• Uwaga! Uprawa konopi w Polsce i w większości krajów jest nielegalna lub wymaga specjalnych zezwoleń. Przed wykorzystaniem informacji zawartych na tym forum lub w innych naszych serwisach upewnij się jakie przepisy regulują uprawę w Twoim kraju.
  • Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

[TUTORIAL] Wrzucanie zdjęć do galerii

Żul

więcej szronu
Obsługa forum
Moderator
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
8,412
Buchów
14,173
Odznaki
3

Witajcie!​


Wielu osobom wrzucanie zdjęć do galerii przysparza dużo problemów, zniechęca do korzystania z forum lub spędza sen z powiek. Przybywam z odsieczą niczym Gandalf do Helmowego Jaru, bądź Sobieski pod Wiedeń. Szkoda tracić czas na gadanie - zaczynajmy szkolenie!

LINK DO GALERII: https://galeria.haszysz.com/

Zdjęcia umieszczane na serwerze są całkowite bezpieczne, usuwane są IP i dane EXIF. Niemniej jeżeli chcesz mieć komfort psychiczny zaleca się uzywanie VPN oraz TOR.​


Wersja dla użytkowników niezarejestrowanych:

(limit rozmiaru zdjęcia: 2MB)


1. Klikamy przycisk "Rozpocznij przesyłanie':

01.jpg


2. Następnie przeciągamy w okno przeglądarki lub wklejamy wcześniej skopiowany/e plik/i, bądź wybieramy je z poziomu przeglądarki:

02.jpg


3. Po załadowaniu zdjęć ukaże się Nam taki widok:

038d91555063073a55.jpg


4. Teraz pora na wybór odpowiedniego kodu do obsadzania. Osobiście stosuję linki do dużych zdjęć bez odnośników do galerii (BBCode full), ale Wy możecie sobie wybrać takie które Wam odpowiadają najbardziej. Po wyborze odpowiednich kodów nie zapomnijcie kliknąć przycisku 'KOPIUJ':

04.jpg


5. Teraz możecie wkleić zdjęcia do swojego postu, a zdjęcia teraz mogą cieszyć oczy innym użytkownikom!Wersja dla użytkowników zarejestrowanych:

(limit rozmiaru zdjęcia: 10MB)

Jak dało się zauważyć wraz z przeniesieniem forum ze starego serwera na nowy zaszły pewne zmiany. Jedną z nich jest rozłączenie serwera forum z serewerem galerii. Z tego powodu trzeba utworzyć osobne konto w galerii, aby móc w pełni korzystać z jej funkcji. Informacja ta przewijała się już wielokrotnie w różnych wątkach, miga co rusz nad shoutboxem, jednak w świecie stonerów trzeba starać się bardziej, aby dotrzeć do ich spowitej dymem percepcji. ;)


1. Aby utworzyć konto: wchodzimy na stronę galerii i klikamy znajdujący się w prawym górnym rogu niebieski przycisk 'Utwórz konto'.

2.jpg


2. Kolejnym krokiem jest wpisanie odpowiedniej kombinacji liter/liczb/znaków oraz zaznaczenie dwóch kwadracików. Po czym z dumą klikamy przycisk 'Utwórz konto':

3.jpg


3. Po aktywacji konta za pomocą linku otrzymanego na podany adres mail możemy cieszyć się wszystkimi funkcjami galerii! A są to:

- zwiększenie rozmiaru uploadowanych zdjęć do 10MB

- możliwość tworzenia albumów (publicznych/prywatnych)- możliwośc przenoszenia zdjęć z albumu do albumu

- usuwanie zdjęć/albumów z galerii

- lajkowanie zdjęć innym użyszkodnikom

- followowanie innych użyszkodników


Wrzucanie zdjęć odbywa się tak samo jak u użytkowników niezarejestrowanych z tym, że mamy możliwość wyboru albumu do którego uploadujemy zdjęcia.


Mam nadzieję, że tym krótkim poradnikiem pomogłem potrzebującym!

Pozdrawiam. :tiphat:
 

Gniadystefan

New member
Rejestracja
Kwi 29, 2022
Postów
1
Buchów
0
Link aktywacjny nie doszedł do mnie do żadnego z folderow. Nie mogę rowniez wstawić fotki z telefonu.

@SCuN
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

OjciecMorfeusz

New member
Rejestracja
Kwi 30, 2022
Postów
1
Buchów
0
Witam , mam problem na włączonym Torze nie wczytuje grafiki a na zwykłej przeglądarce bez problemu ? Przyznam szczerze że słabo się w torze orientuje. Ktoś coś podpowie?
 

BakeryPox

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2013
Postów
126
Buchów
3
Witam , mam problem na włączonym Torze nie wczytuje grafiki a na zwykłej przeglądarce bez problemu ? Przyznam szczerze że słabo się w torze orientuje. Ktoś coś podpowie?
Jeśli masz tryb najbezpieczniejszy, może nie ładować plików zdjęciowych, bądź inne ustawienie odpowiedzialne za ładowanie obrazów.
 

Góra Dół