nasiona marihuany

Z kiełka do roślinki

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sbn

Guest
Witam,
To mój pierwszy post na forum więc witajcie ;]

Mam do Was pytanko.
Ziarenko kiełkuje, przesadzam je do ziemi. I czy odrazu to przesadzone ziarenko naświetlam, jak bardzo podlewam ziemie ( za pierwszym razem) i prosiłbym jeszcze o jakieś dodatkowe wskazówki na które mam zwrucić uwagę. :]

Pozdro
sbn
 
L

lotshe

Guest
Witam :shock:
Jestem nowy na forum i chwilowo najbardziej interesuje mnie faza kiełkowania,(podobnie jak sbn) dlatego proszę wszystkich doświadczonych farmerów o odpowiedź na pytania?
Jaka metoda jest lepsza?
- bezpośrednio do ziemi czy najpierw na lignine a po kiełkowaniu do ziemi.
Jak szybko nasionko powinno wykiełkować?
W jakiej temperaturze powinno kiełkować?
Czy od początku nasionko powinno stać pod lampą czy w zacienionym miejscu?
Z góry dzięki
 
S

Sed

Guest
Witam
sbn napisał:
I czy odrazu to przesadzone ziarenko naświetlam,
Zacznij naświetlać jak będzie wychodzić z ziemi pamiętaj żeby wtedy zobaczyła światło!
sbn napisał:
jak bardzo podlewam ziemie ( za

Do podlewania w takim stadium najlepiej się nadaje się zraszacz pryskasz żeby było wilgotno tylko nie błoto. :wink:
 
S

sbn

Guest
Thx za pomoc to chciałem wiedzieć.

[ Dodano: 2006-01-27, 17:16 ]
Mam jeszcze takie pytanie, jaki jest orientacyjny czas pomiędzy włożeniem kiełka do ziemi a tym kiedy zobaczmy nad ziemią malutką roślinkę ?
 
Z

zielak

Guest
jak bedziesz naswietlał to pamiętaj zeby swietlówka nie była za daleko od topu roslinki (ja dałem za wysoko i strasznie mi sie roślinki wyciągneły i 2 sie złamały)łodygi widocznie były za cienkie i nie wytrzymały ciężaru listków.
 

bedziedobrze

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
64
Buchów
2
jesli lezalo na husteczce,wacie i wykielkowalo( bylo widac kielek i pękło) to jesli wlozysz na ok 1,5-2 cm w ziemie powinny wyjsc po 2-5 dniach.
ja swoje swietlowki(23W)trzymam w odleglosci ok 5-7cm od roslinki i wszystko jak najbardziej ok. jesli jakas lodyzka jest zdecydowanie dluzsza od pozostalych to przyblizalem do zrodla swiatla :)
powodzenia :mrgreen:
 
S

sbn

Guest
Czytałem nawet bardzo dużo tego i nie tylko tego forum i rozmaitych tekstów .. i i ten art co mi wkleiłeś link też 5 razy ale poważnie jakoś mi umkęło to 1-2 dni ;]
No i nie ma tam chyba odpowiedzi na moje pierwsze pytanie odnośnie naświetlania, chyba że znowu przeoczyłem.
Sork za posta.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół