nasiona marihuany

Tytoń - Virginia gold

Wyszukiwarka Forumowa:

Uzywasz wyrobow tytoniowych?

  • Tak, pale szlugi

    Głosów: 15 55.6%
  • Tak, wciagam tabake

    Głosów: 4 14.8%
  • Tak, pale fajke wodna

    Głosów: 3 11.1%
  • Od czasu do czasu

    Głosów: 6 22.2%
  • Stanowcze nie...

    Głosów: 5 18.5%
  • Inne (cygara, cygaretki itp)

    Głosów: 1 3.7%

  • Łącznie głosujących
    27
  • Poll closed .

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Bylem dzis w ogrodniczym wiec juz dzisiaj pokaze na czym polega pikowanie:)

Zabieg ten polega na delikatnym wyciagnieciu rosliny z podloza z calym jej systemem korzeniowym.
Im szybciej to zrobimy tym lepiej poniewaz system korzeniowy coraz bardziej sie rozrasta i samo pikowanie moze byc utrudnione. Najlepiej pomoc sobie wykalaczka podwazajac lekko rosline.

111.JPG


Nalezy uwazac aby nie ***ac korzenia lub listka;)

Wyciagnieta roslinka(zdjecie nizej)

2222.JPG


Nastepnie wsadzamy ja delikatnie do dziury zrobionej wykalaczka do doniczki multi-plantow lub pojemniczkow;) (tutaj wsadzam do doniczki pokazowo)

3333.JPG


No i to caly proces pikowania;) Nie jest on trudny gdy wiemy jak to zrobic.

Zycze powodzenia :yeahh:

Pozdrawiam Cooze<lol>
 
G

Gość

Guest
nakreciles mnie na tyton stary :D choc nie pale, ale do lola moze sie przydac <joint> na parapecie da sie tyton uprawiac ?
 
G

Guest

Guest
j juz wysiałem tyton w lutym rozsady juz maja 2 tygodnie , ale na zewnatrz zimno i stoja w miejscu , jakies 3 cm , wrazie jak zdechna to mam jeszcze w domu na parapecie tam ładnie ida problem to s w kupie i sie cisna no ale po swietach ma byc ciepło wiec rozsadze je i pujda pod szklarenke razem z MJ ;)
TYTON TO VIRGINIA GOLD ;
UPRAWIAM JUZ 4 ROK towar pierwsza klasa no i blanty jest z czego krecic
niem jak lisc tytoniu owinety wokuł MJ
no i tyton 100% czysty a nie gówno komercyjne w 50% tyton a reszta dodatki ;) :spalony:
REAKTOR W TAMTYM ROKU MIAŁEM 40 KRZAKÓW I NIEMOGŁEM SIE Z TYM OGARNĄC , JAK WSZYSTKO DOBRZE ZROBISZ TO Z 50 KRZAKÓW MASZ PALENIA NA CASŁY ROK I JESZCZE ZOSTANIE ( SADZIMY JEDEN KRZAK NA 1m2 A NAJLEPIEJ 1,5m2 wtedy sobie ładnie i luzno rosna bez zbednego scisku ;)
 

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
nakreciles mnie na tyton stary :D choc nie pale, ale do lola moze sie przydac <joint> na parapecie da sie tyton uprawiac ?

Hmm na parapecie... moze byc kiepsko. Chyba ze masz za***iscie naswietlony parapet i sufit ktory wisi 2 metry wyzej:p
Mozesz sprobowac na balkonie lub tarasie. Mysle ze bylo by elegancko:)

Edit:
Nie wiem jak Wy ale dla mnie uprawa roslin jest hobby. Lubie patrzec jak z malej kulki powstaje cos naprawde duzego. :]
 
R

Raver

Guest
Też czas najwyższy siać, na tegoroczny out tytoniowy polecą:

Virginia Gold
Burley
Machorka
No Name

Przeprowadzacie fermentację w ogóle? Myślę sobie w tym roku zrobić takiego specjalnego boxa.

I tak np. okazało się, że tytonie orjentalne należy fermentować w powietrzu o wilgotności 75 - 85 % w temperaturze 45-55°C; tytonie papierosowe, jak Kentucky,Virginia i t. d., - w powietrzu o wilgotności względnej 65 - 75% w temperaturze 55 - 60°C, a tytonie zielone, łatwo ulegające pleśnieniu, winny być fermentowane w powietrzu o wilgotności; względnej około 65% i w temperaturze 60 - 70°C. Tego rodzaju ścisłą współzależność temperatury i wilgotności względnej powietrza można objaśnić w ten sposób, iż tytoń w temperaturze wyższej wykazuje większą zdolność absorpcyjną, wskutek czego wilgotność, potrzebną do fermentacji, zachowuje on nawet przy mniejszym stopniu wilgotności względnej powietrza

Fragment tekstu z http://www.top25snuff.com/pl/forum/41-produkcja-tabaki/235-fermentacja-tytoniu.html
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
...Przeprowadzacie fermentację w ogóle?...
Właśnie w tym miejscu trzeba przypomnieć, że przetwarzanie tytoniu jest zabronione. O ile uprawiać każdy sobie może (i suszyć chyba też), to fermentacja jest nielegalna i grożą za nią konsekwencje (nie pomnę jakie, ach, ta skleroza).
 

Reaktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2011
Postów
189
Buchów
0
coś mi się wydaje że nie można sprzedawać przetworzonego
a jak masz sam sobie to możesz robić co chcesz oby nie sprzedać
 

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Oczywiscie ze tyton mozna uprawiac(do 100 krzakow), przetwarzac oraz palic:)

Nie wolno sprzedawac tytoniu, chyba ze nalozysz akcyze:p
 
G

Guest

Guest
dokładnie 99 krzaków głupota jakby niemozna było 100 ;) ale unia rzadzi niestety mi wystarcza 50 i jestem zadowolony ;)
( TEN Z TYM PARAPETEM SIE UDAŁ )
 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
tez mialem w tamtym roku ale poszedl na kompost
nie lepiej kupic od plantatora moj bracki wychaczyl w tamtym roku 25kg za 250zl
 

Jaroseeds

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2011
Postów
512
Buchów
0
Ja miałem w tamym roku ponad 1000sztuk wiec palenia w ch*j było <lol>mozna posiadać wiecej niz 100 krzaków ale musisz podpisać umowę z zakładami tytoniowymi przez ARiMR nawet dofinansowanie dają <lol>
mój sposób na jointa <joint>
a to mój ala tytoniowy joint z nadzieniem lux sprawa :spalony:

displayimage.php
[/url][/IMG]
jest moc!:zjarany:
 
G

Guest

Guest
Ja miałem w tamym roku ponad 1000sztuk wiec palenia w ch*j było <lol>mozna posiadać wiecej niz 100 krzaków ale musisz podpisać umowę z zakładami tytoniowymi.

chodziło mi tylko na własny uzytek bez zadnych umów itp,
99 krzaczków tak przynajmniej gdzies przeczytałem ;)
a zreszta kto cie bedzie kontrolował chyba ze posadzisz z 10 hektarów ,
za komuny to ganiali bo mi dziadek mówił śp sadzili w zycie lub kukurydzy po kilka krzaczków zeby przypału niebyło , to tak jak my dzisiaj tylko ze z MJ ;) sie ukrywamy ;)
 

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Witam
Kolejny up z uprawy tytoniu:p

Wiec roslinki mają 16 dni

Sa do rozsadzie i ladnie rosna sobie na parapecie. Niestety ostatnio troche malo sloneczka wiec zwolnily troszke ze wzrostem;) Nie sa tak dynamicznie rosnaca roslina co MJ, a juz na pewno nie w pierwszych tygodniach


DSC00023.JPG


DSC00021.JPG


DSC00020.JPG


Pozdrawiam i zycze cieplych slonecznych dni;)

P.S

Reaktor jak tam twoje sadzonki?:p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół