nasiona marihuany

Większe pudło :)

Wyszukiwarka Forumowa:

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
No to tak zamierzam za jakiś czas zrobić sobie większy boxik i przenieść się do piwnicy .. Big Box + Free Power :D.

Myślałem o takich wymiarach 150 dł 120 wys 80 gł. jako matriału chciałem użyć płyt kartonowo gipsowych 12,5 mm średnicy złączyć je listwami lub kątownikami i płaskownikami od wewnątrz wymalować białą farbą.

Wersja druga boxa to zrobić stelarz z frewna (listwy w castoramie 3,40 zł za 2,4 metra) i na to narzucić folię kiszonerską która jest z jednej strony czarna a z drugiej biała. Jednak objechałem dzisiaj większość sklepów z materiałami budowlanymi w Krakowie i nigdzie tego nie mają ;-/ w jednym sklepie znalazłem ale trzeba było całą bele kupić ... za dużo :).

Dlatego chyba zdecyduję się na wersję pierwszą z płyt kartonowych.
Do boxa zamontuję wentylatory od kompa 80x80 dwa wyciągowe na górze i dwa wtłaczające u dołu. Lampa 400 lub 600 Hps większość lampy będzie poza boxem coby za ciepło nie było.

Chciałem to niemal wpełni zaautomatyzować, oświetlenie wentylatory do wyłączników czasowych. Podlewanie także podłącze pompkę i będzie się włączała co 3 dni.. tylko trochę potestuję ile wody się leje itp. etc :).

Zamierzam takze zrobić filtr węglowy, myślałem nad kupnem jonizatora ale nie do końca jestem przekonany ; - /. Tylko, że filtr zajmie mi sporo miejsca no cóż.

Ile do takiego boxa mogę wrzucić roślinek?

co byście zmienili w projekcie?

wszelkie sugestie, wskazówki mile widziane :tongue: jeszcze jedno.. może to głupie i niepotrzebne ale będę się czuł znacznie pewniej (sąsiedzi , kradzieje w piwnicach :D ) chciałem zainstalować bez przewodową kamerę z widokiem na drzwi do piwni lub zamiast tego zamontować ją w boxie coby doglądać plant. Nie chce się kręcić tam co dziennie ;-/

Kamere mam za freee wiec czemu nie :)
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
opcja z płytami kartonowo-gipsowymi jest dobra.

Nie używaj jonizatorów, jak już to ozonator.
Zrób sobie duuuży filtr węglowy bo z zapachem w piwni to nie są jajca. Można sobie łatwo napytać biedy

4 wentylatory komputerowe to troche by było mało jak na hps 600W ;] Lepiej kup wentylator łazienkowy i skręć mu obroty- bedzie git

Kamerę bym dał do boxa i obraz z niej wysłał w internet żeby całe forum mogło podziwiać jak ci plant rośnie (będziemy pierwszym forum z transmisją na żywo z Boxa :D) :thumleft:
 

emo

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2006
Postów
80
Buchów
0
a ja uwazam ze karton gips nie taki dobry pomysl lepszy osb albo wiórowka ;)
 

MAJTOHA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,016
Buchów
3
Zajefajny plan zapodałes Orzi.Atomboy dawaj linka do boxa popatrzym :geek:
 

hlor

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
127
Buchów
2
No i jak bedzie mozna ogladac sobie twoje krzaczki to jak bedzie sie im cos dziac lub beda chorowaly to odrazu ktos zaaraguje i poradzi ci co masz zrobic;). Musialbys sobie zalatwic jakas kominiare albo wylaczac kamere jakbys chcial cos przy nich robic zeby czasem sie nie zdemaskowac. Zastanow sie nad tym bo to naprawde fajny pomysl:D:D
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Się nie martw już nad tym myślałem nie zamierzam się ujawniać, póki co jeszcze jestem w fazie przygotowań i dlatego na razie buduje system samowystarczalny, bo nie chce się kręcić w tymże miejscu co dziennie a najwyżej raz na tydzień. :king:
 

hlor

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
127
Buchów
2
Stary jak juz ta kamerka bedzie dzialac to bedzie git
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
no to dzisiaj oficjalnie ukończyłem Box, wyszedł nieco większy 180x60x110 .
Główne problemy, to uszczelnienie boxa bo światłem waliło po całej piwnicy a tam są bielutkie mury więc super jasno :). Potem temp. wepchałem tam dwie lampy hps 400 i 100W chwila nieuwagi i temperatura 40 C ! agrrr

Do Takiego boxa wentyle od kompa zupełnie sie nie nadają nawet w ilości 10x 80mm temp grubo powyżej 30 C. Wkurzyłem się i wpakowałem wentylator pokojowy takie wielkie bydle na pierwszym biegu robi niezłą wichure :). Temp około 30 C no to już jest ok.
Powstał niestety jeszcze jeden problem.. hałas w całkowitej ciszy w piwnicy metr dwa od drzwi (do piwniory z boxem) słychać szumy wiatru ;-/

Jestem troche przewrażliwiony bo w klatce mam kilka moherów , ale co tam.. najwyżej zakopie się ich w ogródku dobry nawóz będzie :rendeer: :thumleft:

Cały czas jestem spięty czy tam wszystko jest wporządku qrde nie moge już chodzić tam co chwile bo troche podejżane się to wyda, raz dziennie .. tylko nie widze moich plant! buu

Dostałem kamerke bezprzewodową, podłączyłem w boxie wszystko ustawiłem itp. ale problem jest taki, że od piwnicy do mnie do chaty sygnał jest za słaby :pl:
Mieszkam centralnie nad swoją piwnicą ale widocznie wojskowe bloki są zrobione z jakiegoś gówna nawet sygnał z tel. tam znika.

Pomysły? wzmacniacz czy co? kabel odpada nie ma możliwości przeprowadzenia go, a wiercić w tym nie zamierzam :).

Pózniej wpakuje jakieś foto boxa.

Jak zbiory będą ok, to w przyszłym roku przerobie całą piwnice na grow rooma pozbieram kase i zrobie tak jak na filmie o MJ, albo zapłace kumplowi za jeden pokój (mieszka na 3 pokojach sam.. farciarz :) ) i zrobie takie myko.
Marzenia.. :p

Acha jeszcze jedno.. wepchałem tam 14 roślin na razie chyba styknie? czy wykiełkować jeszcze parę?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół