nasiona marihuany

Witam w raju człowieku na haju :) Biogenetic i Pan Pestka.

Wyszukiwarka Forumowa:

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Siemasz Topas!

Przyjmij moje kondolencje... Niby o***anie spota jest poniekąd wpisane w jedną z opcji na straty w outdoorze a i tak ta opcja boli chyba najbardziej. Szkoda energii i poświęcenia tak samo jak szkoda roślin. je**ć złodziejaszków!

W zeszłym roku też używałem miedzi z kabla 2 i pół kwadrat bo taki miałem ? Tyle, że ja zrobiłem oplotki, które miały z 10 zwojów na wzór sprężyny. Małe odstępy między zwojami. Wysokie te splotki zrobiłem na jakieś 5 cm i dały radę, teraz w tym roku użyłem miedzi z tak zwanych falowodów, miałem ich troszeczkę z fuchy po demontażu fotowoltaiki starego typu ... Poprosiłem znajomka o kilka kawałków zanim spieniężył je na skupie złomu.

Można kupic ale są drogie i się nie opłaca, tańszym rozwiązaniem jest taśma miedziana, różne ma rozmiary. Im szerszą się kupi tym lepiej, wiadomo.

No i jak zawsze piękne rośliny panie Topas.
Niebawem chyba czas zobaczyć co słychać u mnie na bagnach. Mam nadzieję, że fasty także tak bujnie mi porosły hehehe.

Oby nam się ! Lepsze lekkie straty niż przypał ✌️
 

amatorek

W woderach przez chaszcze !
Weteran
Rejestracja
Maj 27, 2015
Postów
691
Buchów
2,121
Odznaki
2
Brak słów!
Drony , paralotnie i co jeszcze wymyśla ? coraz to więcej zabawek tego typu a to będzie tylko nam utrudniać ..
współczuć tylko można i życzyć dalszego powodzenia na miejscowkach jeszcze bezpiecznych. ;)
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Siemasz Topas!

Przyjmij moje kondolencje... Niby o***anie spota jest poniekąd wpisane w jedną z opcji na straty w outdoorze a i tak ta opcja boli chyba najbardziej. Szkoda energii i poświęcenia tak samo jak szkoda roślin. je**ć złodziejaszków!

W zeszłym roku też używałem miedzi z kabla 2 i pół kwadrat bo taki miałem ? Tyle, że ja zrobiłem oplotki, które miały z 10 zwojów na wzór sprężyny. Małe odstępy między zwojami. Wysokie te splotki zrobiłem na jakieś 5 cm i dały radę, teraz w tym roku użyłem miedzi z tak zwanych falowodów, miałem ich troszeczkę z fuchy po demontażu fotowoltaiki starego typu ... Poprosiłem znajomka o kilka kawałków zanim spieniężył je na skupie złomu.

Można kupic ale są drogie i się nie opłaca, tańszym rozwiązaniem jest taśma miedziana, różne ma rozmiary. Im szerszą się kupi tym lepiej, wiadomo.

No i jak zawsze piękne rośliny panie Topas.
Niebawem chyba czas zobaczyć co słychać u mnie na bagnach. Mam nadzieję, że fasty także tak bujnie mi porosły hehehe.

Oby nam się ! Lepsze lekkie straty niż przypał ✌️
Dzięki,szkoda ale na szczęście mam jeszcze 2 spoty. Z każdej takiej sytuacji staram się wyszukać jakieś plusy i znalazłem taki,że będę miał mniej biegania po spotach no i teraz bardziej się skupię na tych co mi pozostały. Ogólnie to już jakieś tam plany w glowie chodzą gdzie mogę zastąpić tego spota i mam takie miejscówki ale to w przyszłości.
Kupię taką taśmę bo w tym roku wyjątkowo przeginają slimaki na tym spocie.
Leć na bagna, obserwuję Twoje poczynania ;) Pozdro!

Brak słów!
Drony , paralotnie i co jeszcze wymyśla ? coraz to więcej zabawek tego typu a to będzie tylko nam utrudniać ..
współczuć tylko można i życzyć dalszego powodzenia na miejscowkach jeszcze bezpiecznych. ;)
Niestety taka zabawa w kotka i myszkę. My jesteśmy myszami :) Trzeba dobrze kamuflować nasze ogrody ale i to nie zawsze wystarcza.
Dlatego lepiej mieć kilka spotów ale też bez przesady bo jak za dużo to mozna się zatyrać i nie ma szans żeby o wszystkie rosliny zadbać. Dzięki i czekam na Twój up,pozdawiam!
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Witam szanowne grono!

Zostały mi 2spoty i na nich wszystkie rośliny żyją,rosną szkoda tylko,że aparat się rozpadł,nie wiem czemu ale robi mi ciemne zdjęcia,w pomieszczeniu gdzie jest lampa błyskowa normalnie działa,no nic póki co foty robię zapasowym. Aktualizacja będzie z obu spotów.

Ale najpierw... dorzucimy trochę pozytywnej energii :meksyk:


Dolina


Po przebojach z podtopieniami i szarżą ślimaków zostały 4 fasty i mają się dobrze. Jeden juz kwitnie,reszta jeszcze nie. Foty z 21 lipca.

Green poison biogenetic 1 - dosadzony później z ławki rezerwowych fastomat już na dobre kwitnie sobie,szybko ale nie narzekam,wolę jak trymowanie rozkłada się w czasie. Nie widziałem póki co oznak pleśni. Dostał oprysk z astvit i podlany 2l wody z top max.



Green poison biogenetic 2 - ten dopiero pierwsze białe włoski pokazuje także jeszcze mu daleko.


Zazwyczaj niczego nie używam na ślimaki ale w tym roku są wyjątkowo głodne i wspinają się nawet na większe rośliny gdzie nigdy wcześniej się tym nie przejmowałem. Nawet takie bydlaki atakują.



Na dole jest taśma miedziana którą kupiłem na ślimaki a raczej blacha bo dosyć gruba. Kupiłem taki zwój o szerokości 30cm i pociąłem na paski 3cm. Myślę,że wystarczy. Czytałem w necie bardzo dobre opinie,ślimaki podobno nie podchodzą,zobaczymy.


Og kush biogenetic1 - ledwo żywy był ale odbił i dobrze sobie radzi mały grubasek,ciemno zielone liście.


Og kush 2 biogenetic - największy jakieś tam pojedyncze włoski pokazuje. Oba kushe podlane gnojówką z pokrzyw.


Całość


Wzgórze


Automaty - tak jak myślałem że będę zmuszony coś przyciąć i tak było bo plecha atakowała,nawet zdążyłem wysuszyć w 4 dni i zważyłem to 20g wyszło tego co odratowałem,ale teraz jest sucha pogoda i nie powinno być więcej pleśni więc przeciągam ile się da,niech sobie dochodzą. sprawdziłem dokładnie i powycinałem wszystkie zarażone bobki. Dostały oprysk z Astvit. Foty dzisiejsze.


Auto devil kilka sztuk od pana pestki - największe automaty około 1,20m,topy nie są zbite ale najlepiej napuchnięte. Diabołki od sweet seeds były najmniejsze,może dlatego,że rosły w środku. Trochę za ciasno miały.



Auto Jack herer od Sweet seeds - mniejsze topy ale za to ubite bardziej,niestety pleśń była w każdych automatach,nie ważne jakiego producenta.



Top 44 fasty biogenetic 2 sztuki - jeszcze nie kwitną podlewane cały czas gnojówką z pokrzyw. Większy ma z 1.80cm



Purple maroki fasty z biogenetic 3 sztuki - wszystkie równo już kwitną,wiążą się czuprynki,najwyższy ma około 2m.




Trzymajcie się ! :tiphat:
 
U

Usunięty 23746

Guest
Piękne, zdrowe rośliny, a to ostatnie zdjęcie baardzo klimatyczne. Rozbiłbym chętnie obóz w takim ładnym miejscu haha :)
 

Dyslektyk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2012
Postów
1,030
Buchów
1,596
Odznaki
3
Ładne rośliny(te co zostały).
Współczuję straty ale masz to na własne życzenie.
W dobie dronów,paralotni i innych robisz płot jakbyś działkę grodził??
Myślę,że na geoportalu się zaczynają zastanawiać czyja to działka :jprd:.
Z doświadczenia wiem,że straty spowodowane przez zwierzęta są nieporównywalnie mniejsze od strat jakie możę wyrządzić człowiek.
Takżę tego ,mniej cywilizacji na bagnach i sen spokojniejszy

powodzenia
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Może i na własne życzenie,może tak miało być,tak się składa,że pierwszy raz robiłem takie ogrodzenie bo nie znałem tego spota a jest pełen zwierzyny,płot i tak był zarośnięty trzcinami,myślisz,że z drona czy paralotni nie widać poletka gandzi? Myślę,że tam gdzie latają to widac nawet te nieogrodzone.
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Siema!

Dolina



Fastom nie leję już azotu tylko małą dawkę Top max 1ml/1l wody i oprystk z Astvit żeby się nie ociągały z flo.
Gren Poison 1 fastomat nawet nie taki mały. 0 plechy i mógł spokojnie postać te 10 dni ale zapowiedzi deszczowych dni nie były zbyt optymistyczne więc go ściąłem. No i co ścięte to już bezpieczne.



Gren poison 2 jeszcze nie kwitnie ale mam nadzieję,że za 2tyg zobaczę już jakieś małe czuprynki.


Og kush 1 tłuscioszek - jeszcze go dogiąłem i obciąłem szczyty,może niepotrzebnie bo wydłużę weg ale jakoś miałem ochotę to zrobić,ma dużo miejsca to niech się rozrasta.


Og kush 2 taki trochę bydlak ale też jeszcze nie kwitnie i tak samo za 2tyg chciałbym już widzieć jak wskakuje na flo.


Banan 2 w1 bo dla mnie szybkie źródło węglowodanów a skórka cyk posiekana i pod planta i wszyscy zadowoleni :)




Wzgórze
5 fastów - dostają oprysk z astvit i podlewane dziś top max 2ml/1wody,powoli zwiększam dawkę. No i automaty są już ścięte ale zostały doły. Zrobiło się trochę luźniej na spocie.


2x Top 44 coś tam zaczynają powoli kwitnąć. Wyrobią się na pewno. Oba mają po 1.80cm



3x Purple maroki już na dobre kwitną i na początku września będą chyba gotowe. Największy ma ze 2m. Nie są za duże ale cieszy mnie to,że są takie szybkie bo tego oczekuję od fastów.





Szczypta ściętych automatów

Auto Devil XXL - Pan pestka



Jack Herer - Green House Seeds



Pozdrawiam!​
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401


Jak coś się jeszcze spierodli to wbijam się do Was pany na pomagiera do trymowania za drobny procent heh. Biorę nożyce i jadę rnormalnie :meksyk:

No już Cie chciałem rezerwować na koniec września/początek października, ale widzę, że też będziesz miał ręce pełne roboty hehe. Elegancko to u Ciebie wygląda. Z fartem do końca!
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Dzięki,no coś tam będzie. Dobrze,że się zdecydowałem na fasty z Biogenetic ale to też dzięki Twojej i TSO zeszłorocznej fotorelacji. Już mam nawet mały zapasik nasion Purple maroków wyłuskany z konkursu ligi typerów :)
Ogólnie liczyłem na więcej ale już się z tym pogodziłem,także swoje otrymuje i końcówka września wpadnę najwyżej z wiadrami do Ciebie hehe pomóc Ci z tymi wielkimi kulami co Ci tam porosły a pewnie jeszcze urosną :) automaty też masz konkretne. Z fartem!! Pozdro!
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Witam!

Wyspa


Spot którego wcześniej nie pokazywałem a to dlatego,że powstał dopiero w połowie lipca. Spot bagna jak wcześniej pisałem został spalony. Dałem sobie 2tyg na zastanowienie co z tym fantem zrobić,wiadomo,że posprzątać po sobie ale czy wyrywać rosliny które i tak były w kiepskim stanie czy może je przetransportować i jakoś próbować ratować. Stwierdziłem,że spróbuję je przenieść na inny spot nowy. Rośliny nadal były,posprzątałem i wybrałem 5 krzaków,z całymi bryłami korzeniowymi targałem je, oczywiście na 3 razy bo jeszcze wiadra itd,ciężka sprawa biegać z tym taki kawał,jeszcze w bagna wpadłem i wylewałem wodę z gumaczy :jprd:w takim upale a owady też nie odpuszczały. Był moment,że chciałem to wszystko rzucić i pojechać a tu jeszcze kopanie dołków i dotarganie ziemii plus mieszanie z dolomitem itd. W co ja sie wpie****iłem :***: hehe,ale dotrwałem.

Rośliny były w opłakanym stanie,wręcz umierały,badyl i kilka pożółkłych liści. Wiem,że korzeniom na bagnach nie pasiła gleba kiedy przebiły się z wiader bez dna gdzie była super gleba do tej bagnistej takiej papki więc najpierw je przesuszyłem,1 padł,po 2tyg grubo podlałem po 10L na głowę z dolomitem,lekko ruszyły więc po kolejnych 2 tyg znów 10L na głowę z dolomitem i poddsypałem też obornika no i w końcu odbiły. Takiej akcji ratowniczej nigdy nie miałem jeszcze no ale przeżyły. Rosną tu fasty - 2 seriousy 6 z Biogenetic oraz 2 sezony też seriousy 6 od serious seeds.

Tak wyglądały 14 lipca ,z bliska jeszcze gorzej.


I teraz z foty z 24 sierpnia - obecnie 3 Seriousy już kwitną i wygląda na to ,że coś tam z nich wyłuskam :zab:


Serious 6 nr 1 fast z biogenetic



Serious 6 nr 2 fast z biogenetic


Serious 6 od Swet Seeds 2 sztuki - ten różowy to William nadal żyje skubaniec,myślałem,że może być lipa z takiego mutanta a jednak dał radę.





Wzgórze



2x Top44 mają już czuprynki więc powinny się wyrobić,podlane top max i oprysk z Astvit.



3x Purple maroki ładnie puchną ale jeszcze trochę potrzebują,w pierwszej połowie września będą ścięte - słabo coś widac na tych fotach,za jasne są,wyciąłem kilka ognisk pleśni i niestety zapowiadają deszcze więc będę obserwować czy nie ciąć wcześniej. Niczym nie podlewałem ani nie pryskałęm,wolę je przesuszyć. Niech wysysają z liści :)








Z fartem!​
 
U

Usunięty 80704

Guest
Dobry sprzęt. Co to za odmiana ta oszroniona otrymowana - bo szron ma dużo go i ten no tego he , pozdro
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
@cristal silver jest to Green Poison fast z biogenetic a raczej fastomat ścięty już na początku sierpnia,fakt ładnie był oszroniony,dobre palenie. Mam jeszcze jeden który cały czas rośnie. W sumie już mnie dawno nie było na tym spocie,mam nadzieję,że już ma czuprynki.
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Siema! Parę fotek z Doliny i Wzgórza.

Wzgórze

Byłem tam wczoraj czyli 2 września. Miałem obawy bo jednak padało i u mnie grubo ostatni tydzień a Purple maroki są już w zaawansowanym flo. Fakty było trochę plechy,powycinałem,jakieś tam bobki odratowałem ale jak ma już śmierdzieć mi w suszarni to przyciąłem kilka szczytów jednego z najtłustrzych maroków,reszta niech sobie dochodzi ale jakoś w ciągu 2 tyg skoszę wszystkie zapewne przed zapowiadanymi deszczami :) póki co jest ładna pogoda. Top 44 coś tam kwitną ale bardzo powoli się rozkręcają może koniec września będą gotowe.

Top 44 -standardowo tylko oprysk z Astvit


Purple maroki











Parę fotek z małego trymu





Dolina
Dawno mnie tu nie było ale im mniej je odwiedzam tym lepiej sobie radzą :) Fasty kwitną ale obstawiam na koniec września Og kushe no i green poison raczej październik o ile wogóle dojdzie ale ma jeszcze czas. Tym się pocieszam :) Rośliny są tutaj ogólnie w doskonałej kondycji,ani jednego żółtego liścia nie było.
Jadąc autem wyczaiłem z dosyć daleka grzybiarza więc zaparkowałem gdzie indziej no i musiałem inną drogą dotrzeć na miejscówkę ale za to po drodze nawcinałem się jeżyn.


Wejście na spota - wynurzam się z niego jak mysz z nory :meksyk:


I jeszcze gigantyczna pajęczyna pewnie jakiegoś zmutowanego pająka tego z gremlinów,coś tam szurało w krzakorach ale nie śmiałem sprawdzać ;)


Green poison - on i reszta zostały podlane baniakiem 5l na 3 rośliny z Top max oraz oprysk z Astvit. Podlewane były ostatni raz.


Og kush tłuścioszek kwitnie sobie



Og kush 2 - no ten już chyba w końcu przestaje rosnąć bo też już kwitnie.



Reszta fot





Pozdro szaleńcy!​
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół