nasiona marihuany

Suszarnia mięty i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Siemanko . Jak nigdy w tym roku obrodziła mi bardzo mięta. A że mam odmian trzy to trochę tego jest. Próbowałem suszyć w domu w kuchni na przeciągu. Zawsze wychodzi Sianowato miętowe zielsko które w smaku niczym nie przypomina tej kupnej.


No i ulepilem takie coś.

Moje pytanie do was.
1. Czy jeżeli potraktuje to pudło z g/k jako przedłużenie wyciągu z boxa (gdzie obecnie jest nonstop 23stopnie ) czyli odepne wentylator z boxa.
Pudło polacze spiro z boxem i do pudła podłącze ten sam wentylator czy zda to egzamin??

Oczywiście suszarnia będzie ocieplona wełna 20 cm.

No i dla jasności z tą mięta to tak na poważnie ?
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
mięte to najlepiej zawsze się suszyło po prostu na dworze, rozwieszone w cieniu - nigdy plechy żadnej nie widziałem i smak zawsze był OK

temperatura piszesz 23 stopnie, a jaka jest wilgotność? zakładam, że w boksie masz także inne rośliny poza miętą więc co z zapachem?

nie do końca rozumiem po co chcesz dodatkowo ocieplać suszarnie?

teoretycznie jak tylko parametry wilgotność/temperatura będą się zgadzały i zapewnisz odpowiedni przepływ to musi być dobrze - pamiętaj tylko, że może to obniżyć przepływ w całym układzie
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,327
Buchów
4,336
Odznaki
13
pamietajcie że mięta i mięta może być różna , sa odmiany :)
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Mięte zbiera się jak zaczyna kwitnąć w lipcu-sierpniu. Może dla tego ci tak mało aromatyczna wychodzi.
Ona nie jest mało aromatyczna. Jej jakos dla porównania jest taka jak konopi suszonej na szybko w piekarniku.
 

skuna

¿Gieta skuna?
Rejestracja
Wrz 27, 2020
Postów
269
Buchów
1,632
Odznaki
6
Chcesz suszyć miętę jak gandzię całe krzaki do góry nogami? Ja miętę suszę obrywając liście i rozkładając na gazecie w przewiewnym, zacienionym pomieszczeniu. Co jakiś czas obracam, to trzeba wyczuć kiedy. Po takim suszeniu mięta ze sklepu nie ma nawet podjazdu do takiej swojskiej, smakuje jak inna roślina. Przy hermetycznym przetrzymywaniu, po zaparzeniu smakuje prawie jak świeża nawet do wiosny przyszłego roku. No i miętę najlepiej zrywać na bieżąco czerwiec-sierpień ale taka jesienna też daje radę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół