nasiona marihuany

uprawa od poczatku potrzebna pomoc...

Wyszukiwarka Forumowa:
D

Dark Man X

Guest
Witam was. Jestem tu nowy i bede sadził pierwszy raz, wiec prosze o pomoc i dobre rady... Na samym początku to szukalem po wielu stronach nasionek i na niektórych w komentach tych co kupowali juz pisało że jak dla nich to stronka www.narko.pl jest najlepsza a www.chwast.pl i inne to dno. Zainteresowala mnie www.narkus.pl tam feminizowane nasionka kosztuja kurde 316 zł a na narko niecale 200zl i niewiem jakie wybrać. CZy cena żenskich zależy od ich jakosci czy jak?



i jak juz wybiore pesteczki to jakiego boxa zrobic i jak ma on wygladac bo przeczytalem wszystko z forum i nie wiem jak go zrobic i czy zwykla żarowka wystarczy czy jak bo na pozadna lampeczke to kasy nie dokulam... Aa bo zapomne o co chodzi z tymi nawozami

-----> nawozy ktorych uzywam to substral osmocote 2w1

-----> na veg npk 20-20-20 lub tez 27-12-15 zalezy jak rosna

-----> flower rowniez osmocote
-----> npk 10-30-20 plus pk 13-14 oraz stymulator kwitnienia z b'cuzz


Gdzie kupic ziemie(domyslam sie ze w ogrodniczym lub kwiaciarni), jakie ph bo nie pamietam a nie chce mi sie szukac,jakiea jest najlepsza, jaki nawoz jest dobry i czy odmiane out mozna hodowac in i czy w ten sam sposob? Mam duzo pytan i niewiem od czego zaczac wiec bedzie troche balagan prosze o wyrozumialosc. w sumie wybralem juz pesteczki out Hollands Hope Outdoor Feminized Seeds, a indoor White Widow Feminized Seeds.

No głownie to o boxa mi teraz chodzi macie jakies zdjecia swoich czy jakos tak Niewiem sam o co pytac bede pisal z biegoiem czasu. Napiszcie mi wszystko co jest potrzebne do hodowlii i zeby chociez bylo no drzwewku ze 30g towaru. A i nie bojcie sie rozpisywac..


z Gory dziekuje Pozdro.......
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
Witam
Wszytkie seedsshopy jakie wyminiles to zlodzieje...sprzedaja karme dla papug lub jaranie gorszej klasy, nasiona stare, wysuszone...polecam www.cannabis.fr.pl ....mozesz tez sprawdzic www.seedbank.pl jest to nowy seedbank, ktory robi nie male zamieszniae na forum swoja gadka jaki on to jest fajny i ze ma dobre oryginalne nasionka...pozatym to mozesz zamawiac z zagranicy... www.nirvana-shop.com np...wtedy koszta sie ciut zwiekszaja...tak jak czas zamowienia...no i jakby nie bylo import nasion z zagranicy jest neilegalny :lol:

Co do boxa...to zalezy jakie masz mozliwosc...jesli mieszkasz sam i masz legala w domu...to najprawdopodbniej poswicisz swoja najwieksza szafe w domu...ale wtedy musisz pamietac ze im wiekszy box tym wiecej swaitla bedziesz potrzebowal...

Co do swiatla to ja radze ci pozbierac troszke kasy i zakupic jakas hpse<lampe sodowa> poszukaj na allegro... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62377601 ...ja kupielm z tad 150w za 90zl...ale poszukaj tez innych ofert moze sa nowsze...bardziej atrakcyjne...


Boxa rowniez mozesz zrobic z kartonu np...isc do meblowego poszukac odpowiedniego kartonu o odpowiednich wymiarach...wowczas zalety sa takie ze bez problemu mozesz w nim wiercic dzuiry, malowac, wiercic, itp,itd...ale jesli katon nie jest spacjalnie twardy nalezy zrobic stelaz np z drewna...

Pamietaj o wentylacji...<biore pod uwage ze masz hpse> hps wydaja duzo ciepla i bez wentylacji nie ma boxa...sa dwie opcje...kupic wentlatorki takie do komputera...ilosc zalezy od mocy hpsy...lub kupic wentylatory takie lazienkowe tzw kanalowe...jeden koszt ok 25zl...nie trzeba sie wtedy bawic w zasilacze wiercenie 4-5 otworkow na komputerowe wiatraczki...takie lazienkowe wystarcza dwa...jeden wsysa powietrze drugi wypycha...

Co to do odmiany...nie moge ci na 100% poradzic bo nie am az takiego doswiadczenia...ale wybierz sobie jakas komercyjna odmiane...latwa do uprawy...nother light np...skunk<pamietaj ze smierdzi,tzn pachnie :wink: >

Co do ziemi to ja zrobilem mieszanke ziemi kwaitowej, zyklej ziemi, obornika, piasku, steropainu, troche zwiru....mysle ze dobor ziemi zalezy od indywidialnych mozliwosci i wyobrazni...nie mam takiedo dosw zeby poradzic jaka miaszanka jest najlepsza...jak uzyjesz ziemi kwaitowej i bedziesz dawal nawozy to na pewno cos ci wyrosnie :wink: ...

Radze ci wszytko sobie na pozcatku przygotowac i pozniej sadzic...nazbieraj sobie na ta hpse...nie spiesz sie...mozesz tez uzywac swietlowek ale jak policzysz koszty zakupy swietlowek a hpsy wyjdzie ci to samo...w sumie ajk obliczysz koszty to wyjdzie ci ok 300zl...na taka uprawe...ok 130zl lampa ok 90zl nasiona...ok 80zl wentylacja ziemia nawozy itd...ale nawet ajkbys mail zbierac i 2-3 miechy na to wszytko to radze ci opczekac i wszytko elegancko zrobic...skontruwac boxa z lampa i wentylacja...ziemie...

Ja ci moge tyle doradzic...moge sie myslic w niektorych sprawach, upraiwalem jeden sezon i przygotuwuje sie teraz do indoora...byc moze rownolegle sobie posadzimi..ja startuje za jakis miech...twoje pytania bede sie jeszcze mnozyc i troic pewnie jak uprwiasz pierwszy raz i do tego w boxie..zycze tlustych topow :D pozdroo

[ Dodano: 2005-09-27, 12:06 ]
Dark Man X napisał:
CZy cena żenskich zależy od ich jakosci czy jak?
... zenskie nasiona jak sama nazwa wskazuje wyrosna z nich na 99.99% kobiety...jak zakupisz nasionka nie feminizowane to 50% ze wyrosnie ci z tej pestki kobieta...a tylko kobiety produja zywice ktora zawira thc...faceci tylko sa od tego by zaplic babke zawieraja sladowe ilosci thc... faceci produja pyłek ktory z zetknieciem z kwitnaca samica...zapyla ja i przestaje ona produkowac kwiaty z thc,...tylko kobieta swoja moc przeznacza na produkcje nasion...wtedy masz wybor...albo zaplyasz babke i masz ansiona albo nie zaplyasz i masz jaranie...mam nadzieje ze w miare logizcnie to napisalem :wink:
 
D

Dark Man X

Guest
Dzieki za rady jeszcze napewno pie****ne kilka pytan. poszukam nasionek i jak cos znajde to napisze... :D

[ Dodano: 2005-09-27, 12:14 ]
http://www.seedbank.pl szukam feminizowanych i nie widze wolalbym feminizowane chce tylko towar i nie chce ryzykowac z zapoylanie... kobietki mi wystarcza

[ Dodano: 2005-09-27, 13:13 ]
Tylko jeszcze niech ktos mi napisze o co z tym chodzi to sa jakies proporcje czy jak bo nie wiem
nawozy ktorych uzywam to substral osmocote 2w1
na veg npk 20-20-20 lub tez 27-12-15 zalezy jak rosna

flower rowniez osmocote
npk 10-30-20 plus pk 13-14 oraz stymulator kwitnienia z b'cuzz
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Npk to:

n - azot
p - fosfor
k - potas

A liczby to wzor ilosci danego zwiazku... wiec jest 20 azotu 20 fosforu i 20 potasu a reszta to inne zwiazki.

Nawoz na kwitnienie zawiera mniej azotu poniewaz jest on mniej potrzebny w fazie kwitnienia.



PS. Chyba sie z tymi nawozami nie pomylilem... :?:
 
S

Sed

Guest
Dark Man X napisał:
szukam feminizowanych i nie widze wolalbym feminizowane chce tylko towar i nie chce ryzykowac z zapoylanie... kobietki mi wystarcza

Poszukaj na cannabis.fr.pl powinni mieć feminizowane nasiona Chyba mają NL i WW
 
D

Dark Man X

Guest
Mam w planie posadzic 2 drzewka tylko jeszcze nie wiem jakie i jaka mial by wygladac taki box z lampa sodowa wentylatorkami. chodzi o wysokosc szerokosc dlugosc i jakie doniczki srednica i wysokosc. i jaki nawozjest najlepszy lub jakich wy uzywacie bo niewiem w jaki sie zaopatrzyc i takiike tam..... jak mi sie jeszcze cos wymysli z pytan to napisze i dzieki wam za pomoc.


powiedzcie mi jeszcze jezeli bede postepowac zgodnie z tym co pisaliscie i tym co czytalem na roznych stronkach to jakie jest prawdopodobienstwo ze cos mi wogole wyrosnie i jak juz wyrosnie to ile bedzie stuffu na jednym krzaczku :?: :?: :?:

:lol: :lol: to narazie tyle :p :p

[ Dodano: 2005-09-27, 23:38 ]
w sumie to wiem co chce sadzic white widow feminizowane oczywiscie tylko nie moge znalesc dobrej stronki z ktorej kupie www.cannabis.fr.pl <----- nie wszystko sie odpala i nic nie moge zrobic...

[ Dodano: 2005-09-28, 00:11 ]
tak czytam forum i dowiedzialem sie ze nasionka kupic najlepiej z zagranicy z nirvany bo z polski to lipa, prawda to.....???

[ Dodano: 2005-09-28, 00:32 ]
i tak czytam sobie i czytam i doczytalem sie ze z www.seedbank.pl chlopaki zalatwiaja nasiona z nirvany tylko nie m,oge sie dopatrzec feminizowanych albo jestem slepy albo niewiem...
 
S

Sed

Guest
Co do boxa nie moge ci pomóc popytaj bardziej doświadczonych. A z ziarenkami to
na sedbank.pl nie ma feminizowanych odmian znajdziesz je na cannabis.fr.pl to dobry
sklep sam sprawdziłem.Strana cannabisu nie chce ci się odpalić? jak tak to musisz
zainstalować program Macromedja czy jakoś tam Plejer 7 nie pamiętam jak to się pisze
ale jag go nie miałem to ta stronka też nie chciła się odpalić.Najlepiej wejdz na stronę
onet.pl jak nie masz tego programu to system sam zaproponuje ci instalacje.

PS.Jak pie****iłem głupoty prosze mnie poprawić :D
 
D

Dark Man X

Guest
znalazlem na www.cannabis.fr.pl jak kliknie sie na link z zamowieniami to jest nirvana i ciutke nizej femaleseeds jak sama nazwa wskazuje. i interesuje mnie white widow. i mam nadzie ze znalazlem dobry sklem bo wszyscy mi go polecacie nie przejade sie na niem?? i jak dobrze pojdzie to za jakies 2 tyg kupuje nasioneczka i ruszam....

Pozdro
 
S

Sed

Guest
Na pewno się nie przejedziesz mnie nie zwałowali dostałem expresowo w 1 dzień nasiona orginalnie zapakowane i wszystkie mi wykiełkowały właśnie teraz wychodzą z ziemi polecam BIG BUD :p
 
D

Dark Man X

Guest
to wystarczy tylko dokulac kase na lampe i ruszam. nasionka zamowie z cannabis.fr.pl.
jak sie cos jeszcze komus wyswietli co moze mi pomodz to piszcie...


PPPPPozdro
 
D

Dark Man X

Guest
ok bede pisal na bierzaco. teraz kulam kasiorke na hps 150w, tylko niewiem czy kupic nowke czy uzywana??? musze jakos zaplanowac sobie boxana dwa drzewka. aa i takie pytanie jak juz zklepie jakiegos boxa to jak zamatowac lampe pod sufitem i jaka musi byc wtedy wysokosc od roslinki i jak zrobic zeby mozna bylo regolowac wysokosc lampy??????????

[ Dodano: 2005-09-29, 18:08 ]
macie gdzies linki do jakis filmow filmikow o hodowlii lub o podobnej tematyce ?? :D :) 8) :lol: :p :wink: :mrgreen:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...co do filmow to poszukaj w dziale multimedia/filmy....co do lampy to przykladowo od 150w hpsy roslinka musi byc oddalona min 20cm....potem nastepne 50w to trzeba oddalac o nastpne 7-8cm...200w-27cm....250w-34cm....itd mozna tez zamontowac szybke...lub sa tez gotowe hpsy z szybka...wtedy mozna kilka centow nadrobic...

...narazie opieram sie na tym co w jakims poradniku tam przeczytalem...jak jest w praktyce we will see :)
 

Jendrol

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
366
Buchów
2
najrpościej lampe zamontować na linkach :)
i wraz ze wzrostem roślinki ją podciagac :) choc ludzie czesto jesli maja mocnego hps'a wmontowuja go na stale na docelowej wysokosci, a reszte robi wykladzina boxa (chodzi o material ktory odbija światło, np folie alu.)
 
D

Dark Man X

Guest
Koyot napisales ze za jakiegois miecha zaczynasz indora. mozesz mi napisac jak wygladaja twoje przygotowania i jak bedzie wygladac twoj box i takie rozne poie****y jaka ziemi jaka mieszanka piasek siano czy co........



wogole ten kto uprawia juz drzewko niech napisze tu ja zaczynal co kupil i takkie tam...


dziekowka
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół