• Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Umieszczanie zdjęć na forum

SCuNx

Haszzzysz buzz
Administrator
Buchów
17
Zasady umieszczania zdjęć na forum Haszysz.com

Wszystkie publikowane na forum zdjęcia muszą być umieszczane w Haszyszowej Galerii (klik)

Dlaczego?

• Serwer znajduje się w Holandii przez co użytkownicy którzy umieszczają zdjęcia w galerii mogą się czuć bezpiecznie
  • Zdjęcia na serwerze haszysz.com łądują sie i otwierają bardzo szybko. Nasza maszyna stoi na łaczu 100mb/s a limit transferu na nasz serwer to 2000GB=2TB miesięcznie z możliwością powiększenia w każdej chwili więc nigdy go nie zabraknie
  • Wrzucając zdjęcie na imageshack, fotka.pl itp. jest ono ładowane w pełnym rozmiarze z aparatu, dzięki czemu policja może zidentyfikować zdjęcie po ustaleniu tzw metadanych. Aparatu zostawia specyficzne ślady na zdjęciu:
    - model aparatu
    - dokładne parametry zdjęcia
    - a nawet geolokalizację!!!
    Publikując zdjęcie w haszyszowej galerii - wszystkie te znaki są automatycznie usuwane a zdjęcie kompresowane do optymalnych parametrów.
  • Każda umieszczona fotka zostaje otagowana logo haszysz - przez co np możliwość kradzieży takiego zdjęcia do publikacji w innych miejscach jest ograniczona
  • Na serwer haszysz.com możesz jednocześnie dodać większą ilość zdjęć zamiast publikować je pojedynczo.
  • Użytkownik może usunąć swoje zdjęcia w przypadku jakichkolwiek problemów
  • Własną galerię można zabezpieczyć hasłem
  • Obrazy umieszczane na zewnętrznych serwerach (imageshack, fotka.pl, tinypic itp) nie są bezpieczne zarówno dla osób zamieszczających jak i próbujących je otworzyć. Nie wiadomo, kto może mieć do nich dostęp!
  • Fotki z komercyjnych serwisów często giną - pozostawiając "dziury" w temacie

Wszystkie zdjęcia pochodzące z innych serwerów będą usuwane a ich autorzy odpowiednio "nagradzani"

... a jeśli chcecie poznać tajniki robienia zdjęć - tu jest link (klik)

---------------------------------------------------------------------

Jak dodać zdjęcia do galerii forum haszysz.com

1. Tworzenie albumu w Haszyszowej Galerii

Klikamy na Galeria

Pojawi się taki ekran

Najeżdżamy myszką na Mój profil po rozwinięciu klikamy na Utwórz / uporządkuj moje albumy

Klikamy na nowy album

W okienko wpisujemy nazwę albumu a następnie klikamy "ok"

Pojawia nam się na liście wybrana nazwa albumu

2. Dodawanie zdjęć do albumu

Klikamy na dodaj plik

Klikamy na rozwinięcie listy i wybieramy album, który utworzyliśmy

Klikamy na przeglądaj i dodajemy zdjęcia. Można zaznaczyć od razu kilka fotek i kliknąć otwórz

Pojawia nam się okno z wysyłanymi plikami

Po przesłaniu zdjęć pojawi nam się taki ekran. Klikamy "kontynuuj"

Ukaże się nam następujący ekran. Klikamy na pierwsze lub dowolne zdjęcie, do którego potrzeba nam linka do ostatnio wgranych plików

3. Dodawanie zdjęcia do tematu bez komendy normal_

Kopiujemy link z okienka Forum duże zdjęcia

Wklejamy wybrany link do tematu.
Mamy dwa takie same adresy linkowe tylko w jednym jest usunięta komenda normal_ . Można dodatkowo użyć komendy
żeby zdjęcia było po środku

I tak to wygląda na koniec

---------------------------------------------------------------​

Przykład małe zdjęcie:

Przykład duże zdjęcie:

Ostatnią edycję dokonał moderator:

Guest

Guest
Formaty jakie można wgrywać do galerii
audio: mp3/midi/mid/wma/wav/ogg
dokumenty: doc/txt/rtf/pdf/xls/pps/ppt/zip/gz/mdb
video: dużo formatów
obrazy: dużo formatów
maxymalny rozmiar pliku 7,89 MB

tylko prosze nie robić z galerii jakichś warezów mp3 ;p

Ostatnią edycję dokonał moderator:

kysztamysza

Well-known member
Buchów
0
Odświeżę temat bo jeszcze znajdzie się osoba która nie potrafi , w pigułce jak ze smartfona szybko wrzucić i obrócić zdjęcie :)

Jak chce wrzucić więcej jak jedno zdjęcie to po załadowaniu w galerii zdjęcia cofam kartę przeglądarki o jedną stronę i na nowo wybieram zdjęcie z galerii telefonu pzdr.

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Buchów
776
Odznaki
4
To ja odświeżam,bo na tym nowym silniku nie wiem jak to ogarnąć z telefonu. Pytanie: jak po nowemu dodać fotki do posta,z telefonu na andku???

onna

Member
Buchów
3
Mam pytanie odnośnie korzystania z galerii. Jak piszę post - to widzę zdjęcia jakby wklejone w pełnej wielkości pod postem, a jak post zamieszczę - to ich w ogóle nie widzę. Jak powinno się zamieszczać te zdjęcia, żeby były widoczne prawidłowo?
I jeszcze jedno pytanie: wchodzę w czyjś post, z treści wpisu wynika, że są zdjęcia, ludzie odpisują względem zdjęć - a ja tych zdjęć nie widzę. Dlaczego? gdzieś mam kliknąć, żeby je zobaczyć?
:oczy: nie bijcie ... próbuję się tu odnaleźć..

Mr.Wąs

Well-known member
Buchów
113
Odznaki
1
Mam pytanie odnośnie korzystania z galerii. Jak piszę post - to widzę zdjęcia jakby wklejone w pełnej wielkości pod postem, a jak post zamieszczę - to ich w ogóle nie widzę. Jak powinno się zamieszczać te zdjęcia, żeby były widoczne prawidłowo?
I jeszcze jedno pytanie: wchodzę w czyjś post, z treści wpisu wynika, że są zdjęcia, ludzie odpisują względem zdjęć - a ja tych zdjęć nie widzę. Dlaczego? gdzieś mam kliknąć, żeby je zobaczyć?
:oczy: nie bijcie ... próbuję się tu odnaleźć..
Wyłącz AdBlocka.

YouLord

Well-known member
Buchów
21
Ale widzę, że nie da się dodawać zdjęć bez javascripta?

Mr.Wąs

Well-known member
Buchów
113
Odznaki
1
Da się wgrywać video a jak to jakie formaty?

Góra Dół