nasiona marihuany

Wstrząsanie ziarna {kolonizacja}

Wyszukiwarka Forumowa:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemacie :tiphat:

Pozwólcie, że roztrząsnę kwestię wstrząsania...

Wstrząsanie jest istotnym elementem procesu kolonizacji ziarna... bez znaczenia czy mowa o sorgo, życie, owsie czy karmie dla dzikich ptaków.
Wstrząsanie w znacznym stopniu przyspiesza proces kolonizacji co daje grzybni szybkościową przewagę nad zakażeniami.

Zatem... po pierwsze by mogło dojść do jakiegokolwiek wstrząsania należy napełniać słoiki w 3/4 lub 2/3 by ziarno miało miejsce na ruch






Po drugie ziarno musi być przygotowane tak by po wyjęciu z szybkowaru zachowało sypkość.

Po zaszczepieniu wypatrujemy pierwszych oznak kolonizacji.
Gdy będą mniej więcej takie wstrząsamy dokładnie ziarnem co zaowocuje rozprowadzeniem strzępek grzybni po całym słoiku.




Gdy słoik będzie wyglądał tak wstrząsamy po raz 2 (w tym przypadku minęły 3 dni od 1 wstrząsania)



Po wstrząśnięciu będzie wyglądało to jakoś tak więc bez lęku ?



2 dni później słoik wyglądał tak więc dalsze wstrząsanie nie ma już raczej sensu



Tutaj słoik po 16 dniach od zaszczepienia



:dealw::dealw::dealw::dealw:

:tiphat:
 

Danger131

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2020
Postów
276
Buchów
225
O i ładnie tu opowiedziałeś wszystko :) Buch dla Ciebie. :)
 

Wiewiorka

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2023
Postów
198
Buchów
90
2 dni później słoik wyglądał tak więc dalsze wstrząsanie nie ma już raczej sensu

Pytanie:
Gdzieś usłyszałem, że 24h przed zmieszaniem z substratem, warto wstrząsnąć słoikiem. Jeśli grzybnia się poskłada, to znaczy że jest ślicznie i nie na zakażenia. Co o tym myślisz?

Jako ciekawostkę dodam, że pierwszy mój słoik ziarna zaszczepiłem agarem. Wrzuciłem kilka małych kawałków (3-4) na próbę. Oczywiście wszystko przykleiło mi się do ścianek. Trzepałem tym słoikiem jak głupi, żeby ten agar zakopać w ziarnie. Teraz widzę(po około tygodniu), że grzybnia kolonizuje praktycznie na całej objętości słoika. Także polecam;)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Pytanie:
Gdzieś usłyszałem, że 24h przed zmieszaniem z substratem, warto wstrząsnąć słoikiem. Jeśli grzybnia się poskłada, to znaczy że jest ślicznie i nie na zakażenia. Co o tym myślisz?
Więc spróbuj następnym razem to zobaczysz jak się to ma do praktyki…
Napewno nie ma nic wspólnego z diagnozą zakażeń tylko z ewentualną nadbudową nowych ryzomorficznych połączeń.
Osobiście przetrzymuje słoiki jakieś 5dni po pełnej kolonizacji co sporo zagęszcza ilość strzępek
Pytanie:
Gdzieś usłyszałem, że 24h przed zmieszaniem z substratem, warto wstrząsnąć słoikiem. Jeśli grzybnia się poskłada, to znaczy że jest ślicznie i nie na zakażenia. Co o tym myślisz?

Jako ciekawostkę dodam, że pierwszy mój słoik ziarna zaszczepiłem agarem. Wrzuciłem kilka małych kawałków (3-4) na próbę. Oczywiście wszystko przykleiło mi się do ścianek. Trzepałem tym słoikiem jak głupi, żeby ten agar zakopać w ziarnie. Teraz widzę(po około tygodniu), że grzybnia kolonizuje praktycznie na całej objętości słoika. Także polecam;)
Zdecydowanie szczepienie strzykawką pozwala zachować większą sterylność tym bardziej jak ktoś nie ma np doświadczenia lub bardzo sterylnego otoczenia.
Zatem LC lub LI to najlepsze opcje… dodatkowo możesz dać 1ml a jak się spieszy to 4ml - opcja z regulacją
 

Wiewiorka

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2023
Postów
198
Buchów
90
Więc spróbuj następnym razem to zobaczysz jak się to ma do praktyki…
Napewno nie ma nic wspólnego z diagnozą zakażeń tylko z ewentualną nadbudową nowych ryzomorficznych połączeń.

Właśnie jeśli grzybnia jeśli grzybnia się nie nadbuduje, to coś poszło nie tak. Taka jest teoria. Zapewne spróbuję następnym razem z ciekawości.

Zdecydowanie szczepienie strzykawką pozwala zachować większą sterylność tym bardziej jak ktoś nie ma np doświadczenia lub bardzo sterylnego otoczenia.
Zatem LC lub LI to najlepsze opcje… dodatkowo możesz dać 1ml a jak się spieszy to 4ml - opcja z regulacją
Zgadzam się w 100%. Niemniej ja zacząłem z ciekawości z agarem, bo nie miałem wtedy dostępu do LC. Agar wrzucałem do słoika w worku na śmieci :p Pierwsze LC zrobiłem wczoraj i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na tę chwilę traktuję wszystko jako doświadczenie i muszę przyznać, że całkiem się wkręciłem :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół