nasiona marihuany

Sposób na ślimaka

Wyszukiwarka Forumowa:

growmen

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
355
Buchów
0
Mam pytanko do wszytskich outdoorowców. Czy wasze planty są atakowane przez slimaki i jak sobie z nimi radzicie, niestety ja nie mam żadnego sposobu na te małe sk***ysynki :) i zjadły mi już pare roslinek (które były bardzo małe jakieś 5-10 cm). Czyta łem dużo troty nie jestem do końca przekonany bo jak namokną to ślmak ma to w dupie i idzie sobie po nich spokojnie, a pozatym widac je dośc dobrze i nawet jesli jakis stary dziadek zobaczy rosnącą marie to nie skapnie sie o co biega ale te troty mogą mu dac troche do myślenia.
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
moje planty na outcie byly ostro atakowane przez slimaki, ale byly juz duze i najwyzej mogly poobgryzac pare niepotrzebynych dolny listkow, wiec neichcialo mi sie nic z tym robic, ale znam jeszcze jeden sposob, wykopac dolek, wsadzic do niego obcieta butelke i wlac browara, sukinsyny odrazu sie na to rzuca i powpadaja i sie potopia, ale najlepsze sa srodki na slimaki, takie granulki, slimaki to wpie****aja i zdychaja, paczka kosztuje kilkanascie zlotych
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Najlepsze jest to z piwem :p Tylko szkoda wylewać złocistego trunku do jakiejs dziury :/ Chyba się solą jeszcze sypie... chyba.
 

growmen

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
355
Buchów
0
solą to raczej nie bo niezbyt korzystnie sół wpływa na roslinke
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
A jesli sięsól wyspie na jakąś folię na przykład. Wtedy sól nie dostanie się do podłoża.
 
G

greenlife

Guest
na slimaki to tylko chemia SLIMAKOL nic innego wam nie pomoze te wszystkei inne sposoby moze daja jakis rezultat ale na bardzo krotka mete
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Ale ktoś tak jak ja moze nie uzywac zadnych chemicznych srodkow. Czy nie lepiej wyhodowac roslinę jak Bóg przykazał? Bez chemii.
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
nie walisz chemii na roslinke, tylko sypies kolo roslinki
 
G

greenlife

Guest
dokladnie jak chaszczu pisze przeciez to nie dajemy na rosline oco Ci wogole chodzi ?? ta chemia jest przeciwko slimaka i na plante nie ma zadnego wplywu!! poprostu w pewnej odleglosci wysypujesz te badziewie i one to zra przy czym padaja jak kawki :D:D:
 

Jendrol

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
366
Buchów
2
No tak, a co do soli to mega ch***wy pomysl! wogole z sola wara!
znam kolo ktorzy probowali takich patentow ze pizgali sol na jakies folie kartony itp (nie chodzi nawet o hodowle maryski, ale ogolnie o uprawe czegokolwiek) i potem jak spadl deszcz cale to scierwo splywalo pinknie do gleby... dwa dni poxniej z roslinek zostawalo popalone scierwo :/
Podobnie jest w przypadku jakies ostrych srodkow chemicznych... trza uwazac!
Pozdro
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
to mozna jakas skrznke plastikowa oblozycwokol rosliny... plakie cos zeby mialo scianki... wtedy nie splynie. :p
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Ale lepiej przecież użyć tej soli uważając by nie dostala się do gleby niż środków chemicznych. Przynajmniej ja ich nie toleruje... na przyszly rok bede nawazal gownem i nawozami naturalnymi. Trzeba troszke pokombinowac... :p
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
ta chemia miej zaszkodzi roslince niz sol, a z tym gownem to ty lepiej uwazaj :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół