nasiona marihuany

[SZYBKI KONKURS Flora&Fauna] Weź udzial w testach mierników Aqua Master Tools!

Wyszukiwarka Forumowa:

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Cześć! [MENTION=82199]CUBE[/MENTION] [MENTION=33377]OdcieńZieleni[/MENTION] kiedy możemy się spodziewać testów i fotek od Was? :) Czekamy! J
Jak sprawują się sprzęty?
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Siema siema, ja niebawem przedstawie wszystkie wyniki i spostrzeżenia, zbieram w dalszym ciagu informacje i dane, dam znać :)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemka,
[MENTION=82199]CUBE[/MENTION] [MENTION=33377]OdcieńZieleni[/MENTION] co z tymi testami? Nadal nic od Was się nie pojawiło.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
joł, [MENTION=82199]CUBE[/MENTION] i [MENTION=33377]OdcieńZieleni[/MENTION] macie przyklejone odznaki za niewywiązanie się z tej akcji.
Zróbcie to do czego się zobowiązaliście przyjmując ten sprzęt i dajcie znać - wtedy zdejmę blachy.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Ok postaram sie jak najszybciej zdac relacje
pozdro
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Witam i nadrabiam zaległa relacje z testów ph/ec metru firmy AQUAMASTER
Otrzymałem go od firmy FAUNA I FLORA za co bardzo dziękuję
Tak wyglądał po rozpakowaniu


Od razu widać ze firma daje zapasowy komplet baterii co jest dużym plusem
Niestety nie ma instrukcji po polsku a powinna być.
Urządzeni jest poręczne i fajnie leży w dłoni.
Zakrętka dość duża i mieści sporo płynu do przetrzymywania elektrod a co ważne szczelna i nic się nie wylewa.

Poniżej pokazuje jak wykonuje pomiar na poszczególnych płynach kalibrujących.






Teraz kilka słów o samym użytkowaniu.
Pomiary dokonuje bardzo szybko, wręcz expresowo mamy wynik.
Niestety jego wada jest to ze trzeba go dość często kalibrować ale sama kalibracja jest tez bezproblemowa.
Nie znam jego ceny ale miałem już dwa combo od Hanny i były drogie a ich ph elektrody szybko szlag trafiał. Gdyby cena była niższa wybrał bym firmę AQUAMSTER.

Dla porównania pokaże jeszcze pomiar z innym urzączeniem na którym widac takie same wyniki co pokazuje ze obydwa mierzą podobnie bluelab jest wysoka półką wśród ph metrów



Na konie chciał bym przeprosić za tak duże opóźnienie ale jak to mówią prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie zaczyna…
pozdrawiam
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Siemanoza, sory za sporą zwłokę w testach phmetra otrzymanego od florka, nadszedł czas zeby napisać kilka zdań na temat tego sprzętu. Napewno najwiekszą zaletą Combo Pena P150 Pro jest szybkość odczytu ph, praktycznie błyskawiczny odczyt badanej cieczy, użytkowany był przeze mnie przez ostatnie 3 miesiące, praktycznie co 2 dzień i za każdym razem odczyt nie trwał wiecej niz 3-4sek, tak samo jego kalibracja jest mega szybka i wygodna,w zestawie dostajemy 2 bufory o ph 7 i 4, można zrobić 2stopniową kalibracje, wystarczy wcisnąć jeden guzik a kwasomierz sam rozpozna jakiego buforu uzylismy i w błyskawiczny moment, naprawde błyskawiczny, który trawa max 2sek skalibruje się. Po 3 miesiącach użytkowania, dziś po tym okresie czasu jego odczyt różnił się od prawidłowego tylko o 0.2 jednostki,co wg mnie jest bardzo dobrym wynikiem, ale tak jak pisałem kalibruję się on w ekspresowym tempie, więc jedna w miesiącu kalibracja wystarczy aby cały czas pomiar był dokładny co do 0.1 jednostki. "Zakrętka" czyli ta zaślepka czy jak to tam nazwać na ten ph idealnie spisuję się do tego by wlać wybrany bufor i zanóżyć w nim elektrodę do kalibracji. Z czystym sumieniem mogę polecić ten sprzęt każdemu rolnikowi, niestety z pomiarów EC nie korzystałem...Przeprowadziłem też test ile należy użyć octu / lemon kicka z plagronu by roztwór nadawał się dla naszych uciech. Do tego użyłem miski a w niej 10litrów wody o ph 7.5, opis ze zdjęciami poniżej

Cały zestaw jaki otrzymałem



Pomiar po 3 miesiącach użytkowania





Ph wody w misce 10litrowej



Do obniżania ph użyłem octu jak poniżej, nie zauważyłem ze to jakis jabłkowy 6% :sunny:



Po dodaniu 20ml octu z początkowego ph 7.5



Po dodaniu 30ml octu z początkowego ph 7.5



Po dodatniu 1ml lemon kicka z początkowego 7.5




Każdy ml octu i lemon kicka mierzone dokładnie strzykawką



Kalibracja jak napisałem to ekspresowa sprawa, wystarczy przycisnąć jeden guzik i miernik kalibruje się błyskawicznie



Bardzo dobry sprzęt, fajnie szybko mierzy, nie zawiesza się, jedyne co może irytować to gdy przy pomiarze uderzymy lekko miernikiem o cokolwiek to wyłącza się, ale bez tragedii z tym, dzieki Flora i Fauna za możliwość przetestowania tego sprzętu i jeszcze raz przepraszam za spore opóźnienie, pozdrawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół