nasiona marihuany

Wszystkie plagi egipskie

Wyszukiwarka Forumowa:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Nooo stary, mimo wszystko Ci zazdroszczę! Bo Twój wróg jest widoczny, nawet nie musisz szukać, u mnie jest to o wiele bardziej złożone, u Ciebie to wygląda jak pleśń, moje rośliny do takich rozmiarów jak te z Twoje z tyłu jeszcze ani razu nie dożyły... Serio, ja bym pryskał po tej ziemi wodą z czosnkiem, wątpię by pożyteczne grzyby sobie z tym poradziły, ponoć chronią ( choć mój zestaw biotabs, bo też go miałem nic mi nie pomógł ) Twoja ziemia nadaje się do kosza.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Ja wodą z czosnkiem pozbyłem się przędziorków, na skoczogonki też da rade a przy okazji czosnek działa przeciwgrzybiczo... Dziwie sie że jeszcze go nie kroisz.
ps. Polski czosnek, nie chiński badziew.
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
Na ziemi roślin z problemami nic nie widać. Dwie z szarym nalotem idą łądnie jedna to tylna prawa.
Miałem taki nalot już wcześniej przy autopocie i nic złego się nie działo ruda nie szalała rośliny nie marudziły. Myśle, że może być to jakiś grzyb żyjący w symbiozie z roślinami.
 
Ostatnia edycja:

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,163
Rozwiązań
1
Buchów
1,802
Odznaki
6
Grzyby jakie by nie były czy to widoczna na zdjęciu pleśń i trichoderma lubią wilgoć. Lej mniej, wentyl na max i powinna sama paść
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
Może komuś się to przyda, problemem okazały się skoczygonki. A właściwe miliardy skoczygonków. Gdy nie było wody w potach schodziły niżej do pojemników i poziomu ze starymi korzeniami i keramzytem. Przez co nie widziałem, że jest ich tak dużo przekopując ziemię przy przesadzaniu. Po podlaniu przy sadzeniu przechodziły do górnych warstw gleby i zjadały korzenie dosłownie w całości.

Myślę że zgnilizna korzeniowa pojawiła się w wyniku uszkodzenia i osłabienia roślin przez skoczygonki.

Poradziłem sobie odkażając glebę do siewek gotującą się wodą, a do każdej doniczki wlałem po 4l wrzątku. Gdyby ktoś praktykował lejcie na środek i powoli żeby plastik się nie odkształcił i nie róbcie tego w potach tylko wstawcie donice do wiadra albo wanny.

Teraz będę odkażał w ten sposób za każdym razem.

Ps. Czosnek okazał się nieskuteczny
 
Ostatnia edycja:

ElPresidente

Member
Rejestracja
Lis 11, 2022
Postów
11
Buchów
2
bardzo ciekawa diagnoza i łatwe zabezpieczenie przed tymi skoczygnojkami. Powinno zadziałać na inne różnej maści owady, insekty i tym podobne?
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
Myślę że odpowiednią temperatura zabije wszystko. Myślę że taki problemy można mieć tylko przy autopocie w przeszłości nigdy nic podobnego się nie przydarzyło a miałem robactwo nie raz i nie dwa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół