nasiona marihuany

Spider Farmer SF1000

Wyszukiwarka Forumowa:

JanuszRadeon

Active member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
25
Buchów
2
Witam, serdecznie posiadam boxa 50x50 mam do zakupu w okazyjnej cenie Spider Farmer SF1000 producent podaje, że minimalna powierzchnia boxa powinna wynosić 60x60, jeśli kupię tę lampę i zamontuje w mniejszym boxie, to jakie mogą być tego konsekwencje czy nie ma to takiego dużego znaczenia i wystarczy nie rozkręcać lampy na 100%?.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Ten panel ma 100W poboru, więc dla 60x60 wydaje się być za słaby. Dla 50x50 ustawiony na 90% (90W poboru) przy kwitnieniu powinien być w sam raz.
 

JanuszRadeon

Active member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
25
Buchów
2
Ten panel ma 100W poboru, więc dla 60x60 wydaje się być za słaby. Dla 50x50 ustawiony na 90% (90W poboru) przy kwitnieniu powinien być w sam raz.
Moc panelu zwiększać z okresem życia rośliny czy można już wlecieć na 90% przy np 2 tyg weg?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Ten panel ma 100W poboru, więc dla 60x60 wydaje się być za słaby. Dla 50x50 ustawiony na 90% (90W poboru) przy kwitnieniu powinien być w sam raz.
jest test na 60x60
siatki robią 2x za "rzadkie" jak na powierzchnie : środek _ centralny punkt _ zapewne dochodzi do prawie ?? 800.

Spider-Farmer-SF-1000.jpg
kolorowy_obrazek_spider_farmer.jpg


Test Date:November 26, 2019
Tested By:Shane Torpey
Power Draw:97 watts
Test Area:60 x 60cm (24" x 24")
Hanging Height:30cm (12in)
Max PPFD:730µmol/m2
Average PPFD:525µmol/m2
Low PPFD:390µmol/m2

Light Distribution Score:B

Patrząc na te wyniki to _ na 50x50 jest w sam raz.

A deklaracja producenta to imo. bujdy.

Manufacturer's Data
Power Draw: 100w
PPF: 270µmol
Efficiency: 2.7

Spider Farmer SF 1000 Test Results
Usable PPF 190.1 µmol
Usable PPE 1.96 µmol/w Elite Efficiency
Power Draw 97 watts
trochę mało wychodziło by z 2,7 => 72% : z 2,5 => 78% etc. nie ma co wnikać i tak przez budowę panelu rozmiar : raczej bliżej niż 30 cm nie powinien być.

na tubie jest jakiś dziwny test : 3x3 stopy 12 cali

pomiary-tuba.jpg
slabo-cos-wyszlo.jpg


Po mocy z cocoforcannabis 1,77 _ miernik ?? w większym pomieszczeniu przy podobnej odległości użyteczne powinny wyjśc wyżej a nie wyszły _ odległość taka sama w zasadzie _ pokrycie ścian jest aż tak odmienne w tym boksie, że tak mocno straty rosną ? Na coco ściany są sztywne _ ale pokrycie jest także lekko rozpraszające nie idealnie kierunkowe.

rozkład taki przypominający kopiec...


Ciekawe jak może wyglądać ten u coco jeśli się... założy... chwila może interpolacyjkę. ??

ale najpierw:

“Istnienie i przetrwanie grupy” – twierdzi – “wymaga pewnego stopnia konformizmu, inaczej grupie grozi rozpad i wygaśnięcie. Skłonność człowieka do poddawania się indoktrynacji jest więc cechą dziedziczną, wyselekcjonowaną drogą doboru naturalnego… Indoktrynacja ludzi jest zadaniem dziecinnie łatwym” .

cholera zamiast spać siedzę tu :lol:

Poliandria u człowieka wiąże się najczęściej z małżeństwem kilku braci z jedną kobietą. W trudnych warunkach społeczno - ekologicznych poliandria stanowi „najlepszą ze wszystkich złych możliwości". W wyniku funkcjonowania poliandrii możliwe jest ograniczenie liczby gospodarstw domowych i uniknięcie podziału skromnych zasobów, a siła robocza łączy się ściśle z określonym gospodarstwem domowym. Natomiast monogamia sprzeczna jest z poligynicznymi męskimi strategiami reprodukcji i dlatego - z wyjątkiem ptaków - jest relatywnie rzadka. Monogamia przybiera postać monogamii opartej na wzajemnej kooperacji płci, przede wszystkim przy wychowie młodych. Jest
ona bardzo charakterystyczna dla ptaków (obejmuje 90% wszystkich gatunków), a bardzo niewielka wśród ssaków (tylko 4% wszystkich gatunków). Jedynie 16% społeczeństw ludzkich uchodzi za monogamiczne. Jednakże w większości tych społeczeństw panuje „łagodna forma" poligynii, gdyż odnoszący sukcesy mężczyźni mają często łatwy dostęp seksualny do większej liczby kobiet.


są mapki rozkładu :


bardzo podobnie do cocoforcannabis w zbliżonej odległości na w zasadzie tej samej powierzchni.
troszkę słabiej : => pisze grow tent : zapewne odmienne pokrycie ścian nie sztywne : o gorszym realnie odbiciu od : bardziej rozprasza w górę + pewnie sam współczynnik ??

sf1000.png


centralny ponad 800 : sprawność użyteczna ledwie 1,7 umol/J

sf2000

sf2000-1.png


o cocoforcannabis:


12 cali to mniej więcej to samo: tu dalej : "kilka cm"

Spider-Farmer-SF-2000-PAR-Map.jpg


PAR Test Data​

Test Date:June 8, 2020
Tested By:Dr MJ Coco
Power Draw:201 watts
Test Area:120 x 60cm (48 x 24in)
Hanging Height:39cm (15.5in)
Max PPFD:988µmol/m2
Average PPFD:572.6µmol/m2
Low PPFD:272µmol/m2

różnica mocy pomiarowej i kapkę rozkładu : u nich sprawniej wyszedł niż u coco. Ma zły rozmiar do takiego pomieszczenia _ równomierność na obu siatkach jest gówniana.

jest i w zasadzie identyczna odległość i wyniki w zasadzie te same: co u coco. różnice wartości średniej są pomijalne ;]

sf2000-2-1.png


tu im z kolei użyteczne wyszły kosmicznie wysokie przy żadnej odległości od : cokolwiek _ problem w tym, że takie coś by miało ręce i nogi w hali gdyby wisiało przynajmniej metr nad roślinami i to wiele sztuk : równomierność tego rozkładu jest żenująca.

Sf4000-1.png



przy 45 cm nadal kupa nie rozkład. pewnie powyżej 60 jakos to zaczyna wyglądac... równiej ??

Jak to mówią cokolwiek : spam i tyle :lol:

o jest na 24 cale : 61 cm: sprawnosc uzyteczna poszła na łeb i szyje.
Zastanawia mnie to 2,6 uzytecznych z pomiaru z bardzo bliska .. dziwne : Ile to ma diod ?? musiały by isc bardzo nisko aby tyle wydusić. Z takiej odległości od i na tej powierzchni => to można by przy tym rozmiarze panelu potraktowac jako flat plane : do wyzjaczenia całkowitej sprawności w sumie. 1,2x1,2 m _ panel ma : 648x536 i mniej więcej na takim kwadracie przy odległości 30 cm wyniki są w granicach absurdu.
Nawet w odległości 61 cm dalej widac po wynikach rozmiar panelu.


sf4000-2.png


dobra trzeba sie chyba myć : za 20 7 ;)
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
tak btw :

Spidery jak się policzy średnie sprawności diod : w nich użytych wydają się mieć szanse na osiąganie sprawności z deklaracji producenta.
Ich takie se wyniki sprawności użytecznej biorą się z budowy wymuszającej spora odleglosc od : co w boksach : marnuje spr. użyteczną.
Pierwszy SF1000 deklaruje teraz 2,5 i szacunkowo po średnich binach przy założeniu rozsądnej temp pracy może tyle mieć. Taka dygresja... nie na temat jak zwykle i bez żadnego znaczenia ;)
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Dodam od siebie do tych wszystkich mądrości powyżej jako posiadacz SF2000 i SF1000 ze nowy panel ma potencjometr i można sterować jego mocą od 0-100% także nie widzę problemu. Dodatkowo powiem że jako że jest to QuantumBoard ma lepsze rozłozenie światła niż np diody cob i w boksie 50x50 powinien zrobić super robotę. Nie bałbym sie go rozkręcić na maxa. W obecnym projekcie uzywam obu paneli w boksie 120x60 i wysokosci 120cm. W dziale nasze kwitnące indor są zdjęcia moich krzaków z zeszłego tygodnia chyba i wydaje mi sie że sa w świetnej kondycji a swieci im 300W. Jeszcze co do tych paneli mam kilka upraw na koncie na SF2000, jest to model z 1 wypustu bez możliwości skręcania mocy i wsadziłem go raz do 60x60 i byłem zadowolony z efektu bo przy wysokości też 120cm i pełnej mocy od połowy wega finalnie z 4 krzaków w 9L donicach miałem ponad 260g suszu. Jedyny minus to przez moc światła rosliny były bardzo głodne. Tyle i pozdro.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
Tyle i pozdro.

Pisałeś o tym i w innym temacie dawno temu. Dać linka ? Zaraz znajdę.

Ps te pomiary up są chyba zawyżone z 5_6%. Tak by wychodziło. Chyba??

Ten temat:


Tu:


Temat nie co od pały. Z opisem typowych wad tego gatunku paleli. Budowa niestety marnuje sporo potencjału diod. Niektóre szacunkowe wyliczanki bardzo nieprecyzyjnym toolem ?? Mało istotne.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
@sub23 jak se tam pan życzy, ale tamto było chyba o samym sf2000. Jak dla mnie to porzadne lampy i robia robotę. Ciekawy jestem tego GTJ co od uha dostałem. Jeszcze nie wiem z czym mam porównanie zrobić.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
@sub23 jak se tam pan życzy, ale tamto było chyba o samym sf2000. Jak dla mnie to porzadne lampy i robia robotę. Ciekawy jestem tego GTJ co od uha dostałem. Jeszcze nie wiem z czym mam porównanie zrobić.

Nie pamiętam dokładnie dziwił mnie brak regulacji.
Gtj ?? Daj linka i fotkę. Jeśli to darowizna o sprawności deklarowanej w okolicach 2.0 nie ma co oczekiwać wielkich cudów.

Trwalsze od żyrandola 2700 95 cri z Ikei [ 1500 lm.] Ale zbudowane tak samo.

Ten na Samsungach 3030 będzie lepszy o klasę. Sprawniejsze diody. Sama specyfika źródła podobną do spiderow. Mały rozmiar wymuszenie odległości nierównomierny rozkład przy poj. Lampie w boksie. Przy 10 w hali z dużej się to wyrówna.

Jeśli ma więcej diod podobnej klasy przy zbliżonej mocy jest lepszy .... Biny diod i inne takie. Sortowanie nawet +10% sprawności. No ekstremum. Będzie sprawozdanie to wyjdzie ile warte. Jeśli zrobi to stary wyjadacz na dobranej odnośnie wyciągnie maca możliwego. Tu pewnie jest to dla tego słabszego.. hmmmm

Ta 150? 1.5 g/w w ujęciu klasycznym z CO2 może kapkę lepiej. Z 0.2 lepiej od Philips żyrandol?? Obym się mylił jak zwykle
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół