Waporyzator? Pochwal się co masz albo który chciałbyś mieć.

Wyszukiwarka Forumowa:

C696

Well-known member
Buchów
436
a tak zapytam was w tym tinymight2 ile wchodzi w te kapsulki podobnie co w mighty ? jak z tym paleniem nie sesyjnym jak rozumiem w mega szybkim czasie nagrzewa sie i odrazu ciagniesz bucha i co wylacasz i lecisz sobie dalej nie nagrzana jest w nim komora ? nie wygrzewa sie na darmo material jak sciagniesz tylko buszka ? bo w mighty probowalem roznie ale slabo wychodzi jesli go nagrzejesz zlapiesz bucha dwa i wylaczysz , pozniej odpalasz i autentynie przynajmniej ja tak mam ze jz widze ze uj nie buchy leca jakby odparował material i slabiej juz klepie mniej buchow wychodzi takie marnowanie palenia w mighty ladujesz kapsulke i odrazu trzeba leciec calosc najefektywnije jest
ale takie szybkie podlapanie buszka byloby calkiem fajne

plk

Well-known member
Buchów
53
a tak zapytam was w tym tinymight2 ile wchodzi w te kapsulki podobnie co w mighty ? jak z tym paleniem nie sesyjnym jak rozumiem w mega szybkim czasie nagrzewa sie i odrazu ciagniesz bucha i co wylacasz i lecisz sobie dalej nie nagrzana jest w nim komora ? nie wygrzewa sie na darmo material jak sciagniesz tylko buszka ? bo w mighty probowalem roznie ale slabo wychodzi jesli go nagrzejesz zlapiesz bucha dwa i wylaczysz , pozniej odpalasz i autentynie przynajmniej ja tak mam ze jz widze ze uj nie buchy leca jakby odparował material i slabiej juz klepie mniej buchow wychodzi takie marnowanie palenia w mighty ladujesz kapsulke i odrazu trzeba leciec calosc najefektywnije jest
Kapsułek nie mam, w trybie "na rządanie" wciskasz przycisk, wapo się momentalnie grzeje i daje znać lekką wibracją że osiągnął zadaną temperaturę, pierwsze zaciągnięcie leci zwykle bez pary ale bardzo świeże i aromatyczne, drugi buszek zwykle jest już mocno widoczny.
Bardzo dużo zależy od wilgotności zioła, jak masz przesuszone poniżej 62% to uzyskanie pary staje się trudne, do całkowicie niemożliwego przy bardzo suchej MJ.
Komora waporyzatora się nagrzewa i tinymight2 dość długo trzyma temperaturę, w tym momencie temat rzeczywiście może Tobie "odparować" ale też się przesuszy i następna sesja na tym wsadzie będzie bez pary.
Według mnie, waporyzacja jest szybsza z załączonym szklanym ustnikiem (jest jeszcze tytanowy), aromat też jest lepszy z tym szklanym.
Polecam szklany ustnik, taki jak ten:

Bardzo fajną sprawą jest łatwość czyszczenia.
Poza zaletami wymienionymi wcześniej przez innych, tinymight2 jest zwyczajnie fajny, ładny, super leży w dłoni i wszystkim się podoba:)

lezaza

Well-known member
Buchów
154
0,1 wchodzi. Komora się nie nagrzewa bo to konwekcja. Pewnie się trochę nagrzeje jak kilka długich buchów pod rząd się weźmie ale to kwestia kilkunastu sekund i się wystudzi. Z tego 0,1 ściągam 3/4 buchy i kapsułka do zmiany.
Testowałem jedną kapsułkę na dwa razy. Najpierw dwa buszki na 6temp., później dwa na 8 i para była za drugim razem też konkretna ale w smaku już popcornem podchodzi. Więc osobiście wolę na raz kapsułkę zarzucić. Jak ktoś się uprze to pewnie upcha tam 0,2 ale czy wtedy się nie przypali susz to nie wiem, nie testowałem.

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Buchów
1,250
Odznaki
3
Powiedzcie mi bo mnie zastanawia czym się kierują osoby które waporyzują nabicie na dwa razy. Czy to w vapcapie czy jak wyżej, w tinym.
Przecież to 0,1g a idzie się tym porządnie skuć a przy tym poczuć smak suszu. Koszt nawet jeśli chodzi o aptekę to 5zl za nabicie, jak swój susz to wiele mniej.
Serio, jest sens grzać to na dwa razy? To jak płukanie butelki piwa i dopijanie kropelek 😉
Po pierwszym mocnym buchu z bonga, jak dobre macie pluca, w suszu nie ma już flawonoidów, terpenów I części kanabinoidow. Za prawdę powiadam, bez sensu XD

BetonowyDaniel

Well-known member
Buchów
513
Odznaki
2
Powiedzcie mi bo mnie zastanawia czym się kierują osoby które waporyzują nabicie na dwa razy. Czy to w vapcapie czy jak wyżej, w tinym.
Nie wiem, nigdy mi się nie zdarzyło. Może to kwestia tolerancji.
Po pierwszym mocnym buchu z bonga, jak dobre macie pluca, w suszu nie ma już flawonoidów, terpenów I części kanabinoidow. Za prawdę powiadam, bez sensu XD
a vapo z bonga mi się zdarzało...ojj czułem to z rana :) wbitka na buszka...mmmmm

Śmieszek420

World Wide Weed
Weteran
Buchów
7,371
Odznaki
2
Przecież to 0,1g a idzie się tym porządnie skuć a przy tym poczuć smak suszu. Koszt nawet jeśli chodzi o aptekę to 5zl za nabicie, jak swój susz to wiele mniej.
Serio, jest sens grzać to na dwa razy? To jak płukanie butelki piwa i dopijanie kropelek 😉
W okresach kiedy mało pale nabijam sobie komorę w craftym i czasem cały tydzień z niej pykam po buszku max 2 wieczorem. Wiadomo ze z każdym uruchomieniem smak jest gorszy, ale działanie dalej jest odczuwalne. Na 190 stopniach tak szybko się nie robi popcornowy smak.

C696

Well-known member
Buchów
436
no wlasnie oto mi chodziło czyli poza kwestia wielkosci i wygladu chyba ze smaku ? nie ma sensu zmieniac mighty na tiny bo zbytnio nie odczuje az tak duzych roznic myslalem ze tam jakos inaczej to grzeje fakt ze wk***ia mnie troche wielkosc i nie porecznosc mighty ale jak juz jest to pewnie zostane przy tym chyba ze u kogos sprobuje i mnie cos urzeknie :p bo samo to ze na zadanie moze szybciej działa niz mighty on tam nagrzewa sie nie sprawdzałem ale z minute raczej nie dlozej i jak mam wyjarac kapsulke na raz to mi juz jeden karabin chodzi bardziej o czas bo wyskok na kapsulke to tam nie naparzajac buch za buchem schodzi mi kilka min zazwyczaj wyrabiam sie na ok sesje a jak material lepki i buszkow wychodzi wiecej to czasami do 2 sesji max i to powodue jednak ze te pare minut trzeba spedzic zeby sobie to dobrze zvapowac a tak to myslalem ze slpaie dwa buszki dalej cos tam porobie w iedzy czasie zlapie kolejne jesli tak szybko chodzi a jak jednak po rozgrzaniu wyparowuje i przesusza zioło jak w mighty i nie dosc ze traci smak to i juz buchy jakies slabsze ida i moc jakby tez slabnie przynajmniej ja tak jakos czuje to lipa trzeba jarac i tak na raz kapsółke ale dzieki za podjasnienie

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Buchów
1,250
Odznaki
3
no wlasnie oto mi chodziło czyli poza kwestia wielkosci i wygladu chyba ze smaku ? nie ma sensu zmieniac mighty na tiny bo zbytnio nie odczuje az tak duzych roznic myslalem ze tam jakos inaczej to grzeje fakt ze wk***ia mnie troche wielkosc i nie porecznosc mighty ale jak juz jest to pewnie zostane przy tym chyba ze u kogos sprobuje i mnie cos urzeknie :p bo samo to ze na zadanie moze szybciej działa niz mighty on tam nagrzewa sie nie sprawdzałem ale z minute raczej nie dlozej i jak mam wyjarac kapsulke na raz to mi juz jeden karabin chodzi bardziej o czas bo wyskok na kapsulke to tam nie naparzajac buch za buchem schodzi mi kilka min zazwyczaj wyrabiam sie na ok sesje a jak material lepki i buszkow wychodzi wiecej to czasami do 2 sesji max i to powodue jednak ze te pare minut trzeba spedzic zeby sobie to dobrze zvapowac a tak to myslalem ze slpaie dwa buszki dalej cos tam porobie w iedzy czasie zlapie kolejne jesli tak szybko chodzi a jak jednak po rozgrzaniu wyparowuje i przesusza zioło jak w mighty i nie dosc ze traci smak to i juz buchy jakies slabsze ida i moc jakby tez slabnie przynajmniej ja tak jakos czuje to lipa trzeba jarac i tak na raz kapsółke ale dzieki za podjasnienie
Ziomuś. Masz tutaj i sobie skopiuj do użycia na następny raz. Spoko przemyslenia ale czytać się tego nie da XD

Przecinki ,,,,,,,,
Kropki ........

😁

C696

Well-known member
Buchów
436
Sorrry .... cały czas z tym walczę :meksyk:
ale ciężko idzie
trzeba zayarac, czas lekko zwolni to znajde czas na przerywniki hehe

wracając do tematu to masz racje , najwiecej idzie odrazu za pierwszymi buchami . Wyjmowałem nawet po 2/3 buszkach kapsułkę zeby nie siedziała w rozgrzanej komorze i szybciej stygła , ale niestety nie wiele to zmienia

Ostatnia edycja:

L.a.m.a.

LUBIĘ PLACKI
Buchów
614
Odznaki
3
przykład Sony VTC5a...

model ogniwaSony / Murata US18650VTC5
napięcie nominalne3,6V
pojemnośćtypowa: 2600mAh
minimalna: 2500mAh
prąd ładowaniamaksymalny: 2500mA
maksymalny prąd rozładowaniaciągły: 35 wyłącznie przy zastosowaniu zabezpieczenia termicznego 80°C
maksymalne napięcie ładowania4,2V
minimalne napięcie odcięcia2,5V
wymiaryśrednica 18,35mm,
wysokość: 65,20mm
waga44g

LG HG2
model ogniwaLG HG2
napięcie nominalne3,6V
pojemnośćtypowa: 3000mAh
prąd ładowaniastandardowy - 1500mA
maksymalny - 4000mA
maksymalny prąd rozładowaniaciągły: 20A
maksymalne napięcie ładowania4,2V
minimalne napięcie odcięcia2,5V
wymiaryśrednica 18,3mm,
wysokość: 65mm
waga47g

Samsung 30q

INR18650-30Q Samsung 3000mAh Li-Ion 3.6V 20A cylindryczny

Parametry techniczne produktu:

1. napięcie: 3.7V (3.6V)
2. pojemność typowa w mAh: 3000
3. pojemność minimalna w mAh:
4. pojemność w Wh: 9.2
5. technologia ogniw: Li-Ion
6. maksymalny prąd rozładowania ciągłego: 15A
7. maksymalny prąd rozładowania impulsowego: 20A
78 wymiary w mm: 18.3x65.0
9. waga: 43g
10. układ PCM: brak

a to tylko tak na szybko...albo słabo budujesz albo nie masz pojęcia co piszesz
Ostatni rower składałem 3-4 lata temu. Być może nie było takich ogniw. Jednak jakoś za bardzo nie wierzę w te parametry. Chyba że ilość cykli wynosi 100-200, lecz oznaczałoby to że to zwykłe ogniwa nakręcone marketingiem 😅

BetonowyDaniel

Well-known member
Buchów
513
Odznaki
2
Być może nie było takich ogniw
były były. Jestem vaperem od dobrych 10 lat i od dawna były te ogniwa.
Inaczej nie ma szans na używanie boxa do wapowania z grzałką rzędu 0,1 ohm na mocy 60+ wat bo momentalnie masz komunikat o słabej baterii - pomijam już ryzyko wybuchu takiego akusa.

xcoom

Member
Buchów
4
Przygodę z vaporyzacją zaczynałem od Fenixa Mini z którym mam bardzo pozytywne wspomnienia. Niestety po dwóch latach padła w nim bateria, a jak wiadomo akumulator jest wbudowany i nie ma szans go wymienić.

Bardzo dużo recenzji/opinii zbierał X-MAX V3 Pro więc zdecydowałem się na zakup. Szczerze? Moim zdaniem lepiej sprawdzał się Fenix Mini (nawet jeśli chodzi o samą ekstrakcję).
Jedynym plusem dla X-MAXa jest wymienna bateria.

Kolejny vapkiem który dołączył do kolekcji jest PAX 3 i szczerze przez niego zraziłem się do vaporyzacji i wróciłem do klasycznego bonga.
Jest bardzo nieekonomiczny, aby poprawnie wykonać inhalację potrzebne jest nabicie przynajmniej 0.25g suszu. Niestety taka ilość nie przekłada się efekty które chcielibyśmy uzyskać.

Od dwóch dni testuje Tinymight 2 i to gamechanger jeśli chodzi o urządzenia przenośne. Ruchoma komora pozwala na ekstrakcję nawet 0.05gr suszu. Można go nazwać przenośnym elektrycznym bongiem.

haczyk

Well-known member
Buchów
66
Z tych opinii wynika, ze w sumie najlepsze to tn2 i crafty/mighty. Tn2 to takie ala bongo/wiadro, a crafty/mighty to taki joint. Zgadza się ?😀

xcoom

Member
Buchów
4
Nie miałem okazji korzystać z Mighty, ale jest to waporyzator sesyjny. W TM2 głównie działasz na trybie "on-demand".

Z pewnością jeśli chodzi o efekty jest to coś, czego szukałem. Nie ma co się bawić w półśrodki :D

Czy ktoś z was może polecić jakieś ciekawe bongo do vapo? Raczej mniejszych rozmiarów. Coś w stylu zewnętrznego bulbulera.

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w Growbox.pl i Growseed.pl na wszystko!

Góra Dół