nasiona marihuany

Wentylator PC - Sterownik LED jako zasilacz?

Wyszukiwarka Forumowa:

Purple Ben

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2022
Postów
50
Buchów
8
Czy ktoś stosował sterownik LED jako zasilacz do wentylatora PC? Ewentualnie widział podobne sterowniki do wentylatora? Mam zasilacz wyglądający jak ładowarka do telefonu ale szukam czegoś w postaci małej kostki którą będę mógł razem z kablem od żarówki pociągnąć 1 żyłą. Jest taka szansa?
Z tego co na 1 rzut oka widzę to zasilacze LED mają stałe natężenie a nie napięcie. Rozumiem że jak wentyl 12v 0.16A podepnę pod stwrownil 12V 0.350A to będzie BUM? Muszę szukać czegoś że zmiennym natężeniem? Dobrze myślę?
 
U

Usunięty 82915

Guest
Ja se podpiąłem 3 wenty komputerowe, które robią za mieszaki do zasilacza antenowego i jest cacy.
Mam regulacje napięcia 3-12v co za tym idzie reguluje sobie obroty
 

Szukam Bucha

Active member
Rejestracja
Kwi 24, 2015
Postów
41
Buchów
17
Czy ktoś stosował sterownik LED jako zasilacz do wentylatora PC? Ewentualnie widział podobne sterowniki do wentylatora? Mam zasilacz wyglądający jak ładowarka do telefonu ale szukam czegoś w postaci małej kostki którą będę mógł razem z kablem od żarówki pociągnąć 1 żyłą. Jest taka szansa?
Z tego co na 1 rzut oka widzę to zasilacze LED mają stałe natężenie a nie napięcie. Rozumiem że jak wentyl 12v 0.16A podepnę pod stwrownil 12V 0.350A to będzie BUM? Muszę szukać czegoś że zmiennym natężeniem? Dobrze myślę?


Podepnij i zobacz i 1 żyła nie możesz tego puścić musi być + i -
 

Purple Ben

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2022
Postów
50
Buchów
8
Źle się wypowiedziałem. 1 żyła - 1 kabel. Chodziło mi o podpięcie wentylatora pod sterownik led, a potem sterownik jak i lampę kostką pod jedną wtyczkę. Na test nie podepnę bo nie mam sterownika, właśnie pytam bo nie wiem czy warto zamówić. Znalazłem taki 3-12V 300mAh, Kwestia tylko czy faktycznie 300Mah nie ubije wentylatorka 160Mah. A czy po podpięciu 2 znowu nie zmniejszy im napięcia o połowę. Nie znam się na elektronice niestety - szukam opinii experta .
 

nietakaa

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2021
Postów
92
Buchów
66
Jeśli jeszcze nie ogarnąłeś to...
Po pierwsze co masz na myśli sterownik? wydaje mi się że mówisz o zasilaczu, chyba że chcesz sterować obrotami?
Jeśli chodzi o zasilacz to dobierasz napięcie pod odbiornik, czyli masz wentylator na 12V (napięcie) 0,16A (natężenie), to szukasz sobie zasilacza który ma dokładnie 12V i minimalne natężenie 0,16A przy czym lepiej dać jakiś zapas, czyli taki zasilacz 0,3A będzie super - to nie działa tak że zasilacz "wpycha" prąd w odbiornik, tylko odbiornik pobiera sobie tyle prądu ile potrzebuje, więc jeśli nawet ten zasilacz będzie miał 5A to też się nic nie stanie.
Jeśli chodzi o napięcie to tak jak ktoś wyżej napisał, zamiast dokładnego 12V możesz jeszcze kupić jakiś regulowany, wtedy jak zmniejszysz napięcie np. na 9V to wentylator będzie się wolniej kręcił (czyli swego rodzaju sterownik/regulator obrotow będziesz mial)
 

Purple Ben

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2022
Postów
50
Buchów
8
Hey.
Dzięki. Zacząłem troszkę szperać i mój problem polegał na chęci użycia sterownika(zasialcza) ze stałym natężeniem a nie napięciem.
Tak jak mówisz wystarczy mi stałe 12V i 500+ mAh i powinienem zasilić 2 wentylatorki. Zamówiłem taki 12V/1A bodajże i powinien działać. Będziemy testować.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół