nasiona marihuany

Wetylacja czy da rada.

Wyszukiwarka Forumowa:

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Witam Jak w temacie. Szafa będzie miała 190 cm wysokości, 85 cm szerokości i 55 cm głębokości. 0,47 m2 całkowity.

Będzie tam oświetlenie LED 4 xCLU 046. na 2 radiatorach z chłodzeniem więc temperatura nie będzie chyba problemem. I tu do sedana. Chce zakupić wentylator : Black Orchid DUO Black Orchid Axial-Quiet Line 100mm (75 / 100 m3/h), 4,5/7,5W, głośność: 25 dBA Czy to zda egzamin? podoła w takiej szafie? I jaki byście do tego dali filtr
- Filtr węglowy plastikowy Can-Original (70-100m3/h,
- Filtr węglowy flat (Fi-125mm, 200-250M3/h
- Prima Klima Economy Przepustowość: 160 do 240 m3/h Najbardziej by mi pasował ten 2 FLAT. Ale obawiam się że ma zbyt duże parametry.



 
Ostatnia edycja:

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
[MENTION=49562]grymasek[/MENTION]

Problemem bedzie wilgotność. Mialem 0,36m2 i kolo 260m3 i bylo ok. Teraz mam 0,72m2 i cos kolo 300 z hakiem.

Led jest zimny i nie wysusza jak hps, ludzie maja z tym problem. Zauwaz ze grono osób kupuje po zmianie
oświetlenia, osuszacz.

Z dobrym wentem bez tlumika sie nie obejdzie, niestety.
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
powiem ci tak że jest w pomieszczeniu ciepło szafa będzie obok grzejnika i będzie zasysała ciepłe powietrze z pokoju gdzie jest naprawdę sucho... Właśnie temu wziąłem ten mały i cichy żeby nie było hałasu.. kurde teraz nie wiem czy wziaść mocniejszy i kupić regulator obrotów 125mm (145 / 197m3) 10/13W, głośność: 25 dBA jeszcze możliwość wzięcia tego... Tylko już mocniejszy ale niby te same parametry hałasu. Tak Jak pisze BOX będzie w suchym pomieszczeniu zaraz obok grzejnika będzie wlot pasywny 100mm


Ps: Mam w zapasie wentylatora kanałowego Ventilution Moc: pierwszy bieg 21W, drugi bieg 33W.
Przepustowość: pierwszy bieg 145m3/h, drugi bieg 187m2/h.
Zasilanie: 230V, 50Hz.
Przyłącze: 100mm
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Duzo hajsu stracisz jak wezmiesz mniejszy, ile kosztuje?

Jak nie duzo to bym zaryzykowal, ale na razie nie bra filtra, jak zobaczysz ze ten went nie wyrabia do konca veg to na flo kupisz wiekszy juz z filtrem i np rwgulator.

Parametr halasu samego wenta to jedno, ale pamietaj ze najbardziej halasuje ped powietrza, który przy 200m3 będzie dużo wiekszy.
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Duzo hajsu stracisz jak wezmiesz mniejszy, ile kosztuje?

Jak nie duzo to bym zaryzykowal, ale na razie nie bra filtra, jak zobaczysz ze ten went nie wyrabia do konca veg to na flo kupisz wiekszy juz z filtrem i np rwgulator.

Parametr halasu samego wenta to jedno, ale pamietaj ze najbardziej halasuje ped powietrza, który przy 200m3 będzie dużo wiekszy.


129pln to znowu... No właśnie hmm no nic wezmę ten mały i będziemy działać.. W sumie na vegu wilgotność potrzebna :p Bardziej chodzi oto chyba żeby się roślinki nie dusiły i wyciągał to co będzie na tej powierzchni i był obieg powietrza.. Jak zdiagnozować że went nie wyrabia ?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Będziesz widział parametry. Chwile u siebie mialem maly komputerowy 120x120 i po dwoch tygodniach, gdy zmienilem doniczki na 3,5 l, w boxue byl zaduch, za duża wilgotnosc i temp. Najgorsze, ze masz do kupna filtr, gdzie dobierasz pod went a w 100% wydajnosc sprawdzisz dopiero na FLO.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
a jak jest z wentylacją całego pomieszczenia gdzie będzie stał box? bo teraz jest tam sucho ale jeśli jest słabo wentylowane to możesz mieć pewność, że się zawilgoci od tego boxa.
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Będziesz widział parametry. Chwile u siebie mialem maly komputerowy 120x120 i po dwoch tygodniach, gdy zmienilem doniczki na 3,5 l, w boxue byl zaduch, za duża wilgotnosc i temp. Najgorsze, ze masz do kupna filtr, gdzie dobierasz pod went a w 100% wydajnosc sprawdzisz dopiero na FLO.


No właśnie a jak zacznie capić może za późno.. Ale najwyżej mam stary filtr PRIMCLIMA co chodził z tym Ventilution. A on w 0.36 m2 tak napie****ał że powiem brzydko że musiałem ściany boxa usztywniać bo robiło próżnie i tak zasysało że aż mi ścianki do śrdoka wchodziły :) tylko strasznie napi... hałasem. Ale ostatecznie regulator i będziemy działać. Bo cisza musi być!

---------- Post Zaktualizowany at 12:14 ---------- Data pierwszego postu at 12:13 ----------

a jak jest z wentylacją całego pomieszczenia gdzie będzie stał box? bo teraz jest tam sucho ale jeśli jest słabo wentylowane to możesz mieć pewność, że się zawilgoci od tego boxa.

Jest ok to pokój dzienny okno uchlone praktycznie ciągle ( pokój w domu gdzie jest użytkowany ciągle )
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Ciezko wróżyć bez sprawdzenia ;)

Najlepszy wyjsciem bylby porzadny went, tlumik, regulator i filtr i to sie sprawdzi na pewno, ale swoje kosztuje. Sam regulator najmniej kolo 200zl , went kolejne 250zl, tlumik 150zl i jeszcze filtr.

Moze dzialac tez duzo mniejszy konfig, w koncu to 0,5m2 na ledach, ale wlasnie ta wilgotnosc.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Kup jak najmocniejszy sprzęt w jak najlepszej cenie, może później będziesz miał opcje na większy metraż i lepiej mieć zapas, pozdro
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Kup jak najmocniejszy sprzęt w jak najlepszej cenie, może później będziesz miał opcje na większy metraż i lepiej mieć zapas, pozdro


Oj na pewno nie będzie przez pewien okres ;) Więc zostaje przy tym co jest obecnie ;) Tylko własnie już trochę hajsu poszło na panel szafę itp.A tu czeka cały domek do remontu więc będę walczyć z tym co mam. Najwyżej będzie zakupiony ten osuszacz na flo.

---------- Post Zaktualizowany at 13:00 ---------- Data pierwszego postu at 12:53 ----------

Ciezko wróżyć bez sprawdzenia ;)

Najlepszy wyjsciem bylby porzadny went, tlumik, regulator i filtr i to sie sprawdzi na pewno, ale swoje kosztuje. Sam regulator najmniej kolo 200zl , went kolejne 250zl, tlumik 150zl i jeszcze filtr.

Moze dzialac tez duzo mniejszy konfig, w koncu to 0,5m2 na ledach, ale wlasnie ta wilgotnosc.

Narazie zacznę na tym co mam w miarę wzrostu itp będę działał. Mam jak pisałem wcześniej dokładnie Wyciągający pierwszy bieg 220m3/h, drugi bieg 280m2/h. filtr prima klima Przepustowość: 180-280 m3/h gdzie wyciągający dam na 1 biegu i do niego ostatecznie regulator co o tym myślisz? + mam luzem Tłumik akustyczny miękki w razie draki... Więc co robić .


Chyba że dołożyć i wziąć ten 125 a jego parametry to 125mm (145 / 197m3) 10/13W, głośność: 25 dBA ( ale chyba jeden ...)
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Kupiłbym najpierw regulator, bo Ci bedzie pasowac do kazdego wenta :) i ewentualnie skręcił ten co masz. A jak bedzie za glosno, ale wydajnością ok, to kupisz podobny ale bardziej cichy.
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Kupiłbym najpierw regulator, bo Ci bedzie pasowac do kazdego wenta :) i ewentualnie skręcił ten co masz. A jak bedzie za glosno, ale wydajnością ok, to kupisz podobny ale bardziej cichy.

hehe no ale i tak ten co mam jest głośny potężnie.. No ale może faktycznie regulator to wyciszy ..

A ten co chce kupić qiuet jest naprawę mega cichy...

A jaki regulator najlpiejl brać takie natynkowe itp to chyba szmelc..

Coś takiego znalazłem ARW-1,5 Transformatorowy regulator obrotów do wentylatorów jednofazowych Napięcie znamionowe: 230V

Maksymalny prąd: 1.5A

Maksymalna moc wentylatora: 0,12 kW Stopnie regulacji Ur[V]:
1 - 115
2 - 135
3 - 155
4 - 180
5 - 230

Wymiary [mm]
AxBxCxDxE - 90x175x95x71x157
 
Ostatnia edycja:

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Transformatorowy! Teraz od budżetu zalezy czy zwykly np 1,2,3,4,5 czy regulowany przez temp. Polecam zwykly.
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Transformatorowy! Teraz od budżetu zalezy czy zwykly np 1,2,3,4,5 czy regulowany przez temp. Polecam zwykly.


To dokładnie ten co podałem ma 5 opcji. Chyba go wezmę czyli sądzisz że przy regulatorze i tym wencie co mam obecnie spowoduje to że będzie ciszej? chodzi mi o ten regulator jakoś nie mam przekonania :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół