nasiona marihuany

Spowolniony wzrost

Wyszukiwarka Forumowa:

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Siemanko, zastanawia mnie jedna rzecz. Tydzien temu wybily mi z ziemi 2 krzaki i juz widać ze jeden rośnie wolniej. Są to te same pestki (Original Amnsesia od Dinafem). Najpierw wylądaowały w kubeczkach ze zwykłą ziemią ogrodową, później przesadzilem do docelowej doniczki. Poniżej załączam zdjecia dla porównania. Co prawda z wczoraj rana ale róznicę widać. Dodam że ziemia to Cana Terra Pro, wiec ph powinno byc spoko.

mniejszy krzak:


większy:


i porównanie:
 
Ostatnia edycja:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
spokojnie,na tym etapie to nie ma znaczenia,one sa bardziej skupione na korzeniach i ta "mniejsza" moze byc wieksza finalnie
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Właśnie tez tak przez chwile pomyślałem, ze po przesadzeniu musi rozwinąć korzenie, ale wolałem zapytać. Dzięki za odp. ;)
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Zauważyłem ze ten mniejszy ma cienką łodygę i sie buja cały jakby sie dobrze w ziemi nie zagniezdzil, ale nie wiem co z tym moge zrobic. Może lepiej nie ruszać i poczekać?
 

GreenMind

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2018
Postów
128
Buchów
0
Po przesadzeniu jeszcze nie wie co jest 5 tyle nowego miejsca na korzenie ;D
Daj im spokojnie ułożyć się. moja dochodzi do siebie po wczorajszym przesadzeniu.
A co do różnicy wzrostu to tak jak kolega wyżej napisał, w tym stadium rośliny nie ma to prawie znaczenia bo będa sie nawzajem gonić.
Zaraz ci wywali 20 cm do góry a nawet nie zauważysz. cierpliwości :p
Powodzenia i dYżych pauek życze ! pięć.
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Podparłem ją na ołówku i jest lepiej. Pytanie troche z innej beczki. Planty mają po 11 dni ,wyglądają spoko i zastanawiam się czy niedługo je naginać. Trzymam je w boxie 30x30x90 wiec mają gdzie rosnąć w górę. Jak myślicie panowie?
 

GreenMind

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2018
Postów
128
Buchów
0
Gnij jak będzie 5-6 pięter.
Podsusz i gnij. Na forum znajdziesz ciekawy poradnik jak to zrobić.
Powodzienia mordo.
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Ok poczekam aż bedzie wiecej pięter i nagnę a o co chodzi z tym podsuszaniem bo nie moge jakos tego poradnika znaleźć?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Pozwol jej pierw wybudowac korzen i lisci zeby zaczac naginac. Trenuj(naginaj) zawsze przed podlaniem wtedy cala roslina jest o wiele "elastyczniejsza" - cala filozofia podsuszenia. Co kilka dni musisz poprawiac. Zrobisz raz i bedziesz wiedzial co jest piec.
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Ok dzięki za wskazówkę. Dzisiaj nagnę ją jeszcze przed podlaniem. Jak już jestesmy w temacie LST to myslałem żeby nagiąć główny, tak żeby reszta rosła powyżej jego czubka i jak pojawią się nowe odrosty to też sprowadzić je po jakims czasie na dół żeby wybily kolejne. Teoretycznie mozna by tak robić pare razy. Tylko czy lepiej miec pare odrostów konkretnych czy duzo mniejszych? Inna sprawa że powierzchnia boxa jest kolo 0,1m2 i zastanawiam się czy zmieszczą mi sie w nim 2 krzaki po takim treningu.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół