nasiona marihuany

Wychodzące korzenie ponad ziemię?

Wyszukiwarka Forumowa:

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Witam wszystkich!
Mam problem z jedną z moich roślinek, a mianowicie - dlaczego korzenie wychodzą ponad ziemię?
Dodam, że jakiś czas temu dosypałem jej trochę ziemi, bo wydawała się tak jakby trochę mała i jakby miejsca jej brakowało. Przed dodaniem ziemi też jeden korzeń wyszedł [gdzieś w 2/3 tygodniu kwitnienia], to go tylko podsypałem trochę ziemią i problem zniknął.
Myślicie, że powinienem jeszcze trochę podsypać ziemię, żeby schować korzenie?
Przez co to może być spowodowane? Wodę leję co 3 dzień, tak 1l i dość jej się wylewa na podstawkę. Więc myślę, że wystarczająco dużo.
Z góry dzięki wszystkim za pomoc!! :hip:

 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Pokaż całą roślinę , Jak duże są donice?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Ile to rośnie, na dole masz dziury w donicy? Jaki litraż donicy
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Bardzo dobra oznaka, świadczy o tym, że nie przesuszasz górnej warstwy medium. Podsypuj ziemię, będzie dobrze. Im więcej korzeni tym lepiej. :)
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Pokaż całą roślinę , Jak duże są donice?

Donice mają jakoś 20l, a wypełnione są 15/16l a może i 17l - ciężko mi powiedzieć. Ale miejsce na ziemię jeszcze jest.
Jakoś tak wygląda. Ogólnie to jakiś czas temu miałem problem z nadmiarem azotu, stąd te opadnięte liście.




---------- Post Zaktualizowany 22:54 ---------- Data pierwszego postu 22:53 ----------

Ile to rośnie, na dole masz dziury w donicy? Jaki litraż donicy

Rośnie jakoś od 12 grudnia, czyli no już te 8 tygodni łącznie.
Oczywiście, ze ma dziury
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
To podsyp pan do krawędzi i już
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Bardzo dobra oznaka, świadczy o tym, że nie przesuszasz górnej warstwy medium. Podsypuj ziemię, będzie dobrze. Im więcej korzeni tym lepiej. :)

Ooo to bardzo dobrze! :D Czyli nie musze się martwić niczym?
Jeszcze jakby ktoś mógł pomóc z tym głównym szczytem - jest trochę za wysoko [w porównaniu do innych odgałęzień]. Warto ,,połamać" go? Jest to automat
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Nie no teraz to już zostaw jak jest
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Dobra, to już w sumie wiem wszystko! Dziękówka panowie i miłego wieczoru ;)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Bardzo ładny krzaczek, tylko te przebarwienia na liściach mnie martwią... czym nawozisz? Azotu mają dosyć sporo, porobiły się szpony, na końcówkach liści wychodzą popalenia, jeden liść już usycha.

Dobra, to już w sumie wiem wszystko! Dziękówka panowie i miłego wieczoru ;)
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Bardzo ładny krzaczek, tylko te przebarwienia na liściach mnie martwią... czym nawozisz? Azotu mają dosyć sporo, porobiły się szpony, na końcówkach liści wychodzą popalenia, jeden liść już usycha.

Nawoże Tri-Packiem od Biobizz [Bio-Bloom i Top-max] możliwe, że trochę przesadziłem - chociaż to też trochę dziwne, bo to organiczne nawozy, a nie lałem jakoś super dużo - lałem tyle ile w tabelce od BioBizz jest napisane.

---------- Post Zaktualizowany 23:03 ---------- Data pierwszego postu 23:02 ----------

Ale spokojnie - już od tygodnia jakoś leję samą wodę i widać poprawę w liściach przy topkach, że się podnoszą.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
No i mamy winowajce - tabelke.
Lejesz tyle ile roślina potrzebuje a nie co jest napisane na kartce od producenta.
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
No i mamy winowajce - tabelke.
Lejesz tyle ile roślina potrzebuje a nie co jest napisane na kartce od producenta.

Kurczę, fakt. Ale jeszcze dosyć ciężko samemu by mi było rozpoznać co dokładnie potrzebuję - to dopiero mój drugi grow :/
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Teraz lepiej będzie jak będziesz im lał samą wodę, powinno się poprawić. ;)

Nawozy suplementujemy w przypadku deficytów, a nie według tabelki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół