nasiona marihuany

Sposób na świetlówki kompakt.

Wyszukiwarka Forumowa:

matihood

Member
Rejestracja
Mar 27, 2006
Postów
11
Buchów
0
Przeniesione pytanie z innego forum (moje oczywiscie)...

Każdy z nas wie że najproszsztym i tanim oświetleniem dla naszych roślinek są świetlówki kompakt. . Na określoną powierzchnie potrzeba wielu świetlówek (oblicz http://hyperreal.info/~emes/lumens/ podaj wymiary podstawy graniastosłupa-czyli boxa). Aby złączyć świetlówki bez wbudowanego statecznika trzeba mieć odzdzielny statecznik który jest dosyć drogi. Dla św. kompakt. wystarczy już ze statecznikiem wbudowanym, oprawka i kabel... ale aby złączyć więcej takich można złączyć je podłączając zamiast do kontaktu... do przedłużacza (rozgałęzieacza). Jest wiele ich typów ale nam potrzebny taki do kontaktu ( dla nie wiedzących tak wygląda http://www.lestar.pl/content/images/extensioncord/LP-530B… ). Wkładamy w oprawki świetlówki złączamy z kablem który wchodzi do jednego z gniazd przedłużacza i cieszymy się mocą paru świetlówek... gdy zapełnimy już wszystkie gniazda podłączamy przedłużacz do kontaktu i włączamy przyciskiem przedłużacz (sory za nieporawne złożenie zdania- dublowanie wyrazów). Reszte jak co dalej zrobić ze świetlówkami czyli jak zawiesić je, jaką moc wybrać itd. .

P.S. Ceny przedłużacza wachają się od 15-30 zł .Sprawdźcoe sobie info na temat jednego z przedłużaczy : http://www.lestar.pl/products/extensioncord/LP-630W

ODPOWIEDZ: Aby połączyć świetlowki nie potrzeba żadnego przedłużacza. Wystarczy połączyć je równolegle i działją wszystkie elegancko na 1 wtyczce.

O co w odpowiedzi chodzi jak ja mam to zrobić ?? Nie kapuje...
 
G

Green

Guest
chyba nie trzeba nic wiecje tlumaczyc

194.jpg
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
matihood napisał:
Każdy z nas wie że najproszsztym i tanim oświetleniem dla naszych roślinek są świetlówki kompakt.
No faktycznie są za***iście taie ;/ Ja sie zwałowałem w Brico Marche i w promocji kupiłem 3x20W Philipsy po 14pln każda... 4tą kupiłem za normalną cene 19.99pln ;/ tak więc chu*j nie biznes... a w tym momencie mam zamówiony hps 70W za 55pln (w to wliczona przesyłka).
Jeżeli chodzi o kompakty to ich taniość można by powiedzieć jest znikoma. Na mojego boxa 0.13m2 potrzebne jest około 6k lumen co mogę uzyskać montując 4x23W philips/osram. Kupując przez allegro wyjdzie mnie to około 50pln. Więc czy nadal warto się babrać z kompaktami? Do tego odziwo kompakty ładnie podnoszą temp. w boxie czego wg. wielu ludzi nie robią. Zapewne zależne jest to od klasy. Moje 20stki klasy B na początku przy went 2x80mm in&out podnosiły temp do około 45*C. Przy 2x80mm In i 2x80mm Out dawało rade 30-33*C (nadal za dużo - było widać po wzroście). Dopiero rośliny zaczęły rosnąć gdy obudowałem świetlówki i odseparowałem szybą. Kolejną sprawą jest wydajność. z Kompakta 23W 1500lum otrzymujemy 65,2 lumen/W z hps 70W z kolei już 85,7 lum/W. Wniosek taki. Hps uzyskuje dużo większą skuteczność niższym kosztem energii elektrycznej i jak dla mnie zajmuje cholernie mniej miejca. Niestety jak wiadomo... brak widma niebieskiego potrafi lekko wnerwić bo planty się wyciągają.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół