nasiona marihuany

Trym suchy czy mokry

Wyszukiwarka Forumowa:

mirecki

Active member
Rejestracja
Lut 23, 2022
Postów
39
Buchów
4
Siemka. Jaką metodę preferujecie trymu? Od razu po ścince na mokro czy jednak na sucho?
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Na mokro i nie ścinam całości od razu, lecę sobie po kilka roślinek, żeby nie zwiędły czekając na swoją kolej u fryzjera.
Dzień wcześniej też podlewam obficie, żeby były nabite i jak najdłużej się trzymały.

Mi osobiście suche by się źle trymowało, jak odstają to lepiej widać i nie są w "kupie".
Liście na topie obcinam tyle ile się da, na szybko - nie pie***le się z tym do tego stopnia żeby wcinać się w topa, nawet jak są mniejsze.
Po wysuszeniu bez problemu można te liście w palcach wykruszyć, ja ręcznie potem topy formuje to przy okazji wykruszam.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Mi osobiście suche by się źle trymowało, jak odstają to lepiej widać i nie są w "kupie".

Ale to trymowałeś na sucho czy tylko sobie gdybasz?

Jak się ręcznie formuje topy? XD

p.s. ja trymuje na sucho.
 

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2012
Postów
1,522
Buchów
3,694
Odznaki
10
Ja tam jadę w trybie mieszanym bo mam tylko dwie ręce i nie daję rady opierdzielić na świeżo całości. Na pewno na świeżym lepiej wszystko widać, ale jak chcesz dokładnie to trzeba to na topki dzielić. Żywica obkleja z czasem wszystko, trza czyścić co chwilę sprzęt i palce, do tego zapach czuć z kilometra. Suche trymuje się gorzej bo nie widać przykrytych topków, ale lepiej bo mniej efektu zaklejenia i zapaszku. Dodatkowo suche listki odpadają jak je tylko lekko ścisnąć, pomacać... Także jak kto woli, zawsze są + i -
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ale to trymowałeś na sucho czy tylko sobie gdybasz?

Jak się ręcznie formuje topy? XD

p.s. ja trymuje na sucho.
Trafiły mi się teraz obumierające wysuszone gałązki, bo ledwo z robotą wyrobiłem i drażniło mnie do tego stopnia, że przeciągałem je dłonią prosto do zbiornika z odpadkami na masło i przetwory.

Bierzesz topa w do ręki i go delikatnie ugniatasz i raz rolujesz żeby był bardziej zbity i zajmował mniej miejsca - przy okazji część niedociętych do końca listków się wykrusza.

Ja tam jadę w trybie mieszanym bo mam tylko dwie ręce i nie daję rady opierdzielić na świeżo całości. Na pewno na świeżym lepiej wszystko widać, ale jak chcesz dokładnie to trzeba to na topki dzielić. Żywica obkleja z czasem wszystko, trza czyścić co chwilę sprzęt i palce, do tego zapach czuć z kilometra. Suche trymuje się gorzej bo nie widać przykrytych topków, ale lepiej bo mniej efektu zaklejenia i zapaszku. Dodatkowo suche listki odpadają jak je tylko lekko ścisnąć, pomacać... Także jak kto woli, zawsze są + i -
Polecam gumowe rękawice (takie ogrodowe), z nich to co się przyklei można lajtowo ściągnąć i wbić sobie potem do lufy :p
A sprzęt to zwykły sekator do roślin za 23 zł z growbox polecam (jest precyzyjnie), z niego też się ściąga lajtowo osad, a potem sekator do szklanki wypełnionej izo na 5 minut, po wyjęciu szmatką przetrzesz i są jak nowe.
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,064
Buchów
4,153
Odznaki
4
Na sucho na pewno mniejszy zapach. Kiedyś na mokro trymowalem blueberry og to tak gryzlo w oczy że aż łzy mi leciały
 

mirecki

Active member
Rejestracja
Lut 23, 2022
Postów
39
Buchów
4
Myślałem żeby użyć cannabrush, widziałem na filmikach że spoko urządzenie
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,733
Odznaki
10
Pierwszy raz widzę coś o ręcznym formowaniu topów xD Tracisz żywicę od niepotrzebnego dotykania topa. I jak bardzo trzeba gnieść, żeby oszczędzić trochę miejsca? Ile w ogóle niby słoików na tym oszczędzasz? Przecież to wszystko kompletnie nie ma sensu.

Ja wolę trymować na mokro. Po pierwsze, bo już się potem nie muszę bawić z trymem, ściągam i do słoja. Po drugie, skopane zatoki nie poradzą sobie z pyłem z robienia na sucho, a i tak już nawet na mokro robię w masce przeciwpyłowej (zapach ogranicza) na wszelki wypadek. Dotykać topów nie trzeba, wystarczy mieć czym chwycić łodygę, ja używam małych kombinerek. Żywicy na nich dużo nie zostaje, rękawiczki czyste.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
To Wy palicie nie uformowane topy? O zgrozo... Nie macie uczucia niekompletnej fazy? Czy osoby częstowane nie mają zastrzeżeń do stopnia zbicia topa? Ile pieniędzy wydajecie na pojemniki do przechowywania?! Trwonicie środki i przestrzeń!

Parę razy sobie mówiłem że spróbuję na sucho ale jakoś nie mogę się przekonać. Całe życie na mokro.
 

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2012
Postów
1,522
Buchów
3,694
Odznaki
10
Ja to bym pod koniec sezonu musiał obóz rozbić między krzewami żeby do suszenia było ogolone... Uroki jednoosobowej działalności. Ale na brak miejsca dla gotowego produktu nigdy nie narzekałem, tym bardziej żeby je turlać i ściskać. Ale dzięki takim tekstom jeszcze bardziej lubię to forum hehe
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Są trymery i tego typu bajerki. Jeśli materiału faktycznie jest tyle to nikt mi nie powie że zakup takiej maszynki nie jest opłacalny.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
...a jak macie za "malo miejsca" to polecam zgrzewarke prozniowa ;)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
Od wielu lat tylko na sucho, nigdy nie tknę roślin nożyczkami przed wysuszeniem.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,733
Odznaki
10
Od wielu lat tylko na sucho, nigdy nie tknę roślin nożyczkami przed wysuszeniem.
Kwestia wygody czy jakieś dodatkowe czynniki? Masz dużo wiedzy, więc jestem ciekawy skąd to kategoryczne "nigdy".
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół