nasiona marihuany

Spleśniałe palenie, jak je rozpoznać?

Wyszukiwarka Forumowa:

Kleszczyk

Well-known member
Rejestracja
Sie 14, 2011
Postów
81
Buchów
0
Siemaneczko Ziomeczki!
Mam do was sprawę.. mianowicie chodzi o to, że dostałem od koleszki parę szyszek, jednak parę dni leżały w wilgotnym miejscu, wczoraj wieczorem przyniosłem je do domu, trochę się podsuszyły. Ale gdy sprzątałem wrzuciłem je na chwile do szafki na książki, gdy otworzyłem szafkę zapach był tak intensywny że nawet nie mogłem określić czy to aby pachnie tylko paleniem. Gdy wziąłem jedną z nich do ręki zapach też był bardzo intensywny i nie mogłem określić czy pachnie tylko paleniem.. Widzę już że z wierzchu jest już obsuszona lecz w środku raczej na pewno nie, za mało się suszyło. No i tu nasuwa się moje pytanie, jak mogę sprawdzić czy aby na pewno nie spleśniało to palonko?:zjarany:
 

Bagietmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2011
Postów
167
Buchów
2
Jeżeli zielsko pachnie jak pieczarka, to możesz podejrzewać, że spleśniało.
 

Czarodziej_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2011
Postów
174
Buchów
0
A jak wygląda spleśniały pomidor? Nie wierzę, że nigdy ie widziałeś jak wygląda pleśń.
 

passion5

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2011
Postów
78
Buchów
0
Nie wierzę, że nigdy ie widziałeś jak wygląda pleśń.
Święta racja, pleśń na moje oko to szara pajęczyna/mech. Po czym poznać? Jeśli okaże się że pleśń już swoje zrobiła to przy paleniu będzie strasznie dusić. Smak sam odstraszy poza tym szkodzi na płuca.
 

kuxu

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2012
Postów
152
Buchów
1
Najczęściej biały lub szary nalot, często kłaczki pleśni tej samej barwy. No i najczęściej w środku topka, tam gdzie gromadzi się wilgoć.
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
swieze topy splesniale sa MIĘKKIE
rozpadaja sie w palcach

na suchym towarze tez widac czy byly splesniale - topy sa nienaturalnie jasno zolte.
 

Kleszczyk

Well-known member
Rejestracja
Sie 14, 2011
Postów
81
Buchów
0
Wykrywaczem plesni

Haha Ziomek, roz***ałeś mnie..:pr:
Właśnie jest taki motyw ze schnie to ładnie topy są zbite, nie rozpadają się, ale smak mają tragiczny, jak z koleszką palimy z bonia i leci już końcówka to gryzie strasznie, a np. dwa dni wcześniej jeszcze tak nie gryzł, praktycznie wgl. nawet z blanta.. Chciałbym pogonić z pjone bo flota przyda się a reszta na makambe, ale gówna też nie będę pchać w miasto.. Chyba mnie rozumiecie ; ))


A no i jeszcze, jest dosyć ciemne ale na szyszkach widać jakby błyszczące się trochimy.
 

Kleszczyk

Well-known member
Rejestracja
Sie 14, 2011
Postów
81
Buchów
0
Widać było na jednej z nich oznaki szarych plamek, głownie na łodydze, ale rozerwałem tą szyszke, pogoda dziś dopisuje, niech schnie, na makambe raczej sie nada ; )) To by było na tyle, temat do zamknięcia! :spalony:
 

rooki

Active member
Rejestracja
Kwi 10, 2011
Postów
29
Buchów
0
a ja właśnie otworzyłem swój słoik w którym trzymam przyprawy i :pl:
poczułem chyba ten zapach :(

skąd to się mogło wziąć??
w tym słoiku trzymałem towar od października i wszystko było ok -było suche, ale nie przesuszone - słoik z uszczelką gumową...

gdy patrzę przez mikroskop x100 widzę pojedyncze nitki -rozumiem, ze to już po temacie?
ma ktoś zdjęcie suchej mj z pleśnią?

początek wiosny a ja bez niczego zostałem :(
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół