nasiona marihuany

Stężenie CO2

Wyszukiwarka Forumowa:

Smeryd

Member
Rejestracja
Gru 4, 2005
Postów
11
Buchów
0
Witam jestem tu nowy i mam pytanie czy zbyt duże stężenie CO2 moze zaszkodzic roślince ? thx za odp :mrgreen:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
witam na forum
w nocy rosl potrzebuja tlen czyli o2....jesli bedzie go mało to roslina bedzie wolno rosła...skad w ogole takie pytanie?
 
G

greenlife

Guest
Witam jestem tu nowy i mam pytanie czy zbyt duże stężenie CO2 moze zaszkodzic roślince ? thx za odp

pewnie ze moze wszystko moze zaszkodzic jezeli jest tego za duzo jednak watpliwe jest to w przypadku uprawy w boxsie gdyz potrzeba by bylo bardzo duzego zrodla CO2 aby jego stezenie moglo wzrosnosc do takiego wysokiego poziomu aby szkodzic roslinie
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
stężenie

Stężenie co2 jest niebezpieczne dla roślin bodajże powyżejj 70-80% poziom powyżej 4 promili 0,4% po dłuzszym wdychaniu może być niebezpieczny dla człowieka.
 
R

rasta

Guest
SCuN napisał:
Stężenie co2 jest niebezpieczne dla roślin bodajże powyżejj 70-80% poziom powyżej 4 promili 0,4% po dłuzszym wdychaniu może być niebezpieczny dla człowieka.
nie wiem oc ci chodzi z tym 70-80%(jeśli chodzi o sklad powietrza to juz sam czad). sklad powietrza to tak mi się wydaje ok.80% azot reszta tlen. co2 jest normalnie gdzieś ok. 0,4% wiec nie może to byc niebezpieczne. dla roslin szkodzi w zależności od temp. juz ze 2 % co2.
 
G

greenlife

Guest
ie wiem oc ci chodzi z tym 70-80%(jeśli chodzi o sklad powietrza to juz sam czad)
hmm czad ?? chyba raczej nei z tego co wiem czad a dwutlenek wegla to dwa rozne zwiaski czad CO czyli tlenek wegla powstaje przy spalaniu gdzie niema wystraczajacel ilosci tleny a CO2 to dwu tlenek wegla i niemozemy go nazwac czadem bo to si emija z pradwa
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
rasta napisał:
co2 jest normalnie gdzieś ok. 0,4%

Mylisz sie rasta co2 jest w powietrzu normalnie 0.04%
 
A

analityk lucyfera

Guest
co2 jest w powietrzu od 0,03 - 0,05%, a dla naszych roślinek idealna ilość to: 0,15% CO2. Przy takiej ilości można osiągnąć nadproduktywność i nasza skoksowana roślina będzie miała dużo większy plon i możliwe że dojdzie szybciej od 1-3 tygodni :tongue:
Ale żeby osiągnąć takie wspaniałe rezultaty trzeba mieć odpowiednio optymalne oświetlenie oraz temp. 38 st. C i więcej podlewania oraz pożywek :D
Niestety taki poziom jest bardzo trudny do osiągnięcia :scratch:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół