nasiona marihuany

Wapno

Wyszukiwarka Forumowa:
Y

yberion

Guest
Czy zamiast wywozenia w mojego spota tony ziemi kupnej ogrodniczej wystarczy jak przekopie tamta na miejscu i dosypie jakies 5 lyzek wapna na jednen dolek? Niechce robic za duzego zamieszania, bo bym potrzebowal z 200l ziemii na wszystkie rosliny. Z gory dzieki za odpowiedz !!
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
chyba, zamiast wapna, dolomit
 
H

haszyszekk

Guest
MOże być i wapno... dodaj jeszcze pałeczki nawozowe i będzie ok. Zrób troche większe dołki i dodaj więcej wapna (5 łyzek to chyba za mało)... mozesz do mieszanki jeszcze dodać troche torfu (jest tani i dobrze zrobi rośłinkom). Nie mósi być go dużo, wystarczy troche żeby wzbogacić ziemię. pzdr
 
Y

yberion

Guest
A jeżeli na tamtym terenie "wypasaly sie niedawno" kury , to ziemia jest chyba bogata w azot moim zdaniem wystarczylo by dodac do ziemii torfu no i oczywiscie wapna. Dzieks !!
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,067
Buchów
425
mozesz zrobic jak pisali inni, dosypac dolomitu i palki nawozowe, jednak pamietaj ze im lepsze podloże i żyźniejsza ziemia tym ladniejsza roslinka. musisz obadac jakosc ziemii. jesli ziemia bedzie dobrej jakosci wystarczy sam dolomit, natomiast w zlej glebie sam dolomit nie pomoze, bedzie trzeba dorzucic ziemi z ogrodniczego lub z jakiegos miejsca gdzie jest ona bardzo dobra:)
 
Y

yberion

Guest
Ile użyc kg torfu na 12 dolkow roslin?? Teraz juz raz posypalem teren na 12 roslin 5 kg wapna i przekopalem, a rosliny wsadze tam tak za 1,5 tygodnia. Czy mam jeszcze posypac ziemie wapnem raz przed wysadzeniem roslin??Jesli tak to ile? Czy moge posypac ziemie mocznikiem albo polifoską??
 
M

matias

Guest
siemka wszystkim! mam podobny problem wiec dopisze sie do posta! na kazda roslinke dawalem niecale 10 l ziemi kupne, wymieszanej z gleba z miejscowki, tylko nie sypalem zadnym wapnem ani dolomitem, poprostu wymieszalem 2 raodzaje ziem i posadzilem. moge teraz posypac wapnem ziemie i polac woda, albo rozpuscic wapnow wodzie? ile tego dac? moj sasiad ma krowy, to zglosze sie po troche obornika :) ten obornik tez moge rozlozycz kolo roslinki i podlac woda? pozdro dla wszystkich :queen:
 
D

d:)-|-C|8

Guest
matias napisał:
moge teraz posypac wapnem ziemie i polac woda, albo rozpuscic wapnow wodzie?
Wydaje mi sie ze lepiej teraz niz puzniej
matias napisał:
ile tego dac?
Ja bym sypala 3 lyzki na dolek
matias napisał:
ten obornik tez moge rozlozycz kolo roslinki i podlac woda?
co do tego nie jestem pewna :scratch: wiec nie chce Cie wprowadzic w blad
 

piotrek 736

Member
Rejestracja
Maj 11, 2006
Postów
22
Buchów
0
ile kosztują te pałki nawozowe i ile ich dawać pod jednego krzaka?? a ziemia tam gdzie pokrzywy rosną to będzie można ją użyć zamiast torfu ??
pozdro
 
B

blancik

Guest
Dolomitem podnosisz ph ziemi jak masz za male, to coś podobnego do wapna.
A tak dokladniej to mineralny nawóz ekologiczny dla ogrodnictwa, wapniowo-magnezowy-węglanowy.
Koszt jakieś 6zl za 10kg o ile dobrze pamiętam.
Elooo :thumright:
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
wie ktos ile dawac wapna na litr ziemi

zeby podniesc ph z 5,5-6,0?

przydała by sie wiedza praktyczna ..
pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół