nasiona marihuany

Uprawa SOG

Wyszukiwarka Forumowa:
D

dapimp

Guest
Witam!
Jestem jak widać nową twarząna forum, potrzebuję porad fachowców, którzy zajmowali sie już hodowlą. Konkretnie chodzi mi o metode SOG. Mam HPS 400W, MH 250W, 8 swietlowek(rur) kazda po 400W. Zamierzam kupic Big Buda z cannabisa. Poradzcie ile roslin moge wysadzic pod takim sprzetem, dodam ze miejsca mi nie brakuje wiec ograniczenia spowodowane sa tylko oswietleniem. Ile roslin big buda mam sadzic na m2?? Po prostu napiszcie jakies rady(kazda wiedza sie przyda).

Z gory dzieki.

Pozdrawiam :bball:
 
S

sdfsdf

Guest
dapimp napisał:
8 swietlowek(rur) kazda po 400W
chyba po 40w?
jesli nie masz ograniczen pod wzgledem miejsca to rozumie to jako ze boxa dopiero wykonasz.
gdzies wyczytalem ze na SOGa sieje sie duuzo roslin ale zapewniaja one malo plonow ale i tak jest to oplacalne bo jest ich duzo i plony sa i tak wieksze niz zazywczaj :)
na m2 sieje sie ok 20 roslin (niewiem jak to sie miesci to moja pierwsza uprawa i mowie tylko to co wyczytalem)
jesli chcesz kupic nasionka z cannabisa to musial bys kupic coanjmniej 3 opakowania by wyeliminowac meskie rosliny no chyba ze kupisz feminizowane ale to tez sporo by tego bylo :p
lepiej gdyby bylo jak bys zbudowal boxa np. 2m na 2m wsadzil te cale oswietlenie co masz i tam umiescicl big buda ztosujac
ScrOG http://haszysz.com/index.php?id=scrog
wg mnie lepiej bys na tym wyszedl :) jeszcze lepiej gdybys kupil 2 paczki nasion :)
to tyklko propozycja i tak zrobisz jak zeszchesz :)
Pozdro!
 
S

sdfsdf

Guest
no fakt zapomnialem ze to klony sa ;] sorki za wprowadzenie w blad ale widze ze czujny jestes :D a i nie obuzaj sie tak :p
pozdro!
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
trace napisał:
Podczas kwitnienia i dojrzewania 10-12 roślin na 1m2. ( inne źródła podają 20 a nawet 30???. Według naszych doswiadczeń przy zagęszczeniu ponad 15r./m2 otrzymuje się kupę łodyg z małymi kwiatostanami)
Ja nawet spotkałem się z textem, że można upchnąć około 40 roślin na m2.
Ja stosowałem coś w podobie do SOG. 0.13m2 i 2 klony. Klonowane były przy fotoperiodzie 12/12. Vegetacji im nie zrobiłem bo nie widziałem w tym sensu. Obecnie na oko mogę szacować, że z tych 2 klonów uzyskam 10g suszu[pomijając to co już zjarałem ]:-> ] (od niedawna dopiero pod HPS, a wcześniej 4x20W kompakty co daje 4400lum). Ja osobiście jakbym miał HPS 400W i 1m2 (400setke raczej stosował bym na około 0.8m2, a na metra2 600tke) powierzchni zastosował bym jakieś wysokie donice o średnicy 15-20cm najlepiej o podstawie kwadratu(lepszy litraż i mniej pustych miejsc między donicami). W ten sposób upchnęło by się 25 roślin (przy donicach 20cm) na meter kładratofy.
SOG4.jpg
 

stryju

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2005
Postów
186
Buchów
1
czy doniczka 4-5L bedzie dobra do tej metedy?
 

terrorister

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 24, 2006
Postów
1,000
Buchów
6
trzymac kazda roślinke w doniczce (klona) przy sog'u to głupota lepiej zorganizować sobie taką donice na prawie caŁEGO Boksa taką jedną dużą zbiorczą skrzynke bardziej opłacalne bo nie musimy sie z każdym z osobna pier***ić!!! a dlaczego nie na całego boksa?? bo trzeba mieć miejsce na bimbrowinik z co2
 

stryju

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2005
Postów
186
Buchów
1
no dobra tylko ile roślin na 1m2 (tylko z praktyki bo opisy są bardzo rozbieżne) przy zwykłej hodowli trzeba około 30x30cm na 1 rośline, a ile tu? przyznacie sami że fotka wyżej robi wrażenie. wydaje mi sie ze 25 szt. na metr było by ok ale chce sie upewnić żeby nie dać ciała ni i wywalić kase
 
B

Bless Herbalist

Guest
ja zastanawiam się nad SOGiem na 1,5 m2 i mam pare pytań dotyczących tejże techniki uprawy:
-lepiej pojedyncze doniczki czy pare wielkich?
-czy moge zrobić takiego indoora bez boxa ?
-jeśli robiłbym indoora bez boxa, czy wpłynie to na plony?
- Czy dużo gorszych zbiorów mogę się spodziewać gdy w sogu zastosuje nasiona feminizowane a nie klony?
-jak długi powinien byc weg na sogu? (bo przecież przesadzać chyba też nie wolno)
-czy warto FIMować rośliny na SOG'u ?
-------------------------------------------------
600W Hps starczy na te 1,5 m2 ?

No i to by było na tyle..
 
R

rasta

Guest
Bless Herbalist napisał:
-lepiej pojedyncze doniczki czy pare wielkich?
napewno lepiej pojedynczo każda roślinka w jednej doniczce. można do woli przestawiać i segregować rośliny względem wielkości i wyciągania się.
Bless Herbalist napisał:
czy moge zrobić takiego indoora bez boxa ?
możesz pod warunkiem że w malym pomieszczeniu tak jak piszesz 1,5 m2. ewentualnie w większym pomieszczeniu ale powierzchnia uprawy oddzielona od reszty pomieszczenia np. folią, jakąś kotarą lub czymś w tym stylu aby odbić swiatlo i nie dopuścić do marnowania go.
Bless Herbalist napisał:
-jeśli robiłbym indoora bez boxa, czy wpłynie to na plony?
zależy j/w
Bless Herbalist napisał:
- Czy dużo gorszych zbiorów mogę się spodziewać gdy w sogu zastosuje nasiona feminizowane a nie klony?
w zasadzie to nie ma znaczenia. różnica polega na tym że rośliny z nasion rosną wyższe.
Bless Herbalist napisał:
jak długi powinien byc weg na sogu? (bo przecież przesadzać chyba też nie wolno)
weg nie powinien być dlugi a rośliny powinny być posadzone blisko obok siebie w doniczkach ok.5-10 litrów. przesadzać można i na pewno jedno przesadzenie powinno się zrobić po wykielkowaniu nasion w malutkich doniczkach.
Bless Herbalist napisał:
czy warto FIMować rośliny na SOG'u ?
fimowanie jest zbędne z uwagi na krótki weg. poza tym jeśli będą rosly blisko siebie nie będzie na to miejsca.
 
B

Bless Herbalist

Guest
dzięki za bezcenną pomoc :)

kocham ludzi z tego forum :) (oczywiście jestem heterosexualny)
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
dodam tylko, że uprawiając klony metodą sog, warto dać im te 2 tygodnie wg. od momentu ukorzeniania. skoro krótki weg - mądry pomysłem byłoby zastosowanie jakiegoś stymulatora rozrostu korzeni, w krótkim czasie cała doniczka się nimi zapełni, co pozytywnie wpłynie na efekt końcowy ;)
pzdr
 

terrorister

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 24, 2006
Postów
1,000
Buchów
6
a jeżeli cała doniczka jest juz wypeniona korzeniami i juz kompletnie nie ma miejsca roślina bedzie kwitnąć??
Nexer napisał:
w krótkim czasie cała doniczka się nimi zapełni, co pozytywnie wpłynie na efekt końcowy
pzdr

[ Dodano: 2006-11-04, 23:15 ]
i dalej twierdze że lepiej 1 zbiorczą skrzynke
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
właśnie chodzi o to żeby korzenie były możliwie jak największe, co bardzo pozytywnie wypłynie na przebieg kwitnienia.

1 zbiorcza skrzynia, na takiej powierzchni, hmm... ja wolałbym małe np 7 litrowe doniczki żeby mieć dostęp do wszystkich kwiatkow ;)
 

terrorister

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 24, 2006
Postów
1,000
Buchów
6
ale moje pyt. nadal brzmi czy jak juz korzenie nie bedą miały mierjsca to roślina chyba zaprzestanie kwitnąć
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół