nasiona marihuany

Uprawa Wertykalna - Vertical

Wyszukiwarka Forumowa:

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
Cholernie dużo jak na - moc lampy. -> Przebijasz - wszystkie opisywane plony z takiej lampy - i to przy stosowaniu wysokich mocy na powierzchnie. 20 tygodni 140 dni -> 4.7 miesiąca : Plony w wypadku SOG z mocy lampy HPS - opisywane jako 1g/w - sa liczone na zasadzie - 0,5g/w miesiąć : klony - od razu kwitnienie : około 60 dni.
Dalej ten wynik wydaje mi sie zbyt - wysoki - ale.. ;)



Tak pi razy oko powierzchnia "cylindra"?
~50x100 - to rozmiar czego? wymiary podłogi?
Przy rozłożeniu światła na powierzchnie "łana" w granicach 1 m2 - bardzo leniwie kwitnącej odmianie - o raczej dużym potencjale.. może ?jeszcze .. inaczej mi sie to nie mieści w "granicach" - osiaganych plonów.
Ale moja opinia na temat ;) To jedynie moja opinia



Ja sobie przypominam jakieś Twoje zdjęcia - scrog in..
chwila trzeba poszukać.

ten chwast?

nie to holandhope jest płaska gdzie jej do cylindra?? to 1 roslina kwitla z 16 tyg i nie chciala dojsc ciagle rosly nowe topy i ja wyciolem bo jzu sie zblizał hervest na oucie.. i z tej bylo 200g 45x75 samej podlogi a gdzie scianki i sufit bo tam juz nie roso..... lecz topy słabe nie dojzale malo zywicy wiec i lekkie..na okolo 5 tyg flo i tak bylo ciagle tylko rosła masa kwiatów i wyrastaly z nich 1 palcaste liscie ale z malą iloscią trichomów.....spokojnie moglem miec tam 4 takie rosliny jak na taka energie jak ladowałem..

było na zwyklym odblysnki zaden tam super..
 
Ostatnia edycja:
S

sub_23

Guest
nie to holandhope jest płaska gdzie jej do cylindra??

Raczej wanienka ;)

to 1 roslina kwitla z 16 tyg i nie chciala dojsc ciagle rosly nowe topy i ja wyciolem bo jzu sie zblizał hervest na oucie..

Widać, że jedna - jedyne zdjęcie jakie znalazłem ;)

i z tej bylo 200g 45x75 samej podlogi

wert.jpg


szacunkowo na oko.
0.3375 m2 po podłodze.
Zakładająć na oko - rozmiary i proporcje ->
powierzchnia tak uformowanego łana: ~ 0,44 m2

200g -> ~~ 600 g/m2 -> 454 - z m2 siatki -> 45.4 g/0,1 m2
Mniej wiecej.

było na zwyklym odblysnki zaden tam super..

przy takiej formie więć?

inter napisał:

I bardzo długim wzroście.

lampa 400 W odbłyśnik -> i siatka około 1 m2 ;) - prawie idealnie.. z lekkim przecinkiem.
Przy podanych przez Ciebie wymiarach.
Tak czy źle - odczytuje - wygląd uprawy?
Pewnie źle - bo nie wczytuje się a - raczej staram się - tak to narysować aby podany wynik był ... możliwy do otrzymania - według mojej opini..

lol.jpg


chwila jaki to miał być plon.. 1,6 g/w

640 - g/m2 - 64g/0.1 m2 siatki.. oj .. jak dla mnie dalej ... jakoś.. mało prawdopodobne. Ale.. jakie to ma znaczenie. ;]

U kształtne - cylindra sie nie zrobi przy takich wymiarach.
Odbłyśniczek raczej tak zwany -> głęboki ? - inaczej na takiej powierzchni trudno było by mówić o jakiejkolwiek równomierności. oświetlenia łana

popatrzmy: barrel grow.. dają jakieś takie małe strumienie na powierzchnie jak na moje oko: http://www.rollitup.org/grow-room-design-setup/205309-barrel-growset-2.html#post2650680

Ciekawe jak Tu wyjdzie ;) ==> https://www.forum.haszysz.com/showt...-WEG-ROZNE-ODMIANY-CYCO-GROW-BY-PESTEKI/page2

300w/m2 : pi razy oko razy kaloryfer - w tyt jest +-
 
Ostatnia edycja:

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
pi razy oko razy kaloryfer - w tyt jest +-


<joint> bo ja nie sciemniam moge podac co najwyżej nieco mylne liczby,ale granice sa napewno 2g/1w osiąglane na 100000%%%% ale trzeba te 35.000 lux na stope angielksą .....a topy beda rosły nawet w cieniu pod siatką na potęgę dla tego moze mialem tak duzo....i mozna sciac czesc kwiatów jakies 40% po czym na ich miejscu po 10 dniach sa nowe i kolejna kosa.....a najlepsze do tego sa dlugo kwitnace sativy zwrotnikowe outdoor....takie po 6 miesięcy..
 
Ostatnia edycja:
S

sub_23

Guest
<joint> bo ja nie sciemniam

Od tego ja jestem ;)
Tak samo jak od szacunków - nie przemyślanych - ze złym odczytaniem danych - podanych przez..

to np:

1234.jpg


Przy odległości docelowej - nie przekraczalnej dla topów na siatce - czy czymkolwiek - lampie w środku geometrycznym - znaczy się srodek żarnika. powierzchnia na jaką pójdzie prawie całe światło z - 400 W hps.

Area = 16936.5411 (+/- 1e-05) square centimeters prawie 1,7 m2.
Równomiernie tak sobie - 40% powierzchni dosane z 40%? wiekszy strumień niż.. skraj.
Oj.. Tak na oko - za to poza taką rurę wiele światła z HPS zawieszonego na "kiju" nie wylezie.

moge podac co najwyżej nieco mylne liczby,ale granice sa napewno 2g/1w osiąglane na 100000%%%% ale trzeba te 35.000 lux na stope angielksą

35.000 lux czy lumenów - 35.000 lx - to nie jest dużo.
Tak mniej wiecej ;)

dla słonecznego 647,5 mikrolomi m2 sek
dla świetlówek cool white 472,5 mikrolomi m2 sek
dla Hps 427 mikrolomi m2 sek -> jakieś 127 powyżej hipotetycznego punktu końca liniowego wzrostu fotosyntezy.. dla pojedyńczego liścia - dla - łana SCROG - zapewne jeszcze poniżej..

35.000 lumenów na 0,1 m2 to gigant....

pisałeś gdzieś wcześniej..

RussianFarmer napisał:
jesli 4 przesadzilem to 3 da sie napewno potrzeba do tego okolo 36.000 lumenow na 0,33 m2 przy idealnym trenowaniu..

0,33 m2 czego?

na płasko jest to: 109000 lx - jeśli by łudzić się, że odbłyśnik to wyśle i rozłoży na 0,33 tak aby tyle było.

jeśli mowa była by o ...




.....a topy beda rosły nawet w cieniu pod siatką na potęgę dla tego moze mialem tak duzo....i mozna sciac czesc kwiatów jakies 40% po czym na ich miejscu po 10 dniach sa nowe i kolejna kosa.....a najlepsze do tego sa dlugo kwitnace sativy zwrotnikowe outdoor....takie po 6 miesięcy..

Hmm... będą rosły kosztem czego ;) Cukru produkowanego wyżej - bo przez - taki łan - składający się ze zbitych topów - niżej nie przedostaje się.. NIC ;)
Wertyk ma chyba za zadanie - uzyskiwać nie gigantyczne strumienie światła - i kiepską "sprawność" na wierzchu łana - po to by niżej dostało sie szparami wyst dużo swiatła by można było mówić o przestrzennej jego dystrybucji - i "penetracji"..
A rozłożyć dostępne swiatło na tyle równomiernie ile się da - unikająć strat na odbłyśniku i scianach - nie małych .. i zamiast - wklejać sie w strumienie 500 i wiecej mikromoli m2 - raczej zatrzymać się na - końcu liniowego wzrostu w odległosci "docelowej" .. chyba.. ;)

btw: kto to zamieścił? - niezarejestrowany ... album.
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage-lastup-4-552475.html#top_display_media
 
Ostatnia edycja:

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
Od tego ja jestem ;)


Hmm... będą rosły kosztem czego ;) Cukru produkowanego wyżej - bo przez - taki łan - składający się ze zbitych topów - niżej nie przedostaje się.. NIC ;)
Wertyk ma chyba za zadanie - uzyskiwać nie gigantyczne strumienie światła - i kiepską "sprawność" na wierzchu łana - po to by niżej dostało sie szparami wyst dużo swiatła by można było mówić o przestrzennej jego dystrybucji - i "penetracji"..
A rozłożyć dostępne swiatło na tyle równomiernie ile się da - unikająć strat na odbłyśniku i scianach - nie małych .. i zamiast - wklejać sie w strumienie 500 i wiecej mikromoli m2 - raczej zatrzymać się na - końcu liniowego wzrostu w odległosci "docelowej" .. chyba.. ;)

btw: kto to zamieścił? - niezarejestrowany ... album.
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage-lastup-4-552475.html#top_display_media

owszem chodzi tu o kluczowa sprawę aby nie tracić nic światłą a nie sama moc dla tego kluczowa sprawa tu będzie budowa odpowiedniej przemyslanej komory wolno stojącej poziomej z jej dostępnoscia do penetracji z każdej możliwej strony w tym samym stopniu..a kolejny krokiem powineń byc nie ustany ruch obrotowy bryły względem hps...
 
S

sub_23

Guest
A tak wracająć do 36.000 lum.

lampa 250 W..

Gdyby tak cos takiego:

2323wawsa.jpg


To okrągłe na dole.. to obracający sie podest.. tak co by sie dało .. bez zdejmowania scian .. mieć dostęp do każdego kawałka - "szafa" otwierana na 2 skrzydła.

Przestrzeń zajęta przez rośliny jako "pierścień" - odległość siatki wrysowana - dopuszczone przerośniecie jej w stronę lampy 3 cm.

Nad dałbym szczatkowy pseudo -odbłyśnik + wyciąg powietrza - u dołu sam pseudo odbłyśnik.
Górny - przes - up.. razem z went do inspekcji. - i upychania tego.. po siatce.. jejku - przy wiekszej wysokości było by to niewykonalne.. od środka.

oj.. aby taki zrobić to... trza mieć zaplecze nasa.. - coś mniej karkołomnego ale zasada taka.
gęstość siatki przypadkowa - powinna byc z czegoś co za dużo światła nie zje.. nie może być ani za gęste - ani za "gruba" ..

we32we32.jpg


ps: wymiary w zasadzie... od ruska - ale chyba tam była mowa o innej lampie.

owszem chodzi tu o kluczowa sprawę aby nie tracić nic światłą a nie sama moc dla tego kluczowa sprawa tu będzie budowa odpowiedniej przemyslanej komory wolno stojącej poziomej z jej dostępnoscia do penetracji z każdej możliwej strony w tym samym stopniu..a kolejny krokiem powineń byc nie ustany ruch obrotowy bryły względem hps...

...Może by zrobić wert gdzie lampa chodzi .. w zakresie 30 - 40 cm.. góra dół ;) - liniowo.

Mi i tak najbardziej lezało coś w czym 2 lampy 600 w prawie sie w centrum dotykają - są trzonkami w stronę szczatkowych odbłyśników - a odległość do "docelowego" limitu - od środka geometrycznego lampy -.. mieści sie w 70 .. centymetrach. Ładniej wyglądało by na obrazku.
 
Ostatnia edycja:

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
Jestem Mistrzem ................SUB................ !!!!!!!

taki Reaktor jak rozrysowałeś trzeba budować

ok zgoda lepiej będzie widzę to po tych danych lepiej załadawac nieco mniej mocy na korzyść dwóch obiektów np 2x600w zamiast 1x1000
więcej się zrobi tematu..w tym samym czasie...
 
S

sub_23

Guest
Jestem Mistrzem ................SUB................ !!!!!!!

Trollem ;)

taki Reaktor jak rozrysowałeś trzeba budować

Zbuduj ;)

ok zgoda lepiej będzie widzę to po tych danych lepiej załadawac nieco mniej mocy na korzyść dwóch obiektów np 2x600w zamiast 1x1000
więcej się zrobi tematu..w tym samym czasie...

lampy hps 600 w mają to do siebie, że z tego co pamietam oferują największą sprawność z całego typoszeregu

- jak to ugryźć aby wydusić maxa możliwego do.. Oj.. chciałbym wiedzieć.

może tak --> sekundę..

Trenować.. dużo trenować.. i dać - takie coś - 4 siatki - po 2 rośliny na siatkę - lampa 600 w wewnatrz:
zdeformowana sfera.

rotfl.jpg


skoro przestrzenna dystrybucja światła lampy wygląda mniej wiecej tak:

teaser_lvk_3d_eng.jpg


zazwyczaj - te.. dane podają - w tej formie..
lampa.jpg


wyniki zapewne z podobnej do tej zabawki..

hemisphaeren-goniophotometer.jpg


bo takimi to bardziej .. chyba oprawy się..

05-goniofotometer-big-image.jpg


To aby uzyskać na jednej lampie jak najwiekszą równowmierność strumienia + czyli jego zakładaną wartość docelową - mało zmienną : ;) chyba lepszego czysto teoretycznego wyjścia ni ma ;D
 
Ostatnia edycja:

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
no rozumiem w gre wchodza tylko 2x 600w i jest ideał...

maszyna jest do zbudowania choć wymaga dużo myślenia i kratywności.

muszę mieć tylko narzędzia prosty plan , materiały i zbuduje wszystko...

Płyta OSB,
Karton/gips,
łożysko,
2 różne siatki ,jedną jako stelaż a droga do samego treningu.....

problemy konstrukcyjne wyjdą w trakcie napewno....ale nie wierze ze nie dało by się ich jakoś obejść...

mam tez 2 x 150w hps to prototyp zrobie a nastepnie juz tą na 2 x 600w nauczony doświaczeniem z poprzedniego projektu,


ale przerwa miedzy wystartowaniem jednego projektu a drogiego nie bedzie wieksza jak 2/3 tyg..

nie zamierzam czekać na wyniki z nr 1...2 x150w.

a jak by zrobić odbłysniki stożki z blachy ocynk lub coś podobnego wyciąć koła z blachy ,ponaciać uformować lub takie stożki poprostu zamowić u dekarza..lub gotowe zdemontowac z innej konstrukcji...



zdeformowana sfera za uwarzyłem juz ze lampa tak swieci i sprawdzilo by sie to w opcji pojedynczej lampy. cos na kształt jabłka...
 
Ostatnia edycja:
S

sub_23

Guest
no rozumiem w gre wchodza tylko 2x 600w i jest ideał...

Nie wiem - nie znam ideałów.
Nie starałem się nawet - porzadne rozrysować dystrybucji światła.



a jak by zrobić odbłysniki stożki z blachy ocynk lub coś podobnego wyciąć koła z blachy ,ponaciać uformować lub takie stożki poprostu zamowić u dekarza..lub gotowe zdemontowac z innej konstrukcji...


dolny może być z kartonu ;) oklejonego mylarem.

ciakawe czy znalazłby sie ktoś na tyle szalony aby obudować lampę 600 W czymś takim ;]

jajko.jpg


ps: co do szczatkowego bajeru:
bezwymiarowy:
2 płaszczyzny ->
z 3 wychodzi tak samo prosty ;)

rozwiniecia powierzchni.. -

wqwqwqwqwq.jpg


niechcący wyszło mi jak...

Rincewind.png


może karton.. lakier dwuskładnikowy.. + PVC...

ten watek - poczatek - dawno temu - przeniesione skąś tam. 100W HPS
124.jpg


128.jpg


129.jpg


oj ten napis..

130.jpg
 
Ostatnia edycja:

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
za duzo tam lisci wiatrakowych u mnie na tym etapie leci tylko na przy topowych obcinanie liści w "Tej Technice" Moim zdaniem jest bardzo ważne..
 
S

sub_23

Guest
za duzo tam lisci wiatrakowych u mnie na tym etapie leci tylko na przy topowych obcinanie liści w "Tej Technice" Moim zdaniem jest bardzo ważne..

Ano. W tym wypadku ich obecność nie pomaga. - łan ma być w 100% szczelny - ale.. światło lepiej było by wykorzystane gdyby padało na szczyty - i małe liście.

A tak wracająć do powierzchni odbijających :
Komercyjny - ten jest chyba z 1x 600W

kupa światła z lampy idzie w kosmos..

324576.jpg
 
Ostatnia edycja:

ochech

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2014
Postów
136
Buchów
1
Mam pytanie techniczne: właśnienzbieram setup na nowego boxa i zdecydowałem, że będzie vertikal. Box będzie miał 2,4 m wysokości i kwsdrat o boku 1,2 w podstawie. Chcę trzymać tam 12 panienek pietrowo, czyli 6 na dole i 6mniejwięcej w połowie. Na chwile obecnanposiadam jednak tylko 1 zasilacz do hps 600, dobrze kombinuję? Box jest w trakcie budowy, dlatego cos moge pozmieniac np ilosc plantow albo wysokość boxa. Będzie to hulać na jednej żarówie?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół