nasiona marihuany

wentylator , odbłysniki

  • Autor wątku kasprzyksc
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
K

kasprzyksc

Guest
witam mam problem jak mam podłączyć wentylator od kompa do boxa bo nie mam pomysłu jakiś zasilacz czy coś ? a co do odbłysników mam zamiar zrobić z lustra to chyba najlepsze co może być przynajmniej tak mi sie wydaje z góry thx za pomoc
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
witam...ja tez bede robil odblisnik...tylko czekam na układ...jak mozesz to zrob fote odblysnika jak bedziesz mial gotowy...lustro to niema glupi pomysl...troche ciezej z wykonaniem...
...a do wentylatorkow potrzebujesz zasilacz 12v...a jeden wentylator to bedizesz mial malo...na boxa...ja mam jeden wetnylator lazienkowy 14w pobiera...100m3h przewiewnosc...wczoraj szukalem drugiego takiego i 25zl koszt...wydatek troche duzy...ale mysle oplacalny...
 
K

kasprzyksc

Guest
własnie myśle gdzie moge lustro skręcić ale coś sie wymyśli mam zamiar 2 od kompa podpiąść to za mało :| ? jeden wciągający do środka i drugi wypychający a jak lustra nie znajde to z foli alu. chyba zrobie

a co do zasilacza to przeciesz nie podepne zwykłego bo sie szybko grzeje i go roz***ie po paru godzinach
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
...czy starcza dwa?...to zalezy jakiego masz duzego boxa i jaka hpse<jaka moc>...bys musial ta oprawe z szyba skontruowac...ja i tak radze pozbierac te 50zl na dwa porzadnijsze wentylatory... :lol:
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
kasprzyk, lustro na odblysnik sie nie nadaje bo nie rozprasza swiatla, zrob z folii aluminiowej

[ Dodano: 2005-09-08, 15:00 ]
a z tym zasilaczem to ja mam podpiete do normalnego i wcale sie za tak nie grzeje, jest prawie zimny
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Dwa wiatraczki w boxie 40,40 na 70 wystarcza?
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
ja mam 3 w takim samym i nie wystarczaja :)
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Jeszcze zobacze jak to bedzie u mnie. Wstawie lustro miedzy lampe a rosliny to troszke pochlnie ciepla. Wiec moze dwa wystrczą. I na noc bede otwieral dzwiczki niech sie wietrzy. No i mocniejsze wentylstorki kupie... ale to sie niesety wiaze z wieksza oplata z prad.
 
G

gacek

Guest
siemka wsiem
czy muglby mi ktos na maila przeslac zdjecia zrobionego boxa??sam zabieram siem do budowy takowego aleniezabardzo wiem jak jak to zrobic
licze na pomoc
pozdruwki
elo!!!

[ Dodano: 2005-11-16, 02:38 ]
:D oczywiscie podaje maila baba2131@wp.pl
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Niz w tym trudnego. Naprawde zadne zdjecia nie beda ci potrzebne. Wystarczy szafka i lampa. Wywiercic dziury i wlozyc wiatraki. I to wszystko.
 

Lob19

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2005
Postów
269
Buchów
4
Ale jesli chcesz porzadnego boxa, nie zaadaptowana szafke, to licz sie z wydatkiem okolo 200zl na drewno (plyta wiorowa), katowniki, sruby, izolacje, folie alu, wentylatory, zasilacz i koeljen tyle na lampe.
Tyle mniej wiecej mi wyszlo keidys.. .skzoda ze box poszedl do rozbiorki jak tata znalazl ;)
fotki tutaj :
http://www.overgrow.com/edge/galler...rtby=date&userid=751851&kw=marijuana-pictures

wybacz, nie chcialo mi sie wyszukiwac dokaldniejszych fotek... obejzyj sobie moja stara hodowle przy okazji :D Jak poszukasz na paru pierwszych stornach to tam widac jak wyglada boks..
niesttey brak zdjec z zewnatrz... jakos jak je robilem to nie pomyslalem o tym. bardizje mnei roslinki i detale interesowaly...
 

mietek

Member
Rejestracja
Lis 14, 2005
Postów
16
Buchów
0
Wytnij dziury w boxie i wmontuj w nie wentylatory
My zainstalowaliśmy rury aluminiowe na końcach któryvh były wiatraczki 9cm x 9cm.
Wystarczyło aby schłodzi dużego baoxa z 60C do 25C Jeśli chodzi o odblaski to świetne są z puszak do piwa. Rozcinasz taką na pół w zdłuż i masz odbłyśnik.
 

Lob19

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2005
Postów
269
Buchów
4
Odblysnik do SWIETLOWKI. Jezlei masz torche zbednych funduszy to posuzkaj w jakims sklepie zwyklem blachy stlaowej, ktora ladnei blyszczy... ewnetualnie kup cieniutka sklejke (lub inne sztywne cos, nawet dobra tekture) i oklej dobrze folia aluminiowa.. powinno dac rade.
 
M

MILKA

Guest
Lob19 napisał:
Odblysnik do SWIETLOWKI. Jezlei masz torche zbednych funduszy to posuzkaj w jakims sklepie zwyklem blachy stlaowej, ktora ladnei blyszczy... ewnetualnie kup cieniutka sklejke (lub inne sztywne cos, nawet dobra tekture) i oklej dobrze folia aluminiowa.. powinno dac rade.

jako odblyśniki to może być blacha do ciast http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81685889 tylko że kupisz kwadratową i lepiej jak byś kupił białą farbe do wysokich temperatur bo zwykła blacha pobiera dużo światła!!!


Lob19 napisał:
ewnetualnie kup cieniutka sklejke (lub inne sztywne cos, nawet dobra tekture) i oklej dobrze folia aluminiowa.. powinno dac rade.


Sklejka jeszcze może się zapalić lepiej takiego odbliśnika nie rób bo jeszcze byś boxsa spalił!!!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół