nasiona marihuany

Wyjazd na 3 tygodnie - co zrobić?

Wyszukiwarka Forumowa:

Czikit

Member
Rejestracja
Paź 31, 2017
Postów
22
Buchów
0
Witam, niedługo wyjeżdżam na 3 tygodnie i zastanawiam się czy da się rozwiązać problem z podlewaniem roślinki (nie mam nikogo zaufanego do podlewania). Jest to jedna roślinka, ma około 80 dni od wsadzenia w ziemię. Myślałem nad Kroplownik Tropf-Blumat lub nad zwykłą kroplówką. Może ktoś kiedyś robił coś podobnego i podzieli się wiedzą.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Odwołaj/przesuń wyjazd. :c (je**ć święta)
Jaka to odmiana? Który dzień flo? Wypadałoby podać jakieś konkrety. ;)
 

Czikit

Member
Rejestracja
Paź 31, 2017
Postów
22
Buchów
0
Odwołaj/przesuń wyjazd. :c (je**ć święta)
Jaka to odmiana? Który dzień flo? Wypadałoby podać jakieś konkrety. ;)

Pestka z palenia ok. 50 dzień na flo. Przesunąć ani odwołać wyjazdu nie idzie. Roślinkę hoduję aby nabrać trochę doświadczenia, planuje na wiosnę wysadzić kilka. Ale szkoda by było żeby się zmarnowała.
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
ja ci moge podlac tylko klucze zostaw pod wycieraczka :spalony:

a tak serio to no ci powiem 3 tygodnie to 21 dni, zakladajac ze co 3 dzien wlewam ok litra w donice to bys musial miec kroplownik na 7L :freak:
 

Izabel

Member
Rejestracja
Cze 5, 2014
Postów
14
Buchów
0
Powiem Ci jak Ja bym to zrobił :)

Sposób 1

Co będzie Ci potrzebne:
- Pompka akwariowa
- Włącznik czasowy, prawdopodobnie używasz takiego do kontroli oświetlenia
- Wężyk silikonowy
- Wiadro na wodę lub beczka
- Redukcja ujścia wody z wężyka

Jak to ogarnąć? No chyba nie muszę się rozpisywać, ale.

- Musisz ożenić odpowiednia ilość wężyka z pompką, tak aby Ci wystarczyło od źródła wody do doniczki, na końcu wężyka zakładasz reduktor - Po co? o tym dalej.
- Podłączasz do prądu pompkę za pośrednictwem włącznika czasowego - ustawiasz godzinę i czas podlewania - Ja bym proponował podlewanie 2 x dzienne ale w mniejszych dawkach, będziesz musiał trochę nad tym posiedzieć i dobrać czasy nawadniania oraz redukcję, po to aby dostarczyć roślinie odpowiednią ilość wody. Wyjątkiem jest, jeżeli używasz czasomierza który potrafi dać impuls na kilka sekund.
- Bardzo ważne - lustro wody zbiornika nie może być wyżej jak ujście wody z wężyka, dlatego że za sprawą naczyń połączonych powstanie lewar hydrauliczny i zacznie zlewać Ci wodę do niższego zbiornika.
- Warto takie coś przetestować i policzyć ile będziesz potrzebował wody na te 3 tygodnie.
- Można zrobić fertygację tzn. nawadnianie z nawożeniem



Sposób 2

Trochę trudniejszy ale za to nie martwisz się tak bardzo o wodę, gdyż za pośrednictwem elektrozaworu wpinasz się w instalację wodną Swojego domu. ale to na jedną roślinę się nie opłaca.
 

Czikit

Member
Rejestracja
Paź 31, 2017
Postów
22
Buchów
0
Chyba zakupię ten kroplownik jutro i zobaczę przez parę dni jak działa i ile wody bym potrzebował na 3 tygodnie. Jak będzie lipa to chyba będzie wcześniejsza kosa.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
3 tygodnie to sporo czasu. Zaopatrz sie w kroplowke medyczna i masz po klopocie. Jakos wytrzyma te trzy tygodnie.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Koś to... Nie jest warta stresu moim zdaniem. Zrobisz jakiś wynalazek i coś pójdzie źle i bałagan gotowy.
 

Czikit

Member
Rejestracja
Paź 31, 2017
Postów
22
Buchów
0
Koś to... Nie jest warta stresu moim zdaniem. Zrobisz jakiś wynalazek i coś pójdzie źle i bałagan gotowy.

Tylko jak skoszę to będzie problem z suszeniem. Przez 3 tygodnie nie wyschnie na wiór? A jak zamknę to nie spleśnieje? Wyjazd w przyszłą środę.
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
na twoim miejscu bym się grubo zastanowił.ja jak wyjeżdżałem na 3 dni zostawiałem planty pod opieką zaufanego koleżki,a i tak się martwiłem.i nie chodzi tu o samo podlewanie a o instalację elektryczną.3 tygodnie to nie mało.nie wiem jaki masz setup ale pamiętaj że np. chińskie timery itp. lubią się psuć.co jeśli coś pójdzie nie tak?samo podlewanie to nie problem a rozwiązań masz mnóstwo.ja osobiście bym się bał zostawić boxa odpalonego tyle czasu bez opieki.bo wnioskuje że mieszkasz sam???nikt z domowników by tego nie mógł zrobić?nie że chatę spalisz.nie mówię że tak będzie ale ostrożnym trzeba być.pomyśl i o tym .pozdrawiam
 

Czikit

Member
Rejestracja
Paź 31, 2017
Postów
22
Buchów
0
na twoim miejscu bym się grubo zastanowił.ja jak wyjeżdżałem na 3 dni zostawiałem planty pod opieką zaufanego koleżki,a i tak się martwiłem.i nie chodzi tu o samo podlewanie a o instalację elektryczną.3 tygodnie to nie mało.nie wiem jaki masz setup ale pamiętaj że np. chińskie timery itp. lubią się psuć.co jeśli coś pójdzie nie tak?samo podlewanie to nie problem a rozwiązań masz mnóstwo.ja osobiście bym się bał zostawić boxa odpalonego tyle czasu bez opieki.bo wnioskuje że mieszkasz sam???nikt z domowników by tego nie mógł zrobić?nie że chatę spalisz.nie mówię że tak będzie ale ostrożnym trzeba być.pomyśl i o tym .pozdrawiam

Postanowiłem że jednak dzisiaj kosa właśnie ze względu na elektrykę. Dam radę wysuszyć do środy?
 

Mafia1312

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2016
Postów
89
Buchów
0
Do środy na lekko zdążysz, nawet jeśli będzie Ci się wydawać, że masz suche na wiór to ładuj do słoja i niech odpoczywa, po tych 3 tygodniach jeśli dalej będzie wiór to ładuj skórkę z cytryny żeby łapneła delikatnej wilgoci. Pamiętaj, że lepiej przesuszyć niż włożyć za mokre.
 

Czikit

Member
Rejestracja
Paź 31, 2017
Postów
22
Buchów
0
Czyli jeśli dzisiaj zetnę to powiedzmy w środę przed wyjazdem do słoika? Czytałem że trzeba otwierać co parę dni żeby nie spleśniało. Czy lepiej ściąć przed wyjazdem i niech schnie 3 tygodnie?
 

Kailll

Member
Rejestracja
Paź 8, 2017
Postów
22
Buchów
0
Czyli jeśli dzisiaj zetnę to powiedzmy w środę przed wyjazdem do słoika? Czytałem że trzeba otwierać co parę dni żeby nie spleśniało. Czy lepiej ściąć przed wyjazdem i niech schnie 3 tygodnie?

Jak będziesz suszy tydzień to raczej otwierać nie trzeba. PS. Daj fotki jak możesz :D
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Ile masz tego palenia? Wydaje mi się że dla 30g gra nie warta świeczki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół