nasiona marihuany

Tygodniowe rośliny nie rozwijają się...

Wyszukiwarka Forumowa:

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Witam
Mam problem z dwoma młodymi roślinkami, wyglądają jak w drugim dniu życia a jutro minie im tydzień.

Warunki w boxie mam optymalne, temp w dzień 24-26 stopni na wysokości doniczek, wilgotność 70-80%. Noc 21-22 stopnie, gleba plagron light mix. Podlewane tylko czystą wodą o ph 6,2.

Pozostałe dwie rośliny rosną lepiej, chociaż też liście mają takie jakby miejscami żółtawe i trochę pomarszczone. Nic innego mi nie przychodzi do głowy jak przelanie, w pierwszych dniach miałem keramzyt na wierzchu doniczek po rozgrzebaniu zorientowałem się że ziemia jest bardzo mokra, aktualnie już do ok 3 cm w głąb jest tylko trochę wilgoci.

Proszę o pomoc czy jest sens temu świecić czy lepiej wywalić i zacząć od nowa.

IMG_20170804_160618.jpg


IMG_20170804_160642.jpg


IMG_20170804_160651.jpg
 
B

biohujus

Guest
Ja osobiście dałbym coś na korzenie, jakiś Rhizotonic. Masz bardzo ubogą glebę. W drugim tygodniu oprócz tego Rhizotonicu lałbym już nawóz - a producent radzi nawet już teraz. Połowa dawki biohumusu nie zaszkodzi. Nie wiem po co dajecie ten keramzyt? Pod spodem może zrobić się pleśń i nim zauważysz, to będzie za późno. A poza tym tydzień to jeszcze za wcześnie, żeby przesądzać. Jeszcze zapytam, czemu masz takie małe doniczułki?
 

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Mam Atami Root-C to poleje im, gleba jest lekka to fakt ale na pierwsze dwa tygodnie wystarcza, nie jest to moja pierwsza uprawa, wcześniej zrobiłem kilka grow pod cflami i pamiętam że po tygodniu planty zawsze już zaczynały budować 3 piętro liścieni a teraz takie cuś. Sam nie wiem co może być przyczyną.

Dodam jeszcze że lampa jest około 15 cm od szczytów hps 250 w cooltubie jednak teraz chodzi na 175W.
 
B

biohujus

Guest
Nie każdy fenotyp będzie rósł żwawo. Poza tym jak piszesz, poprzelewałeś tak młode sadzonki. Nie ma co przesadzać, bo korzenie nie lubią błota, a w pierwszej fazie to właśnie je roślina buduje. I daj wyżej lampę póki co (20-25 cm).
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Przelane. Co ja bym zrobil:
1. Przesuszyc i skontrolowac korzenie - przelales... jak masz w planach przesadzenie to zrob to teraz.
2. Jaka ziemia, bo nie widze tego info? Ja bym nie lal nawozow, bo planty sa za male - tylko cos na korzenie.
3. Malo widac na zdjeciach...


Beda zyc ;)
 
D

DarkMessiah

Guest
lampe to ty podnies na 35cm minimum. co to masz za zarowke ?
 

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Żarówka HPS dual lumateka, temperatura jest w porządku przy roślinach max 26 stopni odczytałem.
 

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Panowie szybkie pytanko, te dwie rosliny pojda do kasacji stoja w miejscu mimo calkowitego przesuszenia ziemii. Dwie które rosly normalnie bardzo ladnie sie juz rozwinęły. I tu pytanie czy ogarne jakos uprawę jak dosadze teraz dwie młode rosliny? Czy juz za duza roznica w rozwoju bedzie miedzy nimi?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie ma sensu, doprowadz te dwie do konca i zacznij od nowa
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół