nasiona marihuany

Suszenie marihuany w chłodnym pomieszczeniu pomocy

Wyszukiwarka Forumowa:

Świeżak66

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2021
Postów
71
Buchów
6
Witam. Mam dwa pytanka, jestem tyle co po ścince ukochanych podopiecznych i mam problem z suszeniem a mianowicie. Mogę je szuszyc tylko w growboxie który znajduje się na strychu. Przy ustawieniu wyciągu na bardzo bardzo słabo mam w boxie temperature nie całe 16 stopni i wilgotność ponad 70 :/ gdy zwiększyłem troszkę moc wyciągu co wiadomo nie jest wskazane to wilgotność spadła do 66 ale temperatura również więc kicha.Dodam że postawienie osuszacza i nawet grzejnika na strychu nic nie daje, osuszasz ustawiony na 50 procent nawet się nie załącza bo wilgotność jest tak niska, temp na samym strychu to 18 19 stopnii z włączonym grzejnikiem . Myślałem o tym zeby wstawić osuszacz bezpośrednio do boxa ( 240x120x200) jeśli ustawilbym wilgotność na 60 procent, specjalnie nie mniej zeby nie przesadzić, ustawił moc nawiewu na minimum i ustawił go tak żeby nie dmuchał bezpośrednio na rośliny tak samo zresztą jak wentylator mieszający który stoi na spodzie to zdalo by to egzamin czy bardzo możliwe że zniszczyło by to moje plony w piz*u przez za szybkie wysuszenie? Pracujący osuszacz dodatkowo wydziela ciepłe powietrze co na pewno wpłynęło by też na wzrost temperatury. Drugie pytanie to moc wyciągu, zamontowałem do suszenia specjalnie stary wyciag prima klima 800m/h ale z zamontowanym regulatorem obrotów. Na jaką moc oczywiście mniej więcej mogę ustawić wyciag zeby nie przesuszył roślin ale jednocześnie też żeby była na tyle wystarczająca zeby usuwał nie chciany zapach? Przy bardzo niskim ustawieniu obrotów nie stety zapach było czuć.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdro
 

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,160
Rozwiązań
1
Buchów
1,797
Odznaki
6
Jeżeli działasz w takich warunkach (jak połowa forum) to przede wszystkim zabezpiecz plon przed pleśnią, stracisz może na jakości ale cóż, póki nie suszysz latem lub w pomieszczeniu mieszkalnym to trudno... Przesusz z początku susz, sposób sobie wykombinuj, wiatraki masz, wilgotności spadnie i nie złapiesz plechy. Jak z deka podeschnie to już możesz bawić się w słoiki z saszetkami regulującymi wilgotność czy jak tam przechowujesz.
Także plonu nie zrujnujesz zbyt szybkim wysuszeniem, byle nie na wiór. Lepszy taki niż zbyt długo leżakujacy na wilgotnym strychu.
Pozdro
 

lsdhehe

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2022
Postów
46
Buchów
19
Nic nie susz na szybko broń Boże w jakiejś suszarce do grzybów bo nic z tego nie będzie....16 to nie jest niska temperatura tylko tą wilgotność jakoś musisz obniżyć. Ogólnie to pozbądż się łodyg grubszych w nich najwięcej wody siedzi
 

Świeżak66

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2021
Postów
71
Buchów
6
Na chwile obecna po zimnej nocy i ustawieniu grzejnika na strychu na full mam równe 60 procent wilgotnośći i 15.3 stopnia. Myślicie ze spokojnie mogę takie warunki zostawić?
 

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
414
Buchów
170
Jest gitara... Pilnuj tylko by nie przesuszyć i będzie miodzio :dancee:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół