nasiona marihuany

Witam mam pytanie na temat oświetlenia i wentylacij

Wyszukiwarka Forumowa:
M

mateusz

Guest
Witam mam pytanie na temat oświetlenia i wentylacij
mam takie pomieszczenie o wymiarach 3 m długości 2,5 szerokości i 2,5 wysokości musze sie zoriątować jakie tam będzie potrzebne światło i ile rośli może sie zmieścić w takim pomieszczeniu o i jeszcze :D jaki ma być wentylator ?? mam nadzieje ,że ktoś mi doradzi dzięki z góry :) :bball:
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
mateusz napisał:
Witam mam pytanie na temat oświetlenia i wentylacij
mam takie pomieszczenie o wymiarach 3 m długości 2,5 szerokości i 2,5 wysokości musze sie zoriątować jakie tam będzie potrzebne światło i ile rośli może sie zmieścić w takim pomieszczeniu o i jeszcze jaki ma być wentylator ?? mam nadzieje ,że ktoś mi doradzi dzięki z góry

Następny nowicjusz nie czytający forum. Nie zadawaj pytania tylko poczytaj. DO KOSZA
 
H

haszyszekk

Guest
lubo napisał:
Nie decyduj za modów ;) chociaż masz racje... wystarczy że poszukasz licznika oświetlenia. Wsadź tyle rośłin ile ci doniczek wejdzie. Na flo wywalisz samce i damy będą miały miejsca akurat na wyprodukowanie topków ;)
Wentylacja to powinna być spora... nie wystarczy tu komputerowy wiatraczek. Najlepiej daj 2-3 wentylatory kanałowe odprowadzające powietrze do innego pomieszczenia/na dwór, jecen normalny do poruszania (mieszania) powietreza w boxie i bimbrownie. Powinno ci jakoś wyjść.
P/S z tymi doniczkami to zrób tak żebyś mógł chodzić i podlewac te palnty... nie za dużo - nic na siłe...
Powierzchnia wyjdzie 7,5 m2 czyli jakieś 3 HPS-y po 1000W... opcjonalnie 273 świetlówki po 20 W. W praktyce daj tam ze 2 lampy HPS 1000W i jakieś rory (świetlówki) jako wzmocnienie. pzdr
 

Shadow

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
3,165
Buchów
15
w ch*j za swiatlo wyjdzie...
 
H

haszyszekk

Guest
no... wyjdzie około 3300W - 4000W (lampy, wentylacja itp...)
Czyli za 3300W miesięcznie wychodzi ok. 860zł... a przy 4000W 1041 zł.
Zakładając ze będziesz naświetlał 24/0
Za 4000W prze 18/6 wyjdzie 781zł a za 12/12 zapłacisz miesięcznie 520zł
Przy 3300W za 18/6 płacisz na miech 645 z za flo (12/12) 430zł.
Powiedzmy ze na wegu trzymasz 2 miechy (przy uprawie tej wielkości warto poczekać na dobry plon) pierwszy miech dajesz 24/0 (860zł) 2 miech wega 18/6 (645zł) potem 2 miechy flo (2x 430) i tak wychodzi że przy 3300W zapłacisz w sumie za prąd 2365 żł.
Troche to duże ale ztakiej powierzchni wyciągnąć można kilkadziesiąt tysiaków.... pzdr.
 
M

mateusz

Guest
hmmm powiedzmy ,że prąd jest z słupa da sie tak ??
:king:
 
H

haszyszekk

Guest
NIE!!! Przy uprawie konopi jak sie prąd kradnie to zawsze wychodzi na złe dla ciebie!
Większość upraw jest namirzana bo sie komuś nie chciało za prąd normalnie płacić tylko ze słupa kraść.... jak nie masz kasy to sie nie zabieraj za takie projekty...
Jak masz możliwość to weź pożyczke z banku... 3000 i jedziesz po plonach będziesz mogł to spłacić bez problemu... zakładając że będziesz miał ok. 40 plantów to z tego połowa to smce - 20 dam. Z jednej powiedzmy że ci wyjdzie najmarniej 50g
20x50=1000 czyli masz kilogram... czyli ok. 30000 zł... po odjęciu kosztów założenia uprawy będziesz miał jakies 25000 na łape i gotowa następną uprawe... jak zadbasz o palnty to wyciągniesz z nich jeszcze więcej.... pzmyśl co ci sie bardziej opłaca... pzdr
 
M

mateusz

Guest
o zapomniałem dodać że to będzie hodowla pod ziemia niewiem czy to coś będzie zmieniało ja 7,5 m2 to niewie ktoś co ile bęzdie trzeba powietrze zmieniać ??

[ Dodano: 2006-04-29, 11:18 ]
o a jak na polach jest słup albo w lesie i będzie tak zrobione ,że tego nikt niezałuważy to jak moga to namieżyć ??
 
H

haszyszekk

Guest
mateusz napisał:
moga to namieżyć ??
Od tego specem nie jestem... ale podejrzewam ze kabel będzie w jakiś sposób widoczny i doprowadzi wewntualnych szczęśliwców do uprawy...
mateusz napisał:
7,5 m2 to niewie ktoś co ile bęzdie trzeba powietrze zmieniać ??
TO zależy... ja bym dał 3 wentylatory kanałowe o wydajności 200m3... takie w praktikerze są po 60 zł... najlepiej żeby wyżucaly powietrze na zewnątrz a do środka trzeba by zrobić 1-2 wolne wloty powietrza... dożucisz dotego bimbrownie (jeśli cie stać to lepiej butle z co2) i będzie ok...
Skoro to jest pod ziemia to podejrzewam że to bunkier jakiś... pewnie bedzie ci potrzebny nawilżacz powietrza albo jakieś szmaty mokre....
Jak nie bedziesz tam często zaglądał to proponuje wielki metalowy pojemnik z wodą i do niego wrzucić grzałke... nakryć to nakrywą z dziórkami i będzie spoko nawilżacz... pzdr

[ Dodano: 2006-04-29, 11:31 ]
Aha... i jeśli to jest jakiś powojenny bunkier czy coś to mósisz to odgrzybić i wysterylizować. nie moze byc zadnych grzybów, mchów, robaków i tego typu badziewia... pzdr
 

MAJTOHA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,016
Buchów
3
bogusik2, Ty to łebski jesteś ,powinneś sprzedawac projekty boksów :rendeer:
 
M

mateusz

Guest
dobra spoko teraz tylko jakoś kase zarobić i będzie luz :D

[ Dodano: 2006-04-29, 12:54 ]
dobra juz wiem prawie wszystko a może ma ktoś do odsprzedania lampe sodową ?? wiecie do wykiełkowanych roślin by sie przydały no nie :D
 

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
to nie lepiej wysadzić ci outdoor?,teraz sie zaczyna sezon,plony możesz zebrać takie same a nawet większe.Pozatym bezprzypałowo i za prąd nie płacisz...
ale jak chcesz.
 
H

haszyszekk

Guest
kikijones napisał:
bogusik2, Ty to łebski jesteś
hehe dzięki :) Miło mi bardzo że moge pomóc :)
mateusz, kiełkować możesz spoko pod kompaktami. Da ci to czas na znalezienie pożądnych lamp. Pod kompaktami możesz spokojnie podchodować mała roślinke i nic jej sie nie stanie :) Nie wiem gdzie można dostać pożądne 1000 W-ówki - mósisz na forum poczytać/popytać. Jak myślisz jednak o czymś mniejszego kalibru to www.hemp.pl , www.lampy.com (w dziale ogłoszenia możesz i 1000W znaleźć)... itp.
Kubczak napisał:
bezprzypałowo i za prąd nie płacisz...
Bezprzypałowo pod warunkiem że sie na niego nie zasadzą niebiescy pod spotem...
Jak by znaleźli taką duża uprawe to może im nie wystarczyć dezintegracja roślinek... bedą szukać "winnych" ;) Z resztą pewnie kolega mateusz mysli o zrobieniu manufaktury, która będzie przynosic stały zysk co 2 miechy :) Coś jak w Grow chronic by MR. green tylko pewnie większe :bounce: Jeżeli nie ogladałeś tego filmu to polecam. Pokazuje tajniki hodowli hydroponicznej, ale nada sie równie dobrze do normalnej (pewnie będziesz mósiał założyć automatyke do podlewania, troche wyremontowac pomieszczenie itp.) Może zdecydujesz sie na hydroponike w przyszłości :) Tak czy ninaczej pamiętaj że przed rozpoczeciem lepiej sie przygotowac merytorycznie. To co tu piszemy to tylko wskazówki i ogólne rady. Jak poczytasz forum to będziesz widział co i jak zrobić żeby nawet za pierwszym razem mieć plon jak z bajki ;) Inaczej zawsze jest szansa ze coś nie wyjdzie, a przy projekcie tej wielkości to moze troche kosztować (i kaski i nerwów :)) pzdr
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
bogusik2,
brawo spodobał mi sie twój wykaład
na pierwszy raz niekomu nie polecam hydroponiki trudna jest
 

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
bogusik,jak się pokapują o prąd to pewnie dojdą też do ziela i też nie wystarczy dezintegracja roślinek:).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół