nasiona marihuany

Wieszchołek rosliny sie zgioł

Wyszukiwarka Forumowa:
S

superadamcio

Guest
No mam taki problem przesadziłem roslinke bez zadnych prawie kłopotów do wiekrzej doniczki ***ałem liścia jednego przez przypadek :oops: roslinka stała prosto ale po jakimś czasie wieszchołek sam szczyt rosliny zaczoł sie zginać reszta łodyki stoi prosto tam gdzie łodyga jest czerwono-brązowa,dalej łodyga jest bardzej ziolona i w tym miejscu sie zgieła,pytanie oczywiste co zrobic z tym fantem??

30120521153fn.jpg
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Utnij ten wierzcholek. Utnij i nagnij rosline.

Wydaje mi sie, ze ma za malo swiatla bo jest niezle wyciagnieta. Malo swiatla = watla lodyga. To moze byc przyczyna ze lodyzka sie zgina.
 
S

superadamcio

Guest
A czemu sie tak stało właśnie po przesadzeniu rosliny?? a nie jak była w tej mniejszej donicy nic sie nie działo stała prosto,mysliałem ją moze podwiązać :roll:
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Może przeasadzając uszkodziles korzenie?
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Terazz tak pomyslalem, ze moze ma za mokro. Ale powinna sie wyprostowac bo roslina bedzie szla do swiatla.
 
S

superadamcio

Guest
No i roślina sie wyprostowała po dużej dawce światłą przez całą noc wkęciłem zamiast energo oszczednej normalną 100 w,ale rano patrze ze wszystkie liście klapły,Biały miś masz racje moze bo kupiłem nową ziemie i nie mogłem jej ubić wiec dolałem chyba za duzo wody potem zasadziłem roślinke i korzen ze starą ziemią wiec chyba nie uszkodziłem go :roll: sam juz nie wiem chciałem poprostu juz na przyszłośc przesadzić bo jeszcze poprzednia doniczka jeszcze chyba starczyła ale wolałem teraz przesadzić,
100.jpg
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
No naprawde oklapla... nei sadze by oklapla z braku swiatla bo roslinka moze ze 2 dni w ciemnosci postac normalnie. Liscie sie uginaja tak jakby mialy albo za sucho albo za mokro. Niewiem jak u ciebie... podlej albo przesusz ziemie.

No oklaply liscie jak mojemu serdecznikowi... a serdecznik oklapl od braku wody. Ale od nadmiaru tez moze byc.

Niewiem czy to dobre zmieniac z energooszczednej na zwykla. Zwykla nie ma prawie wcale lumenow. Dokop jeszcze jedna swietloweczke jak masz kase. Za 10zl juz niezla kupisz. Kup okolo 20W zobaczysz, ze duzo lepiej zacznei rosnac. Bo z tego co wywnioskowalem to masz tylko jedna zarowke.
 
S

superadamcio

Guest
Moze mieć za mokro w korzeniu, na zewnącz jest taka dośc such ziemia ale w środku jest błotko chyba bo jak juz pisałem jak przesadzałem uzyłem nowej ziemi i musiałem troche wody wlać zeby ją ubić bo była taka przepuszczalna ze jak bym do połowy zakopał rosline to by nie stała :mrgreen:
Kupie po nowym roku jedną Philipsa 23 w a świeci niby jak 125 w świetlówe
plus tą co mam świetlówke 15 w a świeci niby jak 60 w,ten box co mam i powinno być dobrze mam halogen 500 w ale boje sie go używać bo mnie rachunki za prąd zjedzą,
i w boxie by sie chyba ta roslina wtedy spaliła :mrgreen:
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Przypominam... bo temat byl poruszany w innym temacie. Ze halogen sie nei nadaje. Metahalogen tak.

Uwazaj zeby za mocno nie zbic tej ziemi bo moga byc problemy. U mnei byla zbita i roslinki gnily... spulchnilem i jest ok. Najlepiej to dodaj perlitu... ale ty juz przesadziles ja wiec nie ma jak. Jak bedziesz do jeszcze wiekszej przesadzal to daj i perlitu w proporcjach 3/1. To zapobiegnie zbiciu sie ziemi i przelaniu
 

olo

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2005
Postów
209
Buchów
0
!!!!

mozesz tez spokojnie ja wyciagnoc calkowicie i wymienic ziemie na nowa
 
S

superadamcio

Guest
Biały mis do wiekrzej juz nie potrzeba przeciesz ta ma 25 cm średnicy i 20 cm wysokośc
wiec spokojnie chyba juz starczy a ziema sie przyjeła stała sie bardzie przepuszczalna i rośina podnośi powoli Liście,czyli teraz juz bede przygotowany na takie ewentualności zwązane z przesadzaniem dzieki :wink:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
superadamcio moze zrob lst ..tylko uwazaj, bys musiał stopnoiow ja naginac bo masz watla lodyge...za malo swiatła i dodatkowo daleko trzymane od szczyta...jak zrobisz lst to swiatlo beidze dohcodzicg do wszytkich szcytow...trzymaj jak najblzej lamy od szczyta energoosz czedne ja mam na 2-3 cm i nic sie nie dzieje przy wenty komputerowym co ledwo co hula
 
W

whitejoe

Guest
@superadamcio

mysle, ze to wszystko z braku swiatła. ponieważ roślina jest wyciagnieta
jak zazwyczaj to sie dzieje przy braku swiatła. :cry: sam tak mialem

halogen sie nie nadaje Biły Mis ma racje :
1. To nietaka barwa swiatła
2. Piekarnik :D

wiec mysle, ze masz jedna swietlówke a przydało by ci sie min 5x 20w
i bedziesz mial cos z tego (wiem, ze w castoramie jeżeli masz dostep) maja tanie switlówki energooszczedne ok 9 pln



rachunki beda napewno nizsze



a co do spulchniania ziemi to mam lepsza rade podlac zimie :lol: woda gazowana powaga
 
S

superadamcio

Guest
dzieki koyot posłuchałem sie i zrobiłem lst teraz jest ok wielkie dziex :mrgreen:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół