nasiona marihuany

Szafka i HPS 400 W

Wyszukiwarka Forumowa:
K

kaka

Guest
Witam,

mam szafke 80x70 wsadziłem lampe HPS z blaszanym odbłyśnikiem na samą góre szafki
roślinek praktycznie jescze niema bo dopiero co wyrastają z ziemi ale jesli lampa działa i połoze ręke tam gdzie są doniczki to poprostu jak na solarium okropnie grzeje, ile cm od roslinek powinna być taka 400 W lampa :> ? co mi proponujecie ? (teraz używam 3 świetlówek) a kurde ... mam 8 zasadzonych roślinek w doniczkach ......

[ Dodano: 2006-01-26, 00:13 ]
Witam ...
ale se narobiłem :p mam z 8 nasionek white rhino w doniczkach (juz rosną)
i dodatkowo 5 x White whidow na chustkach to troche tego będzie mam w domu lampe 400 W hps no i 6 świetlówek po 18 W energosczednych, zastanawiam się czy wszystko pociagnac na swietlowkach czy na hpsie mam mała szawke 80x70 cm jak dopne HPS'a to mnie zagrzewa na śmierć a na tych świetlówkach cichótko i dobrze chłodno, myslalem nad sprzedaniem HPS'a komuś a posedzieniem na samych świetlówkach ile by te wszystkie roslinki wymagaly miejsca i ile oswietlenia ?
 

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
na okres wegetacji zastosuj świetlówki bo hps ma za mało niebieskiego światła!na okres kwitnienia zamontuj kilka wiatraczków żeby chłodziły hps'a i będzie ok!
 
G

Green

Guest
na okres wegetacji zastosuj świetlówki bo hps ma za mało niebieskiego światła
etam bzdurne gadanie wiele ludzi uzywa od poczatku do konca tylko hps-a i jakos im za***iscie rosnie wiec akurat nie sugeruj sie tym no chyba ze chce ci sie z tym bawic
 
K

kaka

Guest
własnie niechce mi się bawić
ale przeciez HPS to mi pali mieszkanie prawie tak to grzeje !!
i jescze raz zapytam
kurde .. a na wszystkie rośliny jaką przestrzeń ?
 
R

rasta

Guest
na razie nie musisz sie martwić o przestrzen.dopuki roślinki bedą male to się zmieszczą. jak podrosną i pokarzą pleć to polowę wyżucisz. a resztę jakoś upchniesz w szafce.

jakiej wysokości masz szafke?? lampa 400W HPS powinna być ok 60 cm. od szczytów i jest trochę zaduża na taką powierzchnie. co z wentylacją bez niej uprawa nie ma sensu.
 

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
peace napisał:
etam bzdurne gadanie wiele ludzi uzywa od poczatku do konca tylko hps-a i jakos im za***iscie rosnie wiec akurat nie sugeruj sie tym no chyba ze chce ci sie z tym bawic
tylko jak roślinki są małe to hps'a trzeba trzymać bardzo daleko i się później wyciągają do góry i trzeba je patyczkiem podpierać b a pozatym hps ma niedobór światła niebieskiego które jest bardzo potrzebne do wzrostu weg. więc jeśli roślinki mają być zdrowe i bez żadnych zabużeń wzrostu to dobrze jest chociaż zrobić małego boxa na pierwsze 2 tygodnie i zawiesić ze 2 świetlówki.
 

Dusiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2005
Postów
187
Buchów
1
widmo światła to ważna rzecz a nie bzdurne gadanie :alien:
 
K

kaka

Guest
narazie trzymam wszystkie roslinki przy 3 swietlowkach 18 W energosczednych :p
ze 2-3 nad doniczkami dopiero jedna wyrosła druga chyba rośnie i jest <ok> ale niewiem co dalej :p
 
M

MILKA

Guest
kaka napisał:
narazie trzymam wszystkie roslinki przy 3 swietlowkach 18 W energosczednych :p
ze 2-3 nad doniczkami dopiero jedna wyrosła druga chyba rośnie i jest <ok> ale niewiem co dalej :p

2-3 cm nad doniczkami możesz dać jeszcze 1 wiatraczek komputerowy między świetlówkami a szczytami!!! żeby był ruch powietrza w boxsie możesz dac fote jak wyglada twoj box!!!

a jak nie wiesz co robić to czekaj niech rosną z czasem dodawaj świetlówki jak zacznie więcej roślin kiełkować! a puxniej pod HPSa życze powodzenia

a napisz więcej jaką masz ziemie? naworzenie po min. 3 tyg.
 
G

Green

Guest
Dusiek napisał:
widmo światła to ważna rzecz a nie bzdurne gadanie :alien:

a kto tu mowi ze one nie jest wazne tyle ze sami nie macie pojecia oczym mowicie moze hps ma idealne widmo do flo ale to nie znaczy ze na veg juz kategorycznie nie moze byc zastosowany
widze tutaj panujace przekonanie ze jak weg to tylko switlowki bo hps jest do dupy na te faze wzrostu ...i to jest wlasnie te wasze bzdure gadanie

...........................................................

tylko jak roślinki są małe to hps'a trzeba trzymać bardzo daleko i się później wyciągają do góry i trzeba je patyczkiem podpierać b a pozatym hps ma niedobór światła niebieskiego które jest bardzo potrzebne do wzrostu weg

chyba jestes nie powazny to co teraz gadasz jakie wyciaganie sie jakie patyczki czlowieku w zyciu takie czegos nie zaobserwowalem a uprawiam juz ladnych pare lat od poczatku do konca pod hps-em wiec nie gadaj mi tu glupot

więc jeśli roślinki mają być zdrowe i bez żadnych zabużeń wzrostu

jakie zaburzenia w czym prosze wytlumacz mi to na podstawie jakis wlasnych obserwacji ja jakos u siebie tego nigdy nie zauwazylem ....bo gadac to kazdy moze
 

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
jakie zaburzenia w czym prosze wytlumacz mi
chodzi mi o to że na wega jest potrzebne światło o widmie niebieskim i roślinka mooże chorować

peace napisał:
jakie wyciaganie sie jakie patyczki czlowieku w zyciu takie czegos nie zaobserwowalem
hps musi być daleko od młodych roślinek żeby ich nie spalić czego efektem może być mało światła czy jakoś tak i roślinki zamiast rosnąć w szerokość koncentrują się na szybkim wzroście łodygi żeby zapewnić liścią jak najwięcej światła i łodyga jest wysoka i łatwo żeby się połamała
 
G

Green

Guest
hps musi być daleko od młodych roślinek żeby ich nie spalić czego efektem może być mało światła czy jakoś tak i roślinki zamiast rosnąć w szerokość koncentrują się na szybkim wzroście łodygi żeby zapewnić liścią jak najwięcej światła i łodyga jest wysoka i łatwo żeby się połamała
mowisz to z wlasnych doswiadczen czy naczytales sie o tym ???
pozatym ile razy mam pisac to samo ze uprawiam wylacznie pod hpsem i nigdy nei mam takich problemow!! :roll: :roll:
chodzi mi o to że na wega jest potrzebne światło o widmie niebieskim i roślinka mooże chorować
a ja ci powtarzam to po raz 2 ze nigdy czegos takiego nie zaobserwowalem z czego wynika ze hps sie rownie dobrze nadaje
ale widze ze ciakzo przelamac twoje sterotypy :roll:
 

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
peace napisał:
mowisz to z wlasnych doswiadczen czy naczytales sie o tym ???
miałem roślinki pod świetlówkami i rosły za***iśćie a pod samym hps'em żeczywiście można hodować ale głównie chodzi mi o nie przypalenie roślinki.dobra nie kłućmy się bo to jest temat o szafce :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół