nasiona marihuany

Stres od temperatury, czy problemy żywieniowe?

Wyszukiwarka Forumowa:

Monstera

Member
Rejestracja
Cze 12, 2021
Postów
8
Buchów
0
Siema, moja pierwsza panna (mam taką nadzieję). Miała się dotychczas ok. Jednak ostatnio zrobiło się całkiem ciepło i temperatura w boxie oscylowała od kilku dni okolo 28 stopni, jednak zdarzyło się, że wzrosła do 30,5 stopnia. Staram się to kontrolować (zamrożone butelki itd) jednak nie zawsze mogę zareagować od razu. Zastanawiam się czy taka temperatura przez 3-4 godziny mogła tak ją nadwyrężyć?
Kilka informacji:
- auto quick one (16 dni)
- box 40x40x120
- żarówka LED typ par około 40 Wat 3000 K + 2 pełne spektrum (z diodami UV i IR) LED około 10w każda
- lightmix + biogrow z biobizz
- podlewanie 4 razy w tygodniu około 500-600 ml, pierwsze i trzecie podlewanie z nawozem 1 ml/500 ml, drugie i czwarte woda pH około 6,4
- pH gleby z 5.8-6.2 sprawdzane papierkiem



 

wild pig

zielony w temacie
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
650
Buchów
2,488
Odznaki
14
Temperatura ok, to tylko trzeba częściej sprawdzać czy nie trzeba podlać. Papierki lakmusowe wyrzuć to śmietnika i kup coś co jest miarodajne typu test heliga, aqua test czy żółty miernik elektroniczny. Masz kolego problem z czymś innym niż temperatura i tu albo jest za mokro bo dość często podlewasz albo za szybko ruszyłeś z nawożeniem.
 

Monstera

Member
Rejestracja
Cze 12, 2021
Postów
8
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź, no właśnie też się zastanawiałem z tym nawożeniem, większość źródeł trąbi, że w przypadku automatów można już w trakcie drugiego tygodnia z tym majstrować, więc zacząłem kiedy pojawiło się trzecie piętro. Jeżeli chodzi o wodę to staram się podlewać tylko jak pierwszy centymetr gleby przeschnie, użyłem materiałowej doniczki. Co do pomiaru pH, użyłem również żółtego miernika, zmierzyłem pH wody odlanej po zmieszaniu z glebą, wskazał 5,8, to trochę za mało. Ok, to co teraz? Może zmniejszyć częstotliwość podlewania do 3 razy na tydzień i nawożenie raz w tygodniu (czy całkiem zrezygnowac z nawozu np na tydzień?)
 

wild pig

zielony w temacie
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
650
Buchów
2,488
Odznaki
14
Użyłeś ziemi która powinna dostarczyć żarcia spokojnie do 3 tygodnia, także na razie wstrzymaj się z nawozami. Co do podlewania to sprawdzanie na centymetr to trochę mało, przynajmniej 3 centymetry a najlepiej testem wagi donicy , przy takich temperaturach to centymetr potrafi przeschnąć w godzinę a w środku dalej mokro , podnoś donice i sprawdzaj ciężar jak będzie lekka to wtedy podlewasz.
 

Monstera

Member
Rejestracja
Cze 12, 2021
Postów
8
Buchów
0
Użyłeś ziemi która powinna dostarczyć żarcia spokojnie do 3 tygodnia, także na razie wstrzymaj się z nawozami. Co do podlewania to sprawdzanie na centymetr to trochę mało, przynajmniej 3 centymetry a najlepiej testem wagi donicy , przy takich temperaturach to centymetr potrafi przeschnąć w godzinę a w środku dalej mokro , podnoś donice i sprawdzaj ciężar jak będzie lekka to wtedy podlewasz.
Git, dzięki! Za jakiś czas dam znać co z tego wyszło ?
 

Monstera

Member
Rejestracja
Cze 12, 2021
Postów
8
Buchów
0
@AngryBeards, dzięki, lekkie spryskanie liści na pewno nie zaszkodzi z tego co czytam, nie więcej jak łyżeczka siarczanu na litr wody i najlepiej krótko przed wyłączeniem lamp, zgadza się?;)
 

Monstera

Member
Rejestracja
Cze 12, 2021
Postów
8
Buchów
0
@Syn Ebnera serio aż tyle? Widzę, że trudno z nim przedawkować ale 30 gramów na litr to chyba trochę overkill, z drugiej strony jeżeli to braki magnezu to wyglądają już na całkiem daleko posunięte stadium. No ok trochę zwiększę stężenie. Dobrze, że jeszcze nie kwitnie, bo jakby poszło w kwiaty to jeszcze by mnie przegoniło ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Polecam matematykę 30g w 1000g wody to niecały 3% r-r.

1030g - 100%

30g - x

x=3000/1030 %

x=2,91%

Trochę mi szkoda płacić podatki jak widzę te porażki edukacyjne nauczycieli przedmiotów ścisłych.
 

Monstera

Member
Rejestracja
Cze 12, 2021
Postów
8
Buchów
0
Polecam matematykę 30g w 1000g wody to niecały 3% r-r.

1030g - 100%

30g - x

x=3000/1030 %

x=2,91%

Trochę mi szkoda płacić podatki jak widzę te porażki edukacyjne nauczycieli przedmiotów ścisłych.
Brawo, umiesz w matę:D Ale naprawdę wierzysz, że twoje podatki idą na oświatę? Tak czy siak dziękuję za wyliczenia ma to sens i się zastosuję.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół