nasiona marihuany

Uprawa na działce rekreacyjnej

Wyszukiwarka Forumowa:

Wuujaszek

Member
Rejestracja
Maj 3, 2021
Postów
20
Buchów
0
Siemka, mam pytanko. Co myślicie o pomyśle, aby zacząć uprawiać Indoor na działce rekreacyjnej, mam wolne poddasze. Czy może będzie problem z poborem prądu i ktoś się połapie? Ewentualnie będzie to czuć dosyć mocno na parterze? Domek 35m2. Chętnie usłyszę wasze opinie albo jakieś porady, propozycje co do uprawy na działce rekreacyjnej.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Elo.
No wiesz.. Jak polecisz z filtrem węglowym to nie bedzie zapachu, co do zużycia energii - myślę, że okolice tych 250w na hps czy tam led nie będzie wzbudzało podejrzeń. Ale jak odpalisz całe poddasze w typie grow room to różnie to bywa, ciężko będzie się wykręcić na radio/tv, lodówkę, mikrofale i czasem kosiarkę... W domu to jest jednak inny temat niż na ogrodach działkowych.
 

Wuujaszek

Member
Rejestracja
Maj 3, 2021
Postów
20
Buchów
0
Elo.
No wiesz.. Jak polecisz z filtrem węglowym to nie bedzie zapachu, co do zużycia energii - myślę, że okolice tych 250w na hps czy tam led nie będzie wzbudzało podejrzeń. Ale jak odpalisz całe poddasze w typie grow room to różnie to bywa, ciężko będzie się wykręcić na radio/tv, lodówkę, mikrofale i czasem kosiarkę... W domu to jest jednak inny temat niż na ogrodach działkowych.

Raczej zależy mi na czymś małym na 2/3 roślinki ale doinwestowany boxik właśnie z jakimiś lepszymi filtrami, lampami itd.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Więc myślę, że pod kątem poboru pradu nie bedzie to podejrzane. Cała reszta i troska o brak przypału już tylko w Twoich rękach.

Pozdro!
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
@brat Marian dobrze gadasz ciezko bedzie opanowac temperature
musialby robic jakis zaciag powietrza z dworu i wywiew na dwor ale to juz troche zachodu wyjdzie ze zrobieniem tego
box tez pasowaloby zrobic samemu jakis obity styropianem albo wełną zeby odizolowac od tych temperatur ...
@Wuujaszek a czemu to poddasze jesli to na 2-3 roslinki toz to maly boxik w srodku normalnie nie mozesz postawic ? dasz dobrego leda to 150w styknie i temp tak wysoka nie urosnie
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Mała instalacja na 4 krzaczki to spoko opcja, w każdym miejscu.
A im większa instalacja, tym lepsza ?
Odpalaj grow.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Jest sposób na obniżenie temperatury oddawanej do pomieszczenia nad ktorym jest zadaszenie. Sposób stary jak świat i w budynku typu nie mieszkalna klitka myślę, że nie istotna jest nieestetyczna strona medalu..
Strzecha! Odpowiednia i dobra warstwa słomy o odpowiednim jej zageszczeniu a w zasadzie zależnie od tego jak mocno strzechę ubijesz przed ostatnim zabezpieczeniem tej izolacji termicznej - od tego zależna jej funkcjonalność. Paradoksalnie zbita zbyt gęsto staje się przekaźnikiem ciepła... Zbyt luźna nic nie da. Wzdłuż krokwi czy wykończenia dachu wewnątrz budynku robimy punkty prowadzenia sznurka długim gwoździem, nie wbitym do końca. Ten niewbity naddatek niejako będzie wyznacznikiem grubosci słomianej strzechy. Nabijamy mądrze robiąc wczesniej pomiary. Rozplatamy sznurek, najlepiej konopny heheh, moze być zwykła włóczka grubej wełny. Zaplatamy siatkę na wbitych gwoździach oplatając pętelkę pod główka kazdego gwoździa. Jak w starych metodach budowlanych przy wełnie mineralnej a kiedyś tej ku**ie kąśliwej - wacie szklanej(kto ją pamięta ten wie, że to ku**a kąśliwa!) i kawałek za kawałkiem wkładając miedzy plecionkę a dach słomę - nadając jej odpowiednie zagęszczenie poziomem jej ubicia... Uzupełniamy dodatkowo zaplotkę. Opie****amy tak cały dach. Rozciągamy byle co typu moskitera, żeby słoma na glace się nie kruszyła ale i żeby nie wpływać na jej przepuszczalność powietrza, co nie... Opie****amy całość i pijemy zadowoleni browary pod grila i gibony na działeczce.
Gdzieś w necie będzie pewnie dokładne info z danymi różnego zagęszczenia słomy i jej właściwościach od tego zależnych.

Obniża znacznie temperaturę pomieszczenia. Jak ktoś był kiedyś w jakimś skansenie ale nie na wycieczce w pedałówie - ten niejednokrotnie widział tę metodę w wersji kunsztownej. Kiedyś nie było klimy ani zadaszeń i bajerów typu klimatyzatory na poziomie techniki jaką mamy dziś a mimo tego czlowiek nie był taki co by sobie nie dał rady. Niektóre zapomniane i często celowo wyparte metody naszych pra pra dziadów moim zdaniem są skuteczniejsze niż nie jedna powszechnie stosowana technologia, często na tyle skomplikowana, że wymaga albo fachowca albo zagłębienia się w temat i lata praktyki... Technologia i jej rozwój często jest ok, wiadomo... No ale warto czasem wrócić do korzeni.

Dałby radę tam lajtowo zbić temperaturę do eleganckiej.. Oczywiście można włożyć tam troszke hajsu i też zadbać o obniżenie temperatury.. Tylko czy warto w altance... Nie wiem. Wiem, że lubię oldskulowe rozwiązania. @ekoludek podzdro ryju!
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Dałby radę tam lajtowo zbić temperaturę do eleganckiej.. Oczywiście można włożyć tam troszke hajsu i też zadbać o obniżenie temperatury.. Tylko czy warto w altance... Nie wiem. Wiem, że lubię oldskulowe rozwiązania. @ekoludek podzdro ryju!
@BZK hehehe również pozdriwam :) co do strzechy to ma wiele zastosowań w budownictwie ale własnie dzieku swojej budowie i powietrzu zawartym w wewnątrz ma świetne własciwosci termiczne w połaczeniu z gliną dało by super efekt , niestety drugie to juz mało kto potrafi takie rzeczy , ale na szczescie sa książki z tamtych czasów , mozna zrobic wiatrak zwój ruru i zbiornik z woda a do wody mozna dorzucic np te wklady do lodówek turystycznych i tez obnizy tem :)
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
ku**a, czytając wasze wpisy się poczułem jak w skansenie Wdzydze Kiszewskie na Kaszubach hehe. Polecam - fajne miejsce ?
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
mozna jeszcze zapodac rure zaciagową zakopana przez ziemie czyli kilka metrów rury zakopane w ziemi z lapakiem oczywiscie nad ziemia
tak sie robie w wentylacjach domowych do rekuperatorów , obniza kilka stopni temp powietrza wlotowego
ale co by nie robic to jednak jakis zachód z tym wyjdzie wiec moze przemysl czy nie dasz rady tak malego boxa postawic w bardziej chlodnym miejscu niz poddasze ,...
a skanseny dobra faza pozwiedzac na bance fajny kliamcik hehe
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
czesto psy maja takie dzialki i sobie odpoczywaja cos pies poczuje to od razu po kolegow zadzwoni
Jakie to ma znaczenie??? Tak samo maja psy działki jak i kazdy inny człowiek . . . A jak ludzie beda czuć to nie zadzownia po psy?? Zadzwonią albo fama sie rozniesie i ktos sam opierdzieli działke . . .
Przeciez kazdy robi grow tak by było niezauwazalne dla osób trzecich - to jest oczywista podstawa a nie ze bedzie śmierdziec w okolicy . . . tak ze sorry paulina, kolejne słabe włącznie sie do gadki . . .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół