nasiona marihuany

Wentylator Axial-Flo 100mm / 105 m3/h wyciszenie rozwiązanie regulator ??obrotów??napięcia??

Wyszukiwarka Forumowa:

Lubięciastka:)

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2021
Postów
131
Buchów
165
Siema wszystkim
proxy
Wentylator Axial-Flo 100mm / 105 m3/h


Posiadam również Kontroler obrotów wentylatora Cornwall Electronics który gówno robi

Szukam innego prostego rozwiązania jak to ogarnąć żebym go nie słyszał może jest coś podobnego jak do wentylatora komputerowego 12v regulator napięcia obniżony do 7v i działa za***iście fajnie przede wszystkim cicho

DDzięki z góry za zainteresowanie pozdro ?
 
U

Usunięty 81741

Guest
Polecam regulator obrotów wraz z kontrola temp. SMSCOM.
Wahania temp nie przekraczają +-1 stopień C.
W 10 min. kontroler dostosowuje temp otoczenia do zadanej na urządzeniu.
 

nietakaa

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2021
Postów
92
Buchów
65
Jeśli chodzi o regulator obrotów/napięcia, to nie wiem dlaczego twój nie działa, bo wygląda jakby był odpowiednim sprzętem.
Ja mam taki z popularnego serwisu aukcyjnego, wpisz sobie "Regulator Napięcia Mocy Obrotów Silnika 4000W 230V" i te takie do 20zł - u mnie działa bez problemu z wentylatorem podobnej klasy/mocy do twojego.
Tylko pamiętaj, że jak skręcisz napięcie tak, że wentylator będzie cichutko chodził to już nie będziesz miał 105m3/h..., więc jeśli to ma być rozwiązanie na wyciszenie boxa, to może należy szukać czegoś zupełnie innego (bardziej cichy wentylator, tłumik, większy/mocniejszy wentylator np. 125mm i wtedy zmniejszenie obrotów).
 

Lubięciastka:)

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2021
Postów
131
Buchów
165
Też tak myślałem że regulator obrotów ładnie wyciszy bez problemu ale skręcam do połowy delikatnie zmniejszają się obroty i im niżej kręci się ledwo co i w dodatku buczy więc totalny nie wypał ?
Teraz już na pewno nie kupię nic lepszego kasa poszła prawie 1000 zł na całego boxa a patrzyłem jak najniższym kosztem to ogarnąć zamówię to co mi zaproponowałeś wierzę na słowo cena też jest spoko mam nadzieję że będzie działo i będę mógł regulować zwiększać jak teściowej nie będzie na chacie ma gumowe ucho i lubi za dużo wiedzieć a chcę tego uniknąć jak narazie mam zwykły wentylator komputerowy 12v i regulator napięcia 9v dokupię powinno być git z hałasem z temperaturą się okaże w czasie uprawy jak to będzie wyglądało ?
 

nietakaa

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2021
Postów
92
Buchów
65
mam dokładnie ten ze zdjęcia, u mnie nic nie buczy i można skręcić praktycznie do zera obroty
zawsze możesz zwrócić jeśli się nie sprawdzi :)
 

Lubięciastka:)

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2021
Postów
131
Buchów
165
A jak jest podłączone przecinasz kabel dwa pierwsze wchodzi i obok dwa wychodzi z wtyczką i do kontaktu tak?? ?
 

nietakaa

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2021
Postów
92
Buchów
65
tak, mozesz rozciac kabel i podpinasz wejscie IN (wtyczka do kontaktu) i wyjscie OUT (kabel bezposrednio do wentylatora, albo kabel z gniazdkiem do ktorego sobie bedziesz podlaczal urzadzenie)
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Axial to nie jest jakaś mega opcja na wentylację. Najtańsze więc i jakość i hałas które produkują są spore. Sam mam 3 i wiem jak funkcjonują, od 100 po 300m3/h.
Osobiście mam wiatrak A właściwie skończyłem fr wi3c jest nie używany, wy***ane na zewnątrz i wsadzony w ala wyciszajaca skrzynie która zrobiłem z kartonu i wytłoczek po jajkach. Poziom dB spadł znacząco. Myślę że 50% co najmniej.


Może coś takiego sobie spróbuj ?
 

Lubięciastka:)

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2021
Postów
131
Buchów
165
I mnie to nie wypali bo się nie mieści filtr węglowy w szafce i najpierw musi iść wentylator a na końcu filtr ?
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
W takim wypadku według mnie zostają Ci rury tlumione. Ktoś jakis czas temu wymieniał zwykle na tlumione i mowil ze robia robote. Koszt troszke wiekszy noz za zwykle.
 

Charlito

Zdrowy pacjent
Rejestracja
Gru 10, 2016
Postów
283
Buchów
841
Odznaki
5
Jeżeli jest to nieduży box to polecam wentylator komputerowy 10cm i do tego dwie redukcję do okapów. W środek między te dwie redukcję wentylator i dalej rura wentylacyjna. U mnie w 0,36m² dawał radę nawet z filtrem węglowym. Było cicho i bez smrodu. Głośniejsze były mieszajace.
 

Lubięciastka:)

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2021
Postów
131
Buchów
165
Jeśli chodzi o regulator obrotów/napięcia, to nie wiem dlaczego twój nie działa, bo wygląda jakby był odpowiednim sprzętem.
Ja mam taki z popularnego serwisu aukcyjnego, wpisz sobie "Regulator Napięcia Mocy Obrotów Silnika 4000W 230V" i te takie do 20zł - u mnie działa bez problemu z wentylatorem podobnej klasy/mocy do twojego.
Tylko pamiętaj, że jak skręcisz napięcie tak, że wentylator będzie cichutko chodził to już nie będziesz miał 105m3/h..., więc jeśli to ma być rozwiązanie na wyciszenie boxa, to może należy szukać czegoś zupełnie innego (bardziej cichy wentylator, tłumik, większy/mocniejszy wentylator np. 125mm i wtedy zmniejszenie obrotów).
Dzięki buszek za podpowiedź spoko pomysł sprawdza się ?
 

Arto161

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
215
Buchów
267
Odznaki
3
Dzięki buszek za podpowiedź spoko pomysł sprawdza się ?
Zastosowałeś rozwiązanie z redukcją do okapów? jaki wiatrak do tego użyłeś mozęsz mi trochę opisać :)
Mam boxa 0.11m 100m3 wyciągajacy będzie raczej za mocny do mojego boxa i myśle o wyciągajacym went komputerowym
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół