nasiona marihuany

Szuszenie plonu w suszarce do grzybów

Wyszukiwarka Forumowa:

Hejzik79

Active member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
38
Buchów
3
Siemanko z racji tego ze w tym roku znowu nie mam gdzie suszyc (strychy piwnice itp odpadaja) a w poprzednim sezonie probowalem suszenia na dworze i wyszlo kiepsko musialem potem dosuszac na wiór w piekarniku zeby bardziej nie spleśniało? to wpadlem na pomysl suszenia w suszarce do grzybów (elektrycznej) i pytanie kieruje TYLKO do osób które czegoś takiego próbowały jak to wyglada w sensie wychodzi palonko jak z piekarnika? Czyli smak zapach dno? Czy jest lepiej. Wiadomo ze na te kilka godzin suszenia znajde miejscowke z prądem a tak na dłużej mialbym ciezko, szukałem podobnych tematow ale tyle tam mądrości ze wiecie...
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Siema. Testowałem i jest ok tylko ze bez włączania podgrzewacza. Ja ustawiałem timer żeby co godzinę się włączała na godzinę. Problem jest tylko taki ze trza albo Ciąć na raty albo mieć więcej niż jedna bo nie ma jak się w niej pomieścić
 

Hejzik79

Active member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
38
Buchów
3
Siema. Testowałem i jest ok tylko ze bez włączania podgrzewacza. Ja ustawiałem timer żeby co godzinę się włączała na godzinę. Problem jest tylko taki ze trza albo Ciąć na raty albo mieć więcej niż jedna bo nie ma jak się w niej pomieścić
Podeslalbys jakiegos linka co to za suszarke miałeś? Bo z tych co ja widywałem to byla tylko regulacja temp a raczej nie bylo timera zeby sie sama włączała, no akurat z miejscem problemu takiego nie bedzie bo 10 Af mam a pewnie wiecej jak 200g z tego nie wyciągnę (moją amatorską ręką) wiec max na 2 razy bym robil ścinkę
 

Hejzik79

Active member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
38
Buchów
3
Podeslalbys jakiegos linka co to za suszarke miałeś? Bo z tych co ja widywałem to byla tylko regulacja temp a raczej nie bylo timera zeby sie sama włączała, no akurat z miejscem problemu takiego nie bedzie bo 10 Af mam a pewnie wiecej jak 200g z tego nie wyciągnę (moją amatorską ręką) wiec max na 2 razy bym robil ścinkę
A w stwierdzeniu jest ok masz na mysli ze zapach mj i jako taki smak zostaje? Bo po piekarniku jestem sceptyczny palonko mialem kosior ale smak i zapach odstraszal?
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,792
Buchów
10,104
Odznaki
9
Jak wysuszysz za szybko, smak i zapach zawsze będzie słaby, nic nie poradzisz. Myślę jak to w parę godzin chcesz wysuszyć to będzie takie samo jak z piekarnika. Znajdź miejscówkę na kilka dni.
 

Hejzik79

Active member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
38
Buchów
3
Jak wysuszysz za szybko, smak i zapach zawsze będzie słaby, nic nie poradzisz. Myślę jak to w parę godzin chcesz wysuszyć to będzie takie samo jak z piekarnika. Znajdź miejscówkę na kilka dni.
No moze i mam klucze do takiej pustej miejscowki ale to nie pewna miejscówka zawsze mogą wbic z urzędu przejąć to bo stoi puste lub ktos moze zagonić ze wali baksem a wiadomo jak świeżo ścięte pachnie.. dlatego najbardziej preferuje te suszarkę i chcialem uslyszec opinie kogoś kto tym suszył czasu jeszcze sporo do ścinki to może ktos sie jeszcze wypowie:d
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Podeslalbys jakiegos linka co to za suszarke miałeś? Bo z tych co ja widywałem to byla tylko regulacja temp a raczej nie bylo timera zeby sie sama włączała, no akurat z miejscem problemu takiego nie bedzie bo 10 Af mam a pewnie wiecej jak 200g z tego nie wyciągnę (moją amatorską ręką) wiec max na 2 razy bym robil ścinkę
Mogę Ci wrzucić fotkę ale po przyszłym weekendzie bo mnie nie ma na stancji.
A w stwierdzeniu jest ok masz na mysli ze zapach mj i jako taki smak zostaje? Bo po piekarniku jestem sceptyczny palonko mialem kosior ale smak i zapach odstraszal?

Jak robisz to w ten sposób to to nic ci się nie przesusza za szybko i jest wszystko git i nie jest jak z piekarnika. Zapach pozostaje przedni a czas suszenia to około 3-4 dni. Potem i tak wrzucasz do słoja żeby wilgoć ze środa wychodziła przy okażcie robiąc curring. Po miesiącu efekt jest taki, ze kapcie z nóg spadają. Ja to robię rok w rok, dla mnie opcja jest przednia i wole ja niż spleśniałe topy.

Na jakim etapie masz te auto?


Jak wysuszysz za szybko, smak i zapach zawsze będzie słaby, nic nie poradzisz. Myślę jak to w parę godzin chcesz wysuszyć to będzie takie samo jak z piekarnika. Znajdź miejscówkę na kilka dni.
Jeśli nie chodzi non stop tylko jest 1 do 1 to nie wyschnie w kilka godzin. Suszy się odpowiednio 3-4 dni i jest to sprawdzone rozwiązanie. Jak ktoś nie ma warunków do odpowiedniej „suszarni” to tez jest rozsądny kompromis.
 

Hejzik79

Active member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
38
Buchów
3
Mogę Ci wrzucić fotkę ale po przyszłym weekendzie bo mnie nie ma na stancji.


Jak robisz to w ten sposób to to nic ci się nie przesusza za szybko i jest wszystko git i nie jest jak z piekarnika. Zapach pozostaje przedni a czas suszenia to około 3-4 dni. Potem i tak wrzucasz do słoja żeby wilgoć ze środa wychodziła przy okażcie robiąc curring. Po miesiącu efekt jest taki, ze kapcie z nóg spadają. Ja to robię rok w rok, dla mnie opcja jest przednia i wole ja niż spleśniałe topy.

Na jakim etapie masz te auto?



Jeśli nie chodzi non stop tylko jest 1 do 1 to nie wyschnie w kilka godzin. Suszy się odpowiednio 3-4 dni i jest to sprawdzone rozwiązanie. Jak ktoś nie ma warunków do odpowiedniej „suszarni” to tez jest rozsądny kompromis.
Oo no fotki będziesz mogl wyslac na pw, i dzieki wielkie za szczegółowe objaśnienie, no moje autosy to jeszcze na flo nie weszly hehe ba nawet jeszcze nie trenowane, Ale w tamtym roku odkladalem na ostatnia chwile temat suszenia i zle na tym wyszedlem wiec teraz wole sobie przygotowac na spokojnie:d
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Oo no fotki będziesz mogl wyslac na pw, i dzieki wielkie za szczegółowe objaśnienie, no moje autosy to jeszcze na flo nie weszly hehe ba nawet jeszcze nie trenowane, Ale w tamtym roku odkladalem na ostatnia chwile temat suszenia i zle na tym wyszedlem wiec teraz wole sobie przygotowac na spokojnie:d
Spoko tylko weź mi się przypomnij bo pamięć dobra ale krótka ?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,367
Odznaki
1
Też raz suszyłem, miałem jakąś stara suszarkę dość mocno się nagrzewala topy leżały max 30min później tylko długi curing otwieranie słoików przez dwa tygodnie żeby ładnie doszło
 

Hejzik79

Active member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
38
Buchów
3
Też raz suszyłem, miałem jakąś stara suszarkę dość mocno się nagrzewala topy leżały max 30min później tylko długi curing otwieranie słoików przez dwa tygodnie żeby ładnie doszło
A jaki susz wyszedl po curringu??
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,729
Odznaki
10
Jeśli nie znajdziesz z tajmerem albo będą za drogie, to programator czasowy znajdź ;) Tylko o zapachu nie zapomnij, bo z szuszarki przy wianiu w plon będzie waliło bardziej :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół