nasiona marihuany

System automatycznego podlewania

Wyszukiwarka Forumowa:

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Akurat szukam jakiegoś sposobu na podlewanie roślin, ale musi mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć zanim kupię wszystko. :D Jeśli chodzi o pompę to identyczna znalazłem, ale za 300zl. Na Allegro najpopularniejsza 400w 16mm jest za 119zl. Dużo parametrami się nie różnią, wiec pewnie może być. Wsadzam pompę do zbiornika z woda i podłączam do niej waż pcv o średnicy 25mm. Następnie daje reduktor i podłączam kolejny waż 13mm. I ten waż 13mm równo rozcinam aby połączyć go reduktorami typu T 13/6/13mm. Do reduktora podłączam już węże irygacyjne i emitery. Czy emitery są potrzebne? Nie mogę po prostu puścić do każdej donicy ten wężyk 6mm czy pompa jest za mocna i jeśli zostawię to bez emiterow to za dużo wody będzie leciało? 7500l/h to daje na minute 125l, czyli pewnie jednak emiter jest potrzebny. No ale czy to nie będzie tak, ze np w pierwszym wezyku irygacyjnym będzie więcej wody leciało niż w ostatnim? No to tyle..
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Czy emitery są potrzebne? Nie mogę po prostu puścić do każdej donicy ten wężyk 6mm czy pompa jest za mocna i jeśli zostawię to bez emiterow to za dużo wody będzie leciało? 7500l/h to daje na minute 125l, czyli pewnie jednak emiter jest potrzebny. No ale czy to nie będzie tak, ze np w pierwszym wezyku irygacyjnym będzie więcej wody leciało niż w ostatnim? No to tyle..

Po to są te emitery żebyś mógł wyregulować ilość wody dla każdej z donic. Bez nich rzeczywiście będzie rozlewać nierówno, a gdy jedna doniczka dostanie 2l, kolejna 1.5, kolejna 1l a kolejna 0.5l to trochę lipa nie sądzisz? Bez można by spróbować z mocną pompą, coco i doniczkach na tacy z odpływem, tak żeby każdą donicę zalać do oporu a nadmiar mógł wrócić do zbiornika.
 

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Ok, dzięki za odpowiedz.

Panowie, gdzie w necie kupię reduktory i złączki typu T o tych średnicach bo już dostaje k***icy. Wszystko jest, ale nie o takich średnicach.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Chcesz z PL czy zagraniczne tez wchodza w gre?
Rozumiem ze szukasz 13-6-13 czy 13-4-13 oba warianty mozna dostac na ebay.uk
 

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Wolałbym z Polski, bo do max 2 tygodni chciałbym mieć taki system już złożony. No generalnie to szukam wszystkiego tak jak Ty to podałeś.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Poszukalem troche i faktycznie ciezko mi bylo znaleźć te przylacza z polskich stron ale moze to dlatego ze moje Google faworyzuje anglojezyczne tresci czy oferty.
I jak? Udalo sie zlozyc system. Poka foto :)
 

karabin

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
27
Buchów
1
Hej, fajny diy...
tez własnie majstruje i Dyzma mi znowu troszke tutaj namieszał w głowie, ale moze pomoże ;)

.pompka na 12 v od kampera wielkość zapałek ciśnienie do 2 metrów podnoszenia...taki duży mały sk***iel co pośle wodę pod 20 krzaków bez oporu...no i dobry timer.

bo nadal nie zdecydowałem się na pompe, topspin(pająka) zakupiłem na 12 donic, mialem brac wieksza pompe jakies 2000l/h
a tutaj sugerujesz pompe od kampera na 12V ?

coś takiego masz na mysli:
edit mod - zakaz wstawiania linków do allegro
10l/min, 5m podnoszenia

ewentualnie słabsza:
edit mod - zakaz wstawiania linków do allegro
6l/min

bede naprawde wdzieczny za podpowiedz.

zastanawia mnie jeszcze jedno, top spin którego kupiłem jest przepływowy, czy przy tych mniejszych pompach można zaślepić wylot żeby wylot wody był tylko przez drippery i pompy na tym nie ucierpią ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Ta z pierwszego linku styknie.Na wąż 11 mm.Hhhhhmmmm.Spoczko ta pompka.I cena dobra.Trochę odwykłem już od złotówek,a szkoda.
 

karabin

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
27
Buchów
1
dzieki. cena naprawde spoko, sporo takich pompek jest na alledrogo,w razie czego w tej cenie mozna sobie zapas zrobic jakby te pompki byly jednak awaryjne.

no wlasnie bede musił pokombinowac z przylaczem pod topspina bo tam jest 25mm, wiec redukkcje i tyle.
 

biolo99

Active member
Rejestracja
Sie 12, 2020
Postów
32
Buchów
0
Witam, aktualnie biorę się za system nawadniania i chciałem się Was zapytać czy nie ma żadnego problemu z taką mocną pompą? czy woda nie leje się za szybko? rozumiem że regulujecie to przez emitery? czy ciśnienie nie rozsadzi tego? I jeszcze jedno co sądzicie o takim gotowym zestawie > https://allegro.pl/oferta/automatyczna-konewka-zestaw-do-podlewania-irygacji-8957401808 lepiej to czy samemu złożyć?

---------- Post Zaktualizowany 13:12 ---------- Data pierwszego postu 13:09 ----------

cholera nie wszedł mi link a nie mogę edytować chodzi o taki zestaw > edit mod - zakaz wstawiania linków do allegro
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

karabin

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
27
Buchów
1
Witam, aktualnie biorę się za system nawadniania i chciałem się Was zapytać czy nie ma żadnego problemu z taką mocną pompą? czy woda nie leje się za szybko? rozumiem że regulujecie to przez emitery? czy ciśnienie nie rozsadzi tego? I jeszcze jedno co sądzicie o takim gotowym zestawie > lepiej to czy samemu złożyć?

---------- Post Zaktualizowany 13:12 ---------- Data pierwszego postu 13:09 ----------

cholera nie wszedł mi link a nie mogę edytować chodzi o taki zestaw > edit mod - zakaz wstawiania linków do allegro

ja zmontowalem zestaw z topspinem i pompka 10l/min od kamperka jak wyzej. baz zadnych odpowietrzaczy itp/

Sprawuja sie calkiem ok przy czym nie wszystkie wezyki zawsze podaja jednakowo
pierwszym razem zostawilem rosliny na 2 tyg, jedna z nich dostawala mniej wody (fakt ze byly upaly) i sie ususzyla.
narazie nie wiem czego to wina, no ale lisci nie miala. jak odpalilem recznie, wygladało wszystko ok.
przy mojej pompce 5-6 min trwa przepompowanie ok 0,5l wody.
 

Darekgra122

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2021
Postów
66
Buchów
209
Hejka .... ciekawa sprawa z tym nawadnianiem ale odzywki zapychają.....jak często czyścisz końcówki? Starczy na jeden rzut ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół