• Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

VPN i Tor - czy mogę czuć się bezpiecznie?

SCuN

Haszzzysz Buuzzz
Obsługa forum
Administrator
Rejestracja
Lut 26, 2021
Postów
400
Buchów
173
Ciekaw jestem co sama administracja forum powie na temat sposobów działania policji na forum.
Nigdy nie spotkalem sie aby policja do mnie podbila po jakiekolwiek ip. Pozatym ip w xenforo jest przechowywane w bazie 24godziny w galerii jest nadpisywane w bazie co godzine na 0.0.0.0. , oczywiscie dla tego aby nie zapychac bazy danych. Z musu zawsze mozna by bylo cos wyciagnac z logow serwera ale one musza byc w przypadku wlamania.

Jednak osobiscie polecam korzystanie z vpn i tor lepiej dmuchac na zimne, przezorny zawsze ubezpieczony.

Sam jedynie spotkalem sie z przypadkiem gdzie dobry znajomy bral pestki i nawozy na jeden adres po miesiacu wpadlo cbs z wawy i pierwsze pytanie GDZIE TA PLANTA. pestki byly na out oni twierdzili ze na indoor wiec mozna wywnioskowac ze monitoruja adresy zwrotne seedshopow i growshopow i robia wjazd bo niewiedzieli co bylo w srodku wiec na to najbardziej nalezy uwazac bo wspolpracuja napewno z poczta polska i z kurierami.

Forum dziala legalnie na holenderskim serwerze to jak userzy wykorzystuja ta wiedze to juz nie moja sprawa my trzymamy artykuly doradzajace jak uprawiac krzaczki w kraju gdzie to jest dozwolone lub do celow leczniczych nic nie poradze ze niektorzy wykorzystuja ta wiedze w krajach gdzie to nie jest legalne.
 
Ostatnia edycja:

PucioHenzap

Member
Rejestracja
Kwi 5, 2021
Postów
21
Buchów
1
Witam. Taki komunikat wyświetla się na stronie przeglądarki TOR:

"Tor is ending its support for version 2 (v2) Onion Services, and v2 onion sites have since been deprecated. If you're a site administrator, upgrade to a v3 onion service immediately."

Nie jestem biegły w te klocki, może mi ktoś odpowiedzieć o co im chodzi? Czy nadal mogę bezpiecznie, używając TORa, tutaj zaglądać?
nie masz się czego obawiać
Moim zdaniem TOR nie jest super bezpieczny, nawet potrafi narobić problemów. W uproszczeniu działa tak, że przesyła dane przez 3 bramki - startową, środkową i końcową. Startowa bramka i końcowa jest niewykrywalna, ale środkowa nie bardzo. Początkowa i końcowa bramka to osoby, które wrzucają rzeczy dla "zgubienia" na środkową bramkę, przez co mogą oskarżyć Cię o udostępnianie nielegalnych zdjęć porno, bo akurat ktoś skorzystał z Twojego kompa jako bramki (nie możesz się przed tym obronić, tak działa tor). Warto sobie o tym pocztać. VPN totalnie starcza, vpn test tutaj nie kłamie. Zmienisz IP - nie ma jak Cię znaleźć, pozdro.
Siejesz FUD. Nikt nikogo nie może oskarżyć o udostępnianie czegokolwiek, tak długo jak nie jesteś węzłem końcowym (ang. exit node), a w przypadku typowych konfiguracji (korzystanie z domyślnych ustawień tor browser) użytkownik nie jest takim węzłem.
 

Topas

Well-known member
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
588
Buchów
336
Tor ostatnio mocno mi się wiesza i nie chce załadować strony forum,zdjęć już wcale praktycznie nie ładuje. Wcześniej normalnie działał. Dlaczego tak się dzieje?

Edytuję post żeby napisać,że już naprawiłem,zainstalowałem po prostu od nowa i cyka wszystko,nie muli.
 
Ostatnia edycja:

Góra Dół