nasiona marihuany

Wytrzymałość Philipsów, Vtaców, LSC itp - ile grow na jednych?

Wyszukiwarka Forumowa:

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
Witam. Robię już 3 grow na jednych Philipsach, troszkę światło wydaje się bledsze. Teraz mam pytanie. Ile używaliście swoich żarówek w żyrandoledach? I jak to się przekładało na wielkość plonu? Np. takie Mars Hydro 150W ma wydajność do 50000h to jest jakieś 30 upraw na jednej uśredniając.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
LSC jest deklarowany na 15000h, ciekawy temat, natomiast żarówy zawsze łatwiej i taniej wymienić, miałem Marsa ts600 i wypaliło mi 1/5 panelu po 7 miesiącach, dość znany problem. Co do żarówek, tutaj trzeba by użyć porządnego sprzętu do pomiarów po deklarowanym czasie ... @sub23
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Grafika jest z data sheet Philips. Chwilę

0023.jpg


Tak deklarowali, można założyć do jakiego spadku się toleruje światełko, wiadomo ile się mniej więcej świeci. Warunki pracy smd2835 w tym są złe bardzo. Gorąco źle odprowadzone ciepło. Stąd ( będę nudny ) pomysły aby te najlepsze i możliwe do modyfikacji lampy E27 przerabiać aby pracowały 3 x dłużej.

One będą świeciły bardzo długo o ile się nic nie ujara. Nie gasną gwałtownie, powoli degradacja pompy niebieskiej ale i także luminoforu, bardzo powoli będą dryfować w stronę bardziej niebieskiego światła przez uszkodzenia luminoforu etc itp. jak konkretnie pojęcia nie mam.
 
Ostatnia edycja:

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
E to luz, zakładając, że na grow idzie średnio 1500h to 3 uprawy można śmiało na jednych (spadek 10%). Natomiast przy 4 i wyżej ten spadek jest już wyraźny. Dzięki @sub23 miałem na priv atakować w tej sprawie, a tak to przynajmniej będzie dla potomnych.

@Powidok ale to było na diodach Epistara pewnie, tak? Bo jeszcze jest ten panel na Samsungach. Swoją drogą żeby się sprzęt za 600zł z***ał po 7 miesiącach to niedorzeczne. Chyba zostanę przy żyrandoledach, a miałem smaki na Mars Hydro 150W.
 
Ostatnia edycja:

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
E to luz, zakładając, że na grow idzie średnio 1500h to 3 uprawy można śmiało na jednych (spadek 10%). Natomiast przy 4 i wyżej ten spadek jest już wyraźny. Dzięki @sub23 miałem na priv atakować w tej sprawie, a tak to przynajmniej będzie dla potomnych.

@Powidok ale to było na diodach Epistara pewnie, tak? Bo jeszcze jest ten panel na Samsungach. Swoją drogą żeby się sprzęt za 600zł z****ł po 7 miesiącach to niedorzeczne. Chyba zostanę przy żyrandoledach, a miałem smaki na Mars Hydro 150W.
Tez myślałem o tym, ale kompletnie nie opłacalna sprawa... Ile żarówek by za to było🤣🤣🤣


Też mnie ciekawił ten temat, ale średnio miałem to jak sprawdzic, bo nie mam żadnego sprzętu niestety. Taka żarówka po 5grow vs nówka. Naprawdę ciekawa sprawa
 

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
To prawda, za 1000zł to mi żarówek starczy na 20 lat grow :D Aż tak się nie znam na oświetleniu. Kojarzę pojęcie watów, lumenów i kelwinów i to w sumie wszystko. Ale jedna rzecz mnie ciekawi. Dwa te same boxy, te same rośliny, doniczki, nawozy. W jednym żyrandoled 150W, a w drugim Mars Hydro 150W lub inny o tej samej mocy. I porównać wynik, moc, smak. Wiadomo, że pozostaje kwestia genetyki, roślina roślinie nie równa, ale mniej więcej myślę, że dałoby to obraz.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
;) Zrób to. Na klonach. Dla dobra ludzkości. Jeden grower : wszystko identycznie : te same błędy o ile będą. w 3 powtórkach aby wyeliminować "przypadkowe" błędy i odskoki.

1. TS1000 deklaracja 2,3 umol/J dawniej _ teraz nie wiem pewnie więcej _ CCT 70+ i około 3500 K
2. Philips 13 W _ około 1,85 Umol/J Raczej na 100% [ nie jeden typ _ odmienne osiągi w zależności od _ licząc sprawność do 750 nm nieco lepiej ] _ 2700 K Cri 80+

3. może jeszcze ?? Ts600 deklaracja 2,0 umol/J CCT około 3800 K cri także 70+ _ brak regulacji. Bardziej pasowałby do _ porównania przez brak możliwości zmiany _ mocy :

Odmienna charakterystyka wzrostu nieco _ philipsy brak regulacji mocy : Mogą a nawet powinny być bliżej : nieco równiej światło. i nieco mniejsze jego straty.
Cieplejsze źródła niska CCT prawdopodobnie nieco lepszy plon kwiatów z wartości strumienia. [ trochę konfabulacyjno porównawczej natury gdybanie _ nie mogę udowodnić _ bardziej analogia ]

Na philipsach dawnej klasy A+ rekordy to około 1,5 g/W na sezonach _ nie na forum # _ przy nie bardzo ambitnej wartości strumienia na powierzchnię. Tu chyba nikt powyżej tego nie uzyskał. [ rekord jest na V tac 6,5 W _ aż niewiarygodny ]

Ikea solhetta 9,5 W _ drogie _ regulowane CRI 90+ _ 2700 K _ szacunkowo według danych producenta nawet do ? 2,5 umol/J _ pomiarowo zabawowo _ 2,3 coś ale to nie miarodajne. Współczynnik mocy zasilaczy 0,9 [ moc bierna ] _ ściemnialne czymś za 15 zeta _ na tyle drogie i sprawne, że proszą się o moda _ na radiator.

Philipsy w chwili obecnej 13 W po 9 pln sztuka stara klasa A+ mają raczej niską sprawnosc z punktu widzenia roku 2023. Inaczej się patrzyło na to gdy w polskim szopie panel 100 W kosztował krocie i nie był sprawniejszy realnie od.

Ekonomia _ Tak długo jak coś o sensownej sprawności wychodzi taniej _ wliczając sumę kosztów na założony czas użytkowania : warto.
Zawsze to wszystko raczej było dedykowane do małych zabawowych upraw i większych ludzie raczej pod tym nie robili. A jeśli to niewiele ich było. Na IC w czasach gdy to było popularne _ dawno temu _ teraz raczej zdechło.

ps: jest i jakson jungle _ on miał deklaracje sprawności w zasadzie identyczną do philipsa 13 W [także na smd2835] _ o ile się przeliczyło dane producenta na zakres 400_700 nm _ podawali jakieś 2,0 w zakresie 400_750 nm _ co przy raczej zbliżonym widmie [ no bardziej do solhetty 9,5 ;) ] i braku regulacji... Trwałość zdecydowanie lepiej raczej przez budowę.
koszty wersji z brakiem regulacji ? Nie wiem czy pełne porównanie w identycznych zupełnie warunkach było _ ale powinno wyjść w tym wypadku raczej dosyć podobnie.

Czas leci _ komercyjne panele są tańsze _ i przeciętnie lepsze. Pewnie E27 zostaną w tym miejscu co są _ światełko do mini i mikro _ tak jak dawniej CFL _ które były gówniane jak diabli w porównaniu do obecnych odkopułkowanych ledów _ nawet tego nieszczęsnego philipsa 13 W.
 
Ostatnia edycja:

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
Super wytłumaczone, dzięki. Jak fundusze pozwolą to się szarpnę na taki eksperyment (może druga połowa roku, albo następny). Na razie jeszcze zbieram doświadczenie. O tak, na klonach by to miało sens. Nie pomyślałem o tym. Po 4 sezony na bena, do tego biotabsy i ogień.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
:)

Zapewne i Ty żartujesz.
Szarpnij się na DIY na "solidnych diodach" _ z regulacją _ i wyglądem jak komercyjny _ a o e27 zapomnij. Przynajmniej fundusze się nie zmarnują.

ps: Ciekawszy byłby raport nowego TS1000 Z labu z protokołem wygrzewania i pełna analizą : nie wiem czy nie byłby droższy od panelu jako takiego ;D _ a najlepiej kilku sztuk.

Pozdro.​
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Dokładnie, epistary i na zagranicznych forach jest multum tematów o awarii ts600, co gorsza, tego nie sposób naprawić bo płytka ze ścieżkami jest jakby wklejona z dwóch stron warstwą aluminium , też byłem niemiło zaskoczony ale i ostatecznie uradowany że zwykłe żarówki praktycznie nie odbiegają od tej typu lamp, zresztą... Wystarczy rzucić okiem na relacje mikro ogródków :D TS 600 poszedł na sprzedaż 2 lata temu, bo miałem przerwę z roślinkami, wróciłem zmierzyć się z Caroliną Reaper a przy okazji wrzucę forumowe nasiono.
 

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
@sub23 niekoniecznie. O zakupie dwóch boxów i tak myślałem, bo drugi przydałby się do suszenia jak czasem szybciej coś dojdzie. A zarówno Mars Hydro jak i żyrandoled by się na pewno nie zmarnowały. Tylko na taki eksperyment to trzeba się odpowiednio nastroić psychicznie, bo trochę zabawy z tym jest (ale wszystko do zrobienia). Pożyjemy, zobaczymy.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Dokładnie, epistary

Teraz chyba już nie. ?? Mieli zmienić?? Nie zmienili ? Serii było kilka po drodze.

Kolejna edycja.


TS600Spectrum660-665nm, 730-740nm, 3000-3200K, 6000-6500KPower Draw100W ±10%Replace HPS/HID150WMax Coverage70 x 70 cmPPE2.0umol/JMax Yield1.8g/wattInput Voltage110-130V, 220-240VAmp Draw1.37A/110v, 0.79A/220vLumen11465 lumen±5% / AC240VProduct Size14''x13''x1.5''=35.6x31x3.6 cmGross Weight4.4 lbs / 2 KGNet Weight2 lbs / 0.91 KGNoise Level0 DBHeat Output341 BTUCord Length6ft

nie 70 cri ? SPD nie wygląda na. Raczej garbate na zieleni

Wygląda na 80+ diody 660 nm dalej ozdobnie. Pewnie około 3500 k

Przybliżenie lumeny z wata x 0.015 mniej więcej sprawność. Tu wyszło by 1.71 po deklaracji. Ale móc jest +- pewnie jak wszystko. Deklaracja 2.0
Szyć po SPD i deklaracji ile by wyszło nie ma sensu, ani dane mocy nie są dokładnie ani SPD zapewne nie gra idealnie, to raczej ozdobna reklamówka.

Dalej zasilacz jak w żyrandol LED. Lub naswietlaczu do budynku.

Mars-Hydro-full-spectrum-TS600-LED-grow-light-768x315.jpg

Cholera na oko to...

Stary

ts600.jpg

Wtedy pisali 99 w chyba...

1_6_mars_hydro_TS600.jpg


I podawali tyle samo lum z panelu co teraz co do jednego.

Obliczeniowo wychodziło 1.6 umol/j jeśli by brać deklarację lum z panelu, mocy oraz SPD poważnie. Cokolwiek..

Tu człowiekowi z miernikiem poważnym, po integracji na płasko także wyszło w tej okolicy.

 
Ostatnia edycja:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
@sub23 nie wiem jak teraz ale z takim wadliwym produktem muszą o ile już nie wprowadzili zmian, z drugiej strony zawsze byli o krok za spider farmer z uwagi na ciut gorsze diody, tak więc zmiana diody musi nastąpić bo depczą im po piętach żarówki z action 🤣
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
;) seria ts to najniższy segment rynku.
A ich produkty 100w to najniższy z najniższego.
Tam wadliwy _ jest taki jak miał być.

Najtańsze w produkcji na 100%. Stawiam że najlepiej na nich wychodzą. Ma być na tyle dobre na ile być musi. Zysk + koszty ewentualnych wymian gwarancyjnych.. etc.

Ten produkt w testach na Coco wychodzi fajnie.


A czy ma naprawdę 2.8 wyjściowo. Lab... I test

30 PLN sztuka.


300 PLN za moc ts600, regulacją. Ale i koszty oprawek, trwałość pewnie nieco lepiej o Philips. I lepsza sprawność.
Przy modzie na sensowne chłodzenie... Drożej od ts600 od producenta.
Ciekawe czy naprawdę wyciągają te 2.5 umol/j.. wiara nadzieja miłość.

Cokolwiek.


Według tego mogły by ? Zakładając te 10% więcej po odkopulkowaniu.

Ruskie grzeją je godzinę przed pomiarem.

Używają tego.

prosty_i_chyba_wystarczy.jpg

Jeśli wierzyć w deklaracje i porównanie z kulą ulb. Raczej nie złe. ( Niestety to porównanie jest od producenta sprzętu pomiarowego:( )

023_023_023.jpg


No.. i czy nie naginają wyników? Co z kalibracją? Błędy tego..

Grrrr...

Jak by założyć, że ts600 ma 2.0 a solhetta 9.5 ma 2.5 ( po odkopulkowaniu) jakieś 8 sztuk dawało by podobny strumień.

Niestety nie mam jak takich konfabulacji z sufitu sprawdzić.

Zróbcie zrzutkę i wyślijcie do labu jedno i drugie...:). dorzucę stówkę od siebie na koszty badań.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół