nasiona marihuany

Wentylacja, wilgoć pomocy !

Wyszukiwarka Forumowa:

vanotec

Member
Rejestracja
Lip 4, 2021
Postów
15
Buchów
3
Witam.
mam problem z wilgotnością ponieważ padają deszcze i wzrosła mi do 55%. Mam w boksie już grube szczyty i wdziera mi się pleśń. Kilka musiałem amputować.
chcialbym abyście doradzili mi jaki wentylator dobrać żeby tą wilgoć z boxa wyciągnął. Mój box to 2.88m2. Wentylator prima klima 800m3/h a filtr węglowy 800 do 900m3.
niby komplet odpowiedni ale wyczytałem ze wentylator sporo traci na mocy przez filtr. Wiec jaki wentylator musiałbym kupić żeby mi wyciągnął wilgoć z boxa 2.88? Wszedzie polecają 800m3/h a jest taki za słaby.
I czy jeśli kupię wentylator np 1300m3/h to czy muszę kupić tez większy filtr? Czy ten do 900m3 da radę ?
dodam, że mam osuszacz ecoair dd1, chodzi na maxa i nic prawie nie zbija, podnosi temperaturę do 30 stopni w boksie przy zgaszonych lampach.
1000zl wyrzucone w błoto.
Wilgoć chciałbym zbić do 40 max 45%.
Help
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
To jest błędne koło. Jaka wilgotność powietrza jest w miejscu z którego zasysasz powietrze?
Jeśli podepniesz wentylator o większym przepływie niż ten którym opisany jest filtr to bardzo prawdopodobne że zapach będzie się przedostawał.
Czym mieszasz powietrze?
Swoją drogą 55% wilgotności to nie jest jakoś dużo.
 
U

Usunięty 81741

Guest
Wyciąg poza pomieszczenie w którym stoi namiot coś zawsze da, sprawdź jaka jest wilgotność pomieszczenia z ktorego wtlacza powietrze, nie osuszaj boxa tylko, powietrze wokół boxa.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Przy 55% RH nie powinno być problemów z pleśnią, masz tam jakieś mieszaki? Może ruch powietrza w boxie jest słaby?
 

vanotec

Member
Rejestracja
Lip 4, 2021
Postów
15
Buchów
3
To jest błędne koło. Jaka wilgotność powietrza jest w miejscu z którego zasysasz powietrze?
Jeśli podepniesz wentylator o większym przepływie niż ten którym opisany jest filtr to bardzo prawdopodobne że zapach będzie się przedostawał.
Czym mieszasz powietrze?
Swoją drogą 55% wilgotności to nie jest jakoś duż
Przy 55% RH nie powinno być problemów z pleśnią, masz tam jakieś mieszaki? Może ruch powietrza w boxie jest słaby?
To jest błędne koło. Jaka wilgotność powietrza jest w miejscu z którego zasysasz powietrze?
Jeśli podepniesz wentylator o większym przepływie niż ten którym opisany jest filtr to bardzo prawdopodobne że zapach będzie się przedostawał.
Czym mieszasz powietrze?
Swoją drogą 55% wilgotności to nie jest jakoś dużo.
W pomieszczeniu jest 55%. Jest to pomieszczenie poza domem wiec jestem uzależniony od pogody. Kilka dni temu gdy było ciepło i sucho to miałem wilgotność 37 max 43%. I było wszystko za***iscie. Może mam jakieś wymagające odmiany, ch*j wie. Powietrze jest mieszane wentylatorem kolumnowym, dużym wentylatorem stojącym ale go powiesiłem, i 5 małych na klips. Każda roślina jest wystawiona na wiaterek.
 

vanotec

Member
Rejestracja
Lip 4, 2021
Postów
15
Buchów
3
Osuszacz wystawiłem poza boxa bo temperatura sięgała 34 stopni. Przez dobę wylałem przed chwila z osuszacza około 5-6 litrów wody.
Dodam, ze odmiany które mam to mimosa evo x Orange punch i strawberry lemonade od barneys farm. Mam ich kilkanaście ale w 3 tych najbardziej zbitych była plecha, topy kur***ko zbite jak kamienie. Pozostałe 12 krzaków rośnie wzorowo w tym gorilla zlittlez i liberty haze wiec nie wiem o co chodzi.
kurde wrzuciłbym zdjęcie żebyście zobaczyli jak to wszystko za***iscie wyglada ale cykam się robić smartfonem takie manewry
 

vanotec

Member
Rejestracja
Lip 4, 2021
Postów
15
Buchów
3
Wyciąg poza pomieszczenie w którym stoi namiot coś zawsze da, sprawdź jaka jest wilgotność pomieszczenia z ktorego wtlacza powietrze, nie osuszaj boxa tylko, powietrze wokół boxa.
Wyciąg jest na dwór. Mam po prostu za słaby wentylator. Otwarcie boxa do połowy od dołu zbija wilgotność o 2-3%
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
A jaką masz wilgotność powietrza zasysanego do namiotu? Możesz zainstalować większy osuszacz w pomieszczeniu w którym stoi box i to powietrze tłoczyć do namiotu albo podnieść temperaturę w namiocie i wilgotność względna spadnie. Bo to co aktualnie robisz nie ma prawa zadziałać :)
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Według mnie można a nawet należało by ogrzać pomieszczenie, w którym stoi box przez co unikniemy grzyba na ścianach :) po ogrzaniu wilgotność względna spadnie ale jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru wody z powietrza to jedynym wyjściem jest zastosowanie osuszacza w pomieszczeniu nie w boxie "mała dygresja", osuszaczem może być klimatyzator przenośny z rurą podłączoną do boxa, będzie on osuszał powietrze z pomieszczenia i tłoczył je prosto do roślin. Jak już mamy do dyspozycji całe pomieszczenie możemy wykorzystać CO2 w obiegu zamkniętym, ale to jest tylko jedna z możliwości a jest ich całkiem sporo.
 

banner_hulk

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2011
Postów
155
Buchów
18
Równie dobrze można podciągnąć wlot powietrza z innego pomieszczenia, a osuszacz w środku boxa zdałby się tylko podczas ciemni i wyłączonej wentylacji co trochę mija się z sensem
Koszt klimatyzatora i osuszacza który by to ogarnął to średnio 2000zl i w górę

a robił ktoś kiedyś tak żeby podłączyć wylot boxa do wlotu i sztucznie wytwarzać co2 w środku? To jest w ogóle realne?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół