nasiona marihuany

Trenowanie LST

Wyszukiwarka Forumowa:

kędziorek

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2006
Postów
192
Buchów
0
Witam. Mam pytanko. Czy stosując trenowanie LST, główna łodyga powinna być odgięta pod kątem 90 st., czy może być to mniejszy kąt? Chodzi mi o takie coś:

4013124620.jpg


Czy stosując takie "lekkie" wygięcie roślina zacznie się odkorzeniać w bok? Sory za laickie pytanie.
 

virus895

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2005
Postów
121
Buchów
0
lepszy jest kat 90 stopni poniewaz wtedy rozliny od razu ida w góre i wykształca sie wiecej topów bynajmniej ja tak robiłem :rendeer:
 

kędziorek

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2006
Postów
192
Buchów
0
Aha, a jeśli zacznę ją trenować lst, i wygnę pod tym kątem 90 st., to do ilu cm. sięgnąć mogą rozgałęzienia? Czy to zależy od fazy veg. czy jest jakiś limit "możliwości" rośliny?

[ Dodano: 2006-02-10, 20:37 ]
I jeszcze jedno pytanie: Czy nie zaszkodzi roślinie, gdy wygięta pod kątem 90 st. zostanie jeszcze wygięta w ten sposób, aby w widoku od góry tworzyła półokrąg/okrąg? Gdy np. powierzchnia boxa nie pozwala na wygięcie jej całkiem prosto. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

Dusiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2005
Postów
187
Buchów
1
to ogólnie zależy od fazy wegetatywnej ale w pewnym momencie roślina skończy wegetować :flower:
 

kędziorek

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2006
Postów
192
Buchów
0
Aha, ale te rozgałęzienia, które po pewnym czasie staną się głównymi topami, osiągną tą samą wysokość jaką osiągnęła by roślina bez trenowania, czy będą krótsze? Dla mnie ważne żeby miały ok. 80 cm, jeśli są w stanie tyle osiągnąć to gites, chyba się skuszę na trenowanie. Dzięki za odpowiedzi, macie
1.gif
.
 
G

Green

Guest
to ogólnie zależy od fazy wegetatywnej ale w pewnym momencie roślina skończy wegetować

roslina nigdy nie skoczy, jezeli bedzie w fazie vegetatywnej, rosla bedzie caly czas oczywiscie jezeli zostanie spelnionych kilak warukow tj np odpowiedno duza doniczka

ogolnie twoim zamierzeniem jest uzyskanie penwnej wielkosci palnty, miom zdaniem niebedzie z tym zadnego problemu pamietaj tylko ze po przeloczeniu n akwitnienie roslina urosnie jeszcze o jakas 1/3 swojej wielkosci
pozdr.
 

Dusiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2005
Postów
187
Buchów
1
peace napisał:
roslina nigdy nie skoczy, jezeli bedzie w fazie vegetatywnej, rosla bedzie caly czas oczywiscie jezeli zostanie spelnionych kilak warukow tj np odpowiedno duza doniczka
czyli moge wyhodować krzaka na ~15m wysokości? :scratch:
 
G

Green

Guest
czyli moge wyhodować krzaka na ~15m wysokości?

teoretycznie tak ale nie wyobrazam sobie teg ow praktyce poniewaz na out door tego nie zrobisz gdyz cykl dlugosci dnia do nocy ciagle sie zmienia a indor potrzebowal bys strasznie duzo czasu oraz innych komponentow takich jak ogromanilosc gleby czy tez oswietlenia
zwyczajnie bylo by to nie oplacalne :) i trudne do osiagniecia pomysl trzeba by miec grow room o wysokosci ponad 15 metrow
 

kędziorek

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2006
Postów
192
Buchów
0
Czyli po prostu chodzi o to, żeby główna łodyga była poziomo, wtedy odgałęzienia będą szły w strone światła > czyli oczywiście w górę, i w końcu staną się głównymi topami, tak jakby ta główna łodyga była dla nich podłożem.

Dzięki wszystkim bardzo za odpowiedzi.
 

Dusiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2005
Postów
187
Buchów
1
i donice w postaci wanny :farao: ale wydaje mi sie że konopie mają ograniczoną wysokość i kiedy osiągną maxymalną dla danej odmiany to przestaną wegetować(jednak nie moge tego poprzeć żadnym tekstem który przeczytałem, ani własnymi doświadczeniami) po prostu WYDAJE mi się jeśli grubo się mylę prosze o wytknięcie mi tego :bounce: :geek:
 
G

Green

Guest
Czyli po prostu chodzi o to, żeby główna łodyga była poziomo, wtedy odgałęzienia będą szły w strone światła > czyli oczywiście w górę, i w końcu staną się głównymi topami, tak jakby ta główna łodyga była dla nich podłożem.

dokladnie tak, moze tylko bez tej glownej lodygii jako podloze :) ;) :D
pozdr.
 

virus895

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2005
Postów
121
Buchów
0
ja jeszcze potem jak wygiełem ta głowna łodyge i powyrastały topy to jeszcze te topy powyginałem jak były juz wieksze i wyrosły mi natepne topy
 

kędziorek

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2006
Postów
192
Buchów
0
Heh, nieźle, ciekawe ile można by tak wyginać i kombinować :) Ja jednak na aż takie wykorzystywanie roślinki chyba się nie zdecyduję, wystarczy mi pojedyńcze wygięcie, ograniczeniem jest wielkość boxa. (ale wszystko sie zobaczy :) ).
 

virus895

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2005
Postów
121
Buchów
0
ale ja to robiłem na zwenatrz to miałem miejsca pod dostatkiem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół