nasiona marihuany

wapno gaszone

Wyszukiwarka Forumowa:

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
wyczytalem na necie ze wapno gaszone jest dobre do zobojetnienia ziemi(zwiekszenia ph).co o tym sadzicie??czy to prawda czy lepiej zastosowac wapno dolomitowe??prosze o szybka odpowiedz!!!!
 

Revers

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2006
Postów
113
Buchów
1
Tak ale wapno gaszone nalezy stosowac po poprzedniej uprawie tzn. przed zimą i gleba jest dobra po przkopaniu na wiosnę.Ma własciwości bakteriobójcze.Jak zastosujesz na wiosne to moze ci wszystko spalić! Dolomit jest bezpieczniejszy.
 

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
thx

uff to wielkie dzieki za pomoc!!bo bym juz dodal tego wapna!!mam ziemie pg 5.5-6.5 uniwersalna!!czy muglbym teraz sazadzic w niej nasionka a powiedzmy za tydzien podlac je woda z dolomitem??
 

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
dolomit

niepisze tam zabardzo kiedy trzeba dodac!!w sumie 5.5-6 niejest zlym ph!!a dodam pare dni puzniej jak juz wyjdzie z ziemi!!bo chyba w wykielkowani troszke nizsze pha nieprzeszkodzi...
 

Revers

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2006
Postów
113
Buchów
1
Jesli masz ziemie ze sklepu ph 5,5-6,5 jest oki. Nie musisz jej nawozic przez pierwszy okres wzrostu rosliny poniweważ jest mała i nie pobiera az tak duzo potrzebnych mikoi makro elementów. Zacznij ja nawozic po 3-4 tygodniach tylko stopniowo ja przyzwyczajaj do nawozu o mniejszych do coraz wiekszych dawek oczywiscie nie przesadzaj bo ja wykończysz! Najlepiej zakup Biohumus forte firmy agrecol trudno go przedawkować i stosuj 1-2 razy na tydzień wedłog wskazń na butelce.
 
R

rasta

Guest
male sprostowanie z mojej strony
durielek napisał:
wyczytalem na necie ze wapno gaszone jest dobre do zobojetnienia ziemi(zwiekszenia ph)
zwiekszenia ph tak. zobojętnienia nie.
Revers napisał:
Tak ale wapno gaszone nalezy stosowac po poprzedniej uprawie tzn. przed zimą i gleba jest dobra po przkopaniu na wiosnę.
nie dokladnie tak. wapno można stosować od razu ale... musi być ono przygotowane np.dzień wcześniej. do podnoszenia ph ziemi stosuje się tgz. wapno gaszone. gaszenie polega na zalaniu czy też wymieszaniu wapna z wodą i pozostawieniu na kilka naście godzin. po tym czsie wapno traci wlaściwości żrące.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół