Vermont: senat stanowy zatwierdza ustawę legalizującą marihuanę

Wyszukiwarka Forumowa:

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Senat amerykańskiego stanu Vermont zatwierdził ustawę legalizującą marihuanę stosunkiem głosów 17 do 12. Jeśli ustawa przejdzie bez problemów przez Izbę Reprezentantów, zostanie podpisana przez gubernatora i wejdzie w życie wraz z początkiem 2018.


Ustawa legalizuje komercyjne uprawy, do otwarcia których trzeba będzie posiadać licencję stanową. Te będą wydawane pod koniec 2017 i będą kosztować od $1-$25 tys. zależnie od rozmiaru uprawy. Sprzedaż detaliczna miałaby się rozpocząć 2 stycznia 2018.


Na mocy ustawy mieszkańcy Vermont, którzy ukończyli 21. rok życia, będą mieli prawo do jednorazowego zakupu pół uncji marihuany (około 14 g) na użytek osobisty, a turyści do zakupu ćwierć uncji (około 7 g). W przestrzeni publicznej legalne będzie posiadanie jednej uncji (około 28 g).


Nielegalne pozostaną: uprawa na użytek osobisty oraz produkcja i sprzedaż produktów przeznaczonych do jedzenia (edibles). Dodatkowo, opakowanie na marihuanę będzie musiało zawierać ostrzeżenie o szkodliwości dla zdrowia.


Przewodniczący Izby Reprezentantów Shap Smith tak skomentował nową ustawę:

"Większość ludzi wierzy, że nasza dotychczasowa polityka wobec marihuany zawiodła. Sądzę, że pytanie, na które należy odpowiedzieć brzmi, czy alternatywa zgłoszona przez senat rozwiązuje dotychczasowe problemy? To czy możemy przegłosować nowe rozwiązania jeszcze w tym roku, to otwarta kwestia."

Popierający nową ustawę politycy twierdzą, że jej wprowadzenie w życie zakończy nielegalny handel używką, ponieważ legalny produkt będzie testowany i będzie miał bardzo niską cenę. Ponadto, 25% podatek od sprzedaży zasili budżet placówek rehabilitacji uzależnionych i drogówki. Przyjmuje się ostrożnie, że nowa ustawa wygeneruje w pierwszym roku $30-40 mln. wpływów do budżetu.


Niedawna sonda wskazuje, że na dzień dzisiejszy 80 tys. mieszkańców Vermont (którego całkowita populacja to 626 tys.) regularnie pali marihuanę, kupując ją na czarnym rynku od dilerów, którzy sprzedają także twarde narkotyki. Jeśli ustawa wejdzie w życie, Vermont stanie się oficjalnie piątym stanem USA, w którym rekreacyjna marihuana jest legalna. Losy ustawy przed głosowaniem nad nią w Izbie Reprezentantów są jednak wciąż niepewne.


Zródło: Hyperreal

Zródło zrodłowe: Magivanga

Ps. RSnewsiak spiesz się z takimi newsami bo Ci robote podj@# :p

Kolejny stan, ale tym razem sprzedaż zakazana ciekwae czemu tak? W sumie pozwolenie na uprawę wystarcza :)
 
Ostatnia edycja:
K

K2

Guest
super wiadomości !!! Można się tylko cieszyć, że kolejni ludzie mogą robić to co chca, żyć tak jak chca I to legalnie... a nie siedzieć i mieć poczucie, że przy niektórych nigdy nie będzie się mogło być soba bo to nie legalne, zakazane, określone w przepisach i ogólnie niebezpieczne narkotyki... bo tak ktoś powiedział co o nich gówno wie.... Dobrze wiedzieć, że w kolejnym miejscu na ziemi można żyć nie będąc przez innych wytykanym palcami.


ps. troche dziwne, że nie chcą żeby turyści jarali tak dużo ??? Turysta może mieć 7 g, a miejscowy 14... ?
To mnie trochę zmartwiło, bo przeprowadzić się tam nie przeprowadzę, chociaż ładnie, ale jakbym chciał odwiedzić to nie są gościnni i tą 7ką zmuszają też tylko na chwilę ;)
 

Sun King

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2017
Postów
70
Buchów
0
ps. troche dziwne, że nie chcą żeby turyści jarali tak dużo ??? Turysta może mieć 7 g, a miejscowy 14... ?
To mnie trochę zmartwiło, bo przeprowadzić się tam nie przeprowadzę, chociaż ładnie, ale jakbym chciał odwiedzić to nie są gościnni i tą 7ką zmuszają też tylko na chwilę ;)
7g możesz kupić za jednym podejściem w sklepie, a przy sobie możesz mieć max jedną uncję
W przestrzeni publicznej legalne będzie posiadanie jednej uncji (około 28 g)
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w Growbox.pl i Growseed.pl na wszystko!

Góra Dół