nasiona marihuany

Wolne acz postępujące żółknięcie/obumieranie liści

Wyszukiwarka Forumowa:

allright

Member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
7
Buchów
0
Witam panowie, moje 4 dziewczyny dopadł jakiś problem. Sam nie jestem pewien co do jego źródła a robić rewolucji w ogródku nie chcę dopóki się nie upewnię, wiec wolę zapytać bardziej doświadczonych kolegów.

Roślinki to bruce banner. są jakieś 2 tygodnie po przestawieniu na flo. (pełen sezon)

Od ok 3 tygodniu zaczęły pojawiać się brązowiejące liście, a raczej ich krawędzie. Jest to pare liści na roślinę głównie największe wiatraki choć nie tylko, budujące się pomały topki są nietkniete. Roślina widać że nie stoi w miejscu ale żwawo idzie do góry. Po usunięciu chorych liści za jakiś czas pojawiają się nowe. Kilka zdjęć poglądowych poniżej

displayimage.php
[/URL][/IMG]


displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]


I jeszcze ogólne spojrzenie na całokształt, który wygląda całkiem w porządku.

displayimage.php
[/URL][/IMG]




Teraz trochę szczegółów co do nawożenia, bo sądzę, że to tu może być sedno problemu. Używane były biohumus, planton k i s (dawkowanie zgodne z tym z opakowania)

Na początku roślinki piły wodę bardzo sprawnie teraz mam wrażenie iż ziemia w doniczkach jest ciągle wilgotna (tydzień temu zrobiony szybki flush ok 50l wody na ok 20l donice) woda która wypływała na początku miała kwaskowy posmak, ale przy końcu już wszystko było ok.

Objawy pasują mi do kilku typowych scenariuszy:

- przenawożenie (za dużo plantonu)
- przelanie (zbyt duża wilgotność)
- deficyt potasu

Przy takim układzie zły krok, który mogę podjąć może spowodować spore straty. brak potasu może być spowodowany przenawożeniem i zblokowaniem przyswajania tego pierwiastka wiec próbując go uzupełnić może być jeszcze gorzej.

Jak sądzicie jakie kroki były by najbezpieczniejsze. Przesuszyć na maksa i podlać tylko czystą wodą? Przypominam ze roślina idzie w górę i kwitnie sobie dziarsko.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
planton juz nie stosuje sie na flo, raczej to jest potas, 3tyg to akurat jak wskakiwała na flo, wiec potrzebowała duzego zastrzyku, przenawożenie to na 100% nie jest, no i przelane tez nie, zapodaj jej jakąs burze kwiatów, czy jak masz wiecej papki to cos od canny albo alg bloom od plargonu .. i patrz na efekty, powinno sie poprawić, zapodaj jeszcze oprysk z siarczanu magnezu, magnez pomaga w wchłanianiu pk, pozdro
 
Ostatnia edycja:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
woda która wypływała na początku miała kwaskowy posmak, ale przy końcu już wszystko było ok.

I weź nie pij tej wody bo sraczki dostaniesz, sprawdzenie wypływu kroplami GHE lub testerem elektronicznym wystarczy xd
 

allright

Member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
7
Buchów
0
Dzięki Dzordz za konkretną odpowiedź, zaraz na zakupy skoczę zaopatrzyć się w siarczan magnezu, bo tego specyfiku akurat nie posiadam. Wystarczy sam oprysk czy do wody też coś dodać?

A co do picia wody, to nie, nie piłem jej :freak: flush musiał być zrobiony na patencie. Roślinki są już rozłożone na siatce i nie ma możliwości ich wyciągnięcia. Także troszkę wężyków i wyciąganie wody z podstawki metodą grawitacyjną ze względu na lokalizację:) (a jak wiadomo żeby zaczęła woda lecieć w dół, trzeba dobrze zaciągnąć heheh)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
siarczan kupisz w aptece, u mnie 4,5 ziko za 25g, ja tylko działam opryskami z siarczanem, 2-3g na litr wody i jazda, nawet nie wiem czy mozna dawac do gleby, mam nadzieje ze pomoże, pozdro
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Nie za mało 2-3g? Ja dawałem 10g na litr wody. Gdzieś już kiedyś czytałem że można nawet do 20g na litr sypać
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Z tabeli ktora jest zamieszona na wiki to niby optymalna.dawka ale.tez juz slyszalem ze ludzie daja wiecej i tez chyba nastepnym razem wsypie troche wiecej, przynajmniej pol paczki 25g na litr.
 

allright

Member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
7
Buchów
0
a kiedy najlepiej zastosować taki oprysk dzień czy noc? czy to w sumie nie ma to znaczenia?
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
tylko wtedy gdy na liście nie padają promienie słoneczne bo popali liście
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół