nasiona marihuany

wypuszczanie liści, odległość świetlówki od roślinki

Wyszukiwarka Forumowa:

Dacard Caine

Member
Rejestracja
Cze 5, 2006
Postów
9
Buchów
0
1.Kiedy(w którym dniu mniej więcej) roślinka zaczyna wypuszczać liście na boki(oprócz tych 2 na samym poczatku).
2.Co można zrobić żeby wypuszczała więcej listków
3. W jakiej odległości od takiej młodej roślinki powinno się trzymać świetlówkę energooszczędną 20W.
4. Jaki powinien być stosunek oświetlenia do ciemnosci na samym początku życia rośliny 18/6 24/O??
 

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
moze byc 24/0 albo 18/6 to nierobi wiekszej ruznicy...! a jesli chodzi o swietlowki to mozesz je dac bardzo blisko gdyz wydzielaja malo ciepla(5cm okolo), a oile rozlina sie rozwija prawidlowo to kolejne listki powinny sie pojawiac po 4dniach mniejwiecej.dokladniej niech ci powiedza forumowi specjalisci! :bounce:
pozdro
 

VipGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2006
Postów
629
Buchów
1
1. zalezy to od wielu czynnikow takich jak rodzaj i moc lampy i odleglosc od rosliny zrodla swiatla w praktyce u mnie po ok 3 - 4 dniach

2. zamontowac lepsze oswietlenie w postaci lampy HPS lub wiecej kompaktow bo jeden to za malo

3. jesli posiadasz szybe oddzielajaca oswietlenie od plantow to ok 2 cm bez szyby 5cm

4. 24/0 niema sesu dawac 18/6 bo przy tak slabym oswietleniu roslina bedzie strasznie wolno rosla heh co nie znaczy ze na 24/0 bedzie rosla szybko przy 20 W
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
U mnie rozwijały się planty ok poza jednym, był zdrowy ale odrostów puścić za cholere nie chcial.. jak mi się wydawało światła miałem mnóstwo, do dolnych partii także dochodziło.
Dzięki userowi "P" dałem na próbę świetlówke koło tych tyci odrostków i po 2 dniach były 3 razy większe... lekarstwem na to jest światło :). Musi docierać wszędzie inaczej dupa zbita.
 

Dacard Caine

Member
Rejestracja
Cze 5, 2006
Postów
9
Buchów
0
Ok, już czaję....pozwólcie że zadam jeszcze jedno pytanie:
W sklepach z nasionkami, w opisach zawsze podaje sie czas kwitnienia, jest to zwykle coś koło 7-10 tyg.....
Czy jest to całkowity czas uprawy??, czy tylko sam czas trwania kwitnienia, bez uwzględnienia fazy wegetatywnej?? Jeśli tak to ile przecietnie trwa veg??
 

KRS

Member
Rejestracja
Lip 1, 2006
Postów
9
Buchów
0
Vega regulujesz sam, ile chcesz, ale okolo 3 tygodnie powinny wystarczyc, wsyztsko zalezy od ciebie i warunków :rendeer:
 
B

blancik

Guest
KRS napisał:
Vega regulujesz sam, ile chcesz, ale okolo 3 tygodnie powinny wystarczyc, wsyztsko zalezy od ciebie i warunków :rendeer:

A dokladniej weg w glównym stopniu zależy od wysokości twojego boxa, i odmiany roślinki jaką chcesz uprawiać, ponieważ roślinka musi się zmieścić w obydwuch fazach. :thumright:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół