nasiona marihuany

Suszenie

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
K

kovaleq

Guest
mam pytanko cy wie ktos z wlasnego dosw. jak dobrze ususzyc _\|/_ w domowych warunkach zeby nadawala sie do palenia??
 

Jendrol

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
366
Buchów
2
mozesz wywiesić na ajkieś sznurkach i poczekac az wyschnie, mozna tez wpieprzyc miedzy jakies bibułki albo gazety, niektorzy ryzykuja tez trzymanie w rozgrzanym piekarniku le to raczej zbyt ryzykowane, ponoc dobrym sposobem jest suszenie suszarką, ale nigdy nie probowalem...
 
G

greenlife

Guest
zasada jest jedna im dluzej suszysz tym leprze jest palenie gdyz wiecje chlorofilu zdazy sie rozlozyc natomiast szybkie suszenie niedaj boze w piekarniku spowoduje ze material bedzie strasznie gryzl w gardlo poniewaz chlorfil w nim zawart nie bedzie wogole rozlozony

takze najlepiej powiesic czy polozyc gdzies szczyty w ciemnym miejscy i dac im spokojnie wyschnac przewaznie trwa to w zaleznosci od wilgotnosci powietrza i temperatury od 4 do 7 dni natepnie mozna juz szczyty posegregowac i powkladac do pojemnikow w celu przeprowadzenia curingu wymieniajac w nich powietrze raz dziennie
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Trzeba takze suszyc w miejscach chlodnych i jak najbardziej przewiewnych. Poniewaz jest ryzyko plesni. Wilgoc zwieksza ryzyko zaplesnienia towaru. By w jakims tam stopniu uchronic sie przed plesnia trzeba liscie oberwac i dac bez lisci do szuszenia.

I z tymi informacjami powinienes sobie dac rade. Jak cos to oczywiscie pytaj.
 
G

greenlife

Guest
By w jakims tam stopniu uchronic sie przed plesnia trzeba liscie oberwac i dac bez lisci do szuszenia
ja tego nie rozumiem czyzbys suszyl szczyty a nie trimimowal ich ..nie wyobrazam sobie trimowania szczytow dopiero po wyschnieciu przeciez to jest cholersto raz tak zrobilem bo niemialem czasu wczesniej i wiecje juz tego nie zrobie szlak mnie jasny trafial jak obrywalem te suche liscie :evil: :evil:
pozdr
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Nie nie... poprostu przestrzegam go przed tym :p Pierwsza zecza jaka sie dowiedzialem na temat suszenia to wlasnie oberwanie lisci :p
 

stryju

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2005
Postów
186
Buchów
1
obrywamy tylko duże liście czy te małe wokół kwiatów też?
:roll:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
te małe tez oberwac...lub przyciac nozyczkami...zalezy od tego czy jaK topy pulchne i czy chce sie palic co nie co lisci czy same topy
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Na poczatku oberwac najwieksze po kilku dniach oberwac reszte i do sloika.

Inna metoda;

Od razu na drobne gluty i na gazete... troche pomieszalem. Obetnij te ktore mozesz... najlepiej wszystkie.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Rozwal na gluty i pare godzin daj pod jakis wentylator. Potem do sloika jak bedzie juz spoko uszuszone i otwieraj go codziennie. Dodaj skorke od cytryny by nie splesnialo i masz ususzone w jeden dzien. Oczywiscie do tego dochodzi 1 miesiac curingu ale nie musisz tgo robic.
 
S

Siyo

Guest
Najlepiej to suszyć jest w pudełku kartonowym albo w szafce na takiej siateczce z dziurkami, oczywiście nie na siatce jednorazowej, tylko takiej ktorą się wkopuje w ziemię aby szkodnik sie nie dostał do korzeni chyba 6 zł m2.
Robisz piętro z tej siateczki na to kładziesz sztofik i on ładnie się suszy. Na dno pudła opadają triochomy przed ówczesnym pognieciem ususzonej troszke juz MJ. Ięc można zrobić haszysz :D
Polecam sprawdzona metoda, sam ją wykonałem i się sprawdza w 100% :)
 
P

predator

Guest
hehe ja jeszcze nie myśle o zbiorach moja roślinka ma dopiero jednego miecha :thumleft:
 

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
a mam takie pytanie, bo kumpel ma dwie male roslinki i czy mogl by je ususzyc tak po paru tygodniach hodowli ??
 

czarny5656

Active member
Rejestracja
Lut 4, 2006
Postów
31
Buchów
0
jeśli chce je sobie potem powiesic na scianie dla ozdoby to tak :)
 

matihood

Member
Rejestracja
Mar 27, 2006
Postów
11
Buchów
0
A czy jak mialbymw ciemnym miejscu powiesic to wieszam cala rosline czy same topy/lliscie
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół