nasiona marihuany

Syntetyczne PGR - Substacje zakazane zwiększające plon przy uprawie marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,139
Buchów
7,887
Odznaki
5
Żeby produkować karły korzysta się z chlorku kolormekwatu, paclo odpowiada za te zbite topki.
Kwas giberelinowy zwiększa znacząco ilość topów na roślinie. Mowa oczywiście o syntetycznych PGR.
Skarla, preparat do uprawy roślin ozdobnych(w celu sztucznego utrzymania zwartego pokroju i małych rozmiarów), zawierający paclo jako główną substancję czynną przez samego producenta nazywany jest skarlaczem.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,139
Buchów
7,887
Odznaki
5
Wg mnie to bardziej mit tak jak pisał śmieszek, choćby dlatego że ja uprawiając normalnie pod hps np super skunka to większość feno po suszeniu i curringu wyglądały jak te fotki twojego pgr... Dodam nawet że nie raz na oucie trafiły się mega zbite na kamień fenotypy np marock od Oriona
Nie uważam że ten problem nie istnieje, i że ludzie z tych substancji nie korzystają natomiast w Polsce to raczej nieznaczny promil.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,616
Buchów
2,382
Odznaki
1
Nabyłem takie jaranko ostatnio. Zbite ciemna struktura zapach słaby elastyczne ale suche... kopać kopie
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,050
Odznaki
4
Wrzucę w przyszłym tygodniu fotki topów z tych samych roślin, różniących się jedynie sposobem trymowania. Połowa wygląda jak po paclo, mimo że nie używam tego typu substancji.
Siema Śmieszku. Czekam na rozwinięcie tematu i fotki! Pozdro!

Ps. Mendo Berry Cookies i W70D! Haze weguję :)
 

cannabis sativa

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2007
Postów
220
Buchów
126
cbd kupowane z allegro bylo podobne; napuchniete topy, malo zywicy.
Zbaczając z tematu, są jakieś sposoby jesli nam wyszly luzne topy a chcemy zeby byly zbite? Ktos tu wpomianał aby wlozyć temat do pojemnika prożniowego i po czasie bedzie zbite jak kamień.
 
Ostatnia edycja:

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
Nie pamiętam jakie to były butle od AN ,ale był tam jakiś środek co nabijał topy powietrzem hah znaczy się białkami itd które ładnie pompowały materiał ,ale jak wyciskało się na prasie to gówno całe z tego wychodziło co znaczyło że po tych nawozach duża produkcja częśći zielonych zamiast produkcji Cukru
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,139
Buchów
7,887
Odznaki
5
Obiecane fotki.
Top trymowany nożyczkami na sucho.
IMG_4734.md.jpg

Ten sam temat(ten sam klon, z tej samej uprawy) trymowany maszynowo, większość powiedziała by że był uprawiany z użyciem PGRów.

IMG_4737.md.jpg
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,419
Buchów
4,552
Odznaki
13
Faktycznie, a co to za maszyna trymowala?
 

Kwitnący

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2021
Postów
146
Buchów
176
Spora różnica dlaczego jest taki efekt?
Bo jak trymujesz nożyczkami to zazwyczaj wycinasz liście przy nasadzie a maszynka zostawia liście między kwiatami stąd efekt większej objętości. Z tym że liść zostawiony między kwiatostanem psuje troszkę końcowy efekt ;)
 

cannabis sativa

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2007
Postów
220
Buchów
126
. Z tym że liść zostawiony między kwiatostanem psuje troszkę końcowy efekt ;)
tutaj nic nie psuje efektu koncowego, wrecz przeciwnie...
Bo jak trymujesz nożyczkami to zazwyczaj wycinasz liście przy nasadzie a maszynka zostawia liście między kwiatami stąd efekt większej objętości.
chodzi Ci o wiatrakowe czyli te najwieksze, to tak obcianm je przy samej lodydze. Natomiast jakbym mial obcianac każdy mały listek przy topach u nasady to chyba bym ocipial i do nowego roku bym nie skonczyl...



taki efekt jak na drugim zdjeciu osiagnałem czasami tylko jak się trafila odmiana ktora dawała bardzo zbite szczyty. Nie wyobrazam sobie, że takie same efekty mozxna osiagnąc przez samo trymowanie jak topy nie sa odrazu zbite....
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
tutaj nic nie psuje efektu koncowego, wrecz przeciwnie...

chodzi Ci o wiatrakowe czyli te najwieksze, to tak obcianm je przy samej lodydze. Natomiast jakbym mial obcianac każdy mały listek przy topach u nasady to chyba bym ocipial i do nowego roku bym nie skonczyl...



taki efekt jak na drugim zdjeciu osiagnałem czasami tylko jak się trafila odmiana ktora dawała bardzo zbite szczyty. Nie wyobrazam sobie, że takie same efekty mozxna osiagnąc przez samo trymowanie jak topy nie sa odrazu zbite....
Można uzyskać taki efekt przez obróbkę.
Trzeba zacząć od ścinki w odpowiednim momencie, kiedy topy nie są puste i unikać popcornu (odpowiednie odcinki w trakcie), w momencie jak są gęste i mają dużo tych tzw. Kielichów to kontrola trichoma pod lupą.

Jedziemy dalej
Po pierwsze trymer mechaniczny zostawia około połowe - 3/4 liścia przytopowego, zależy jak dociskasz (przynajmniej ten mój). Ręcznie też tak możesz trymować.
Dwa nie możesz przesuszyć, tu najczęściej psuje się efekt wizualny. Potem to tylko da się go podratować.
Trzy tym razem obserwacja curring, dobrze wykonany poprawia wygląd topa, w mojej opinii jak poleży w odpowiednich warunkach (nie ściśnięty!) z utrzymaną wilgocią to trochę się tak jakby otworzy i zamknie puste przestrzenie.
No i cztery, zapakowanie próźniowe po curringu ściśnie i zbije topy w skały.

A sama odmiana nie ma znaczenia, każdą jak dobrze po prowadzisz będzie tak wyglądać.

Ogólnie wygląd typowego PGR jest do osiągnięcia, ale to nie jest jedyny wyznacznik brany pod uwagę w momencie oceny czy coś PGR jest. Obrazek dodałem tylko poglądowo.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół