nasiona marihuany

!!!!! Wentylacja !!!!!

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sivy

Guest
Witam, mam małe pytanie, gdyż mam szafke 50/45/85 i mam na samym dole wywiercone dwie kratki , każda po 12 dziur 6-cio mm w tym mam jeszcze taki sam otwoy ( kratke ) w polowie szafki z wentylatorek komputerowym na wywiew nastawiony ,w boxie mam 2 roslinki .co musiałbym pozmieniac czy jest w miare dobrze tak jak jest ? Prosze o obfite wypowiedzi.
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
zamiek "kratki" na normalne otwory z wentylatorami od kompa , które by wpłaczały powietrze da boxa - o wiele szybciej bedzie wymieniane powietrze niz pasywne "otwory"

powinienes miec 4 wentyle od kompa 9/8 cm. - po 2 wtłaczajace i wyciagające - wyciagajace na gurze, koło lamp, wtłaczajace powietrze na dole. i to praktycznie wszystko.
 

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
Hello!
Sweet Bulldog jeśli Ci link nie działa to wciśnij ALT+F4
Jezyk wchodze w temat i co widze pod twoim nickiem? Podpis wlasnie o takiej tresci. Jestem w tym momencie bardzo porobiony i nie wiem co masz na mysli. Ktos mi jakies maile wysylal, ale juz sie odezwalem wiec powinno byc spoko. Nie wiem o co biega.. wytlumacz mi robiac off.

Co do samej wentylacji- bo widzę, że wątek może się komuś przydać polecam jeden schemat z mojego zbioru opcjonalnych rozwiązań podczas uprawy. Schemat jest na 400wHPS/200wMH, ale sam pomysł jest naprawdę dobry!
Schemat%20budowy%20box_a%20400W.jpg
 

kolo

Member
Rejestracja
Maj 1, 2006
Postów
23
Buchów
0
Sweet Bulldog ten schemato co dałeś to jest bardzo juz profesionalny, ale dla przecietnego farmera wystarczy jak u góry zamontuje 2 wentylatorki od kompa wyciągające ciepłe powietrze, a na dole zrobi 2 dziury, niemusi juz tam byc wentylatorków bo powietrze samo bedzie wlatywac....
 
T

tiger

Guest
ktos napisał ze wentylator wyciagajacy powietrze zamontowac kolo lamp ale niejest to mozliwe ... przy szafce wysokiej na powieszmy 120 cm i podwieszanym oswietleniu z odblysnikami trudno będzie dac na tej samej wysokosci wiatraki gdyz im roslina wyzsza to lampy sie podnosi (mówie wyłacznie o swietlowkach chcoiasz HPS tez sie to dotyczy)
więc wiatrak musi byc na jednej wysokosci no chyba ze ktos zrobi dobie takrze regulacie wysokosci wiatraka ale to juz chyba jakas zabawa i robienie wiekszych dziur w boxie...

moze mi ktos powiedziec czy to wystarczy zeby chłodzic cały box ? taki montaz wiatraka nad lampami powiedzmy na wysokosci 80-100 cm i z dziurami na dole (dosc duze powiedzmy o srednicy 10 cm x 2-3)?

i jeszcze jedno pytanie czy u was w boxach wentylacia dziala caly czas nawet jak swiatło jest wylaczone? czy wiatraki wylanczaja sie równiez z lampami?

albo czy przy zestawie wiatraków 1 wyssający i 1 wtłaczajacy + dziury mozna zostawic tylko wysysający właczony na noc? i czy temperatura w boxie nie spadnie do zbyt niskiej?
 
S

SOLARR

Guest
tiger napisał:
i jeszcze jedno pytanie czy u was w boxach wentylacia dziala caly czas nawet jak swiatło jest wylaczone? czy wiatraki wylanczaja sie równiez z lampami?

albo czy przy zestawie wiatraków 1 wyssający i 1 wtłaczajacy + dziury mozna zostawic tylko wysysający właczony na noc? i czy temperatura w boxie nie spadnie do zbyt niskiej?

Mój box(duza szafa) obsługuje jeden wentylek komputerowy 10x10 cm.-12 Volt.
Temperatura 30 stopni (lampa hps 150w+120 w kompakty).
Wydaje mi się że korzystniejszą jest ciągła wentylacja ,mam tak u siebie.
Usuwane są zapachy ,stabilniejsza jest wilgotnośc, i chyba roslinki tak lubią.
Pozdrawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół