nasiona marihuany

Uprawy grzybów psylocybinowych

Wyszukiwarka Forumowa:

Kamil93

Active member
Rejestracja
Paź 3, 2014
Postów
33
Buchów
0
Ile maksymalnie czeka się na przerośnięcie ciastka? Trzymam szklanki grubo ponad miesiąc i bardzo, bardzo wolno porasta mi dno szklanki pomimo, że poluzowałem ciacho uderzając górą o książke i stoją od wtedy na odwrót.
 
B

bonger

Guest
Poluzuj może zakrętkę od słoika. Dla grzybni bardzo ważna jest wymiana powietrza, jak je ograniczysz za bardzo to będzie się wolno rozrastała.
 

Kamil93

Active member
Rejestracja
Paź 3, 2014
Postów
33
Buchów
0
Poluzuj może zakrętkę od słoika. Dla grzybni bardzo ważna jest wymiana powietrza, jak je ograniczysz za bardzo to będzie się wolno rozrastała.
ale ja mam ciastka;szklanka,pazłoć przez którą zaszczepiałem, gumka recepturka i na to pazłoć nietknięta, która też jest zaciśnięta recepturką
 

johnbut

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2011
Postów
209
Buchów
2
Ostatni zbiór z tacki Pensacoli, może z 5g będzie, niestety nie było mnie w domu podczas owocnikowania, szkoda bo z 8-10 ładnych odcisków by wyszło <lol> zobaczymy jak będzie z 2gim rzutem.

grib3.jpg


i tacka po namoczeniu (robiona na karmie dla ptaków, objętościowo 500 ml karmy i po przerośnieciu rez - pół na pół z wermem)

grib4.jpg


Tutaj stare poczciwe meksykany na kukurydzy, dzisiaj wyszły na światło dzienne. Tylko nie wiem co jest nie tak z ich potencją, to jeszcze te geny od pierdzika, tego muszę zjeść co najmniej 2x tyle co GT żebym osiągnął podobny efekt. Nie wiem jak się sprawdziło z mocą u innych, ale z tego co gdzieniegdzie wyczytałem między wierszami w fotorelkach - też słabo. Jak ktoś potrzebuje czegoś co przerośnie wszystko w szybkim tempie, ale nie zależy mu na potencji, to jak najbardziej się nadają.

grib2.jpg


I na koniec palenque od J.K. wszystko było ok do czasu kiedy nie zrobiłem im reza. Kukurydze ładnie przerosły, ale jak rozbiłem grzybnie, tak przez 2 tyg nie rusza się z miejsca. Nie śmierdzi, nie ma przebarwień, nie przerasta. Dla porównania rez na nich był robiony w tym samym czasie co na meksykanach, nie wiem co im się nie podoba. Może to przez to, że kukurydze tylko lekko przegotowałem przez co dalej była twarda, może nie mogą się w nią "wbić". Meksykaniec od pierdzika sobie poradził, więc nie wiem o co chodzi.

grib1.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kamil93

Active member
Rejestracja
Paź 3, 2014
Postów
33
Buchów
0
Ciacha GT, które leżą już ok. półtora-dwa miesiące (z tym, że nie od razu miały odpowiednią temperaturę, tylko nieco mniejszą). Spód szklanki coś nie chce mi się całkiem skolonizować, odwracałem do góry i tylko troszkę pomogło, a leżą tak sporo. Co robić, czekać? Dodam, że grzybnia wygląda na bardzo masywną. Dodaje kilka zdjęć i proszę o podpowiedzi, bo już zaczynam się denerwować, że będzie po nich albo coś...:scared-and-sweating




 
R

Rivi

Guest
Potrzymaj jeszcze z tydzień i do terrarium, nawet jak to nie będzie przerośnięte. Powinno dać radę, pod warunkiem jak jeszcze tydzień zostawisz. Powodzenia! ;) (tydzień, dla większej pewności ale większość z tego spokojnie da sobie rade z tego co widze, troche tam jak jest nie przerośnięte to grzybnia da rade jak juz kilka cm to problem i nie da rady najprawdopodobniej) ;)
 
M

Muttley

Guest
mogę uzyc sylikonu zamiast gorącego kleju do budowy glove boxa? w tym tygodniu mam zamiar ruszyć z fotorelacją i chcem zeby obyło sie bez zakażen.
 
M

Muttley

Guest
Nie posiadam spirytusu ani innego specyfiku do dezynsekcji. Gdzies przeczytałem ze mozna samemu zrobić z wybielacza w proporcjach 1 :10 problem w tym ze nie posiadam wybielacza za to mam agenta max(do mycia zlewów, muszli klozetowych, podłóg) -zagęszczony płyn czyszcząco- dezynfekujco-wybielający i tu pytanie czy mogę uzyc go do sterylizacji gloveboxa i otoczenia. Zamierzam rozrobić go w proporcji 1:10 z przegotowaną wodą. Prosze o szybką odpowiedz bo jutro z rana chcę zacząc robic fotorelacje.
 
B

bonger

Guest
Weź coś rzadkiego, żeby w miarę szybko wysychało. Odradzam pośpiech.
 

Ozon1337

Member
Rejestracja
Paź 5, 2014
Postów
11
Buchów
0
Miał ktoś kiedyś problem z wodą w słoiku po sterylizacji? Pszenice robiłem na 2 sposoby:
1) Gotowana do momentu aż była miękka
2) Namaczana przez 20 h
Potem przerzucałem na ręczniki na półtorej godzinki i do słoików. Po sterylizacji (1,5h) w słoikach pszenica jest bardzo wilgotna (przykleja się do ścianek). Zaszczepiałem kilka tego typu słoików i nawet w jednym gdzie widać było tylko minimalnie wilgoć kolonizacja zatrzymywała się na etapie 50-70% i ze słoika zaczął wydobywać się zapach alkoholu. Ktoś wie jak z tym walczyć?

Prawie miesiąc czasu od mojego ostatniego posta, ponad 40 kg pszenicy zmarnowane + kilkadziesiąt odcisków. Mógłby mi ktoś poradzić co robię źle?

1. Namaczam wstępnie pszenice (próbowałem 12-24h).
2. Gotuje ziarno (próbowałem 10-20-30min, zawsze było miękkie).
3. Ładuje je do durszlaka, żeby pozbyć się wody i przerzucam na cienki blat (ręcznik, czekałem od 30-40 min do 2h, ziarno było wilgotne, a nawet czasami suche).
4. Przerzucam ziarno do słoików, zakręcam i nakładam na nie 2 warstwy folii aluminiowej (na otwór do zaszczepiania oczywiście plaster).
5. Po sterylizacji (sterylizowałem od 60 min do 2,5 h w różnych szybkowarach).
6. Wychodzi tak jak na zdjęciu:
przed_i_po.png

7. Czasami po kilkuminutowym wstrząsaniu woda w słoiku "znika" i wygląda bardzo dobrze. Niestety po tygodniu od momentu zaszczepiania (bez niego też) ze słoików czuć zapach alkoholu.

Sprawdziłem już prawie wszystkie metody i dalej nic nie wychodzi, dlatego za pomoc chętnie nagrodzę dobrymi genami z poprzednich rzutów :)
 

johnbut

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2011
Postów
209
Buchów
2
Ja miałem straszny problem z zaszczepieniem karmy dla ptaków. Zmarnowałem kilka kilogramów zanim mi się wreszcie udało. W jaki sposób mi się wreszcie udało? Najpierw porządne płukanie karmy do czasu aż wypływająca woda będzie czysta. 12 h namaczania. Znowu płukanie + 2 przelania gorącą wodą jako płukanie ostateczne. Znowu 12 h namaczania, zeby całe gówno które siedziało w tych ziarnach się wykluło. 3 płukanie. Żadnego gotowania, ziarno na ręczniki, jak się przestaje przyklejać do ręki to znaczy, że jest gotowe do szybkoważenia. Dodałem odrobinę wermikulitu (wymieszać ziarno + odrobina na dno) przed szybkowarem i to chyba dzięki temu ostatnia partia się udała. Tak dosłownie 1/10 pojemności, żeby wchłonął ten nadmiar wilgoci pojawiający się . Potem szybkowar - 1,5h - pojemnik z 500 ml ziarna. Szczepienie, czekanie, gotowe. Tyle z moich obserwacji. Z poradników możesz spróbować dodać gipsu. Jeśli to nie pomoże, to może glowbox domowej roboty? Bo jeśli odciski nie są zakażone, to wychodzi na to, że przy szczepieniu coś musi się dostać do środka.
 
G

Green Manalishi

Guest
Ozon1337 - Słoik po prawej na zdjęciu moim zdaniem zbyt mokry. Sprawdź mój growlog, tam opisałem swoją technikę. A pomijając sam proces to prawdopodobnie masz problem z jakością odcisku. Zacznij na agarze i chociaż jednokrotnie dokonaj selekcji a problem powinien zniknąć ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół