• Uwaga! Uprawa konopi w Polsce i w większości krajów jest nielegalna lub wymaga specjalnych zezwoleń. Przed wykorzystaniem informacji zawartych na tym forum lub w innych naszych serwisach upewnij się jakie przepisy regulują uprawę w Twoim kraju.
  • Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

"Zażywasz - przegrywasz", czyli 20 lat zakazu posiadania narkotyków w Polsce

sub23

nudziarus offtopicus
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
4,559
Buchów
4,369
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).


ta: Na poważnie i co z tego wynika? Nic jak zwykle

bzdety napisał:
Kasia Malinowska-Sempruch zwraca uwagę na co innego: "Polska i Portugalia wprowadziła swoje nowe ustawy w 2000 roku. One są dokładnie odwrotne. U nas skryminalizowano posiadanie, w Portugalii je zdekryminalizowano".

Jak wynika z badania ESPAD z 2019 roku w Portugalii 11 proc. młodych ludzi miało kontakt z narkotykami. W Polsce - 22 proc.

Za rządów PiS Polska dopuściła, choć w ograniczonym zakresie, medyczną marihuanę. Na początku grudnia Polska znalazła się wśród 27 państw, które zagłosowały w ONZ za zdjęciem konopi z listy najbardziej niebezpiecznych narkotyków. I choć tajemnicą poliszynela jest to, że wśród młodszego pokolenia polityków Zjednoczonej Prawicy jest wielu zwolenników liberalizacji prawa, to na dalsze ustępstwa na razie nie ma co liczyć. Zbigniew Ziobro, który jako młody prawnik w latach 90. był głośnym zwolennikiem ostrej polityki narkotykowej, nie zmienił w tym temacie zdania. A to on pociąga tutaj za sznurki.

Zioberko. Stary Ćpun.

0_23.jpg


weto albo śmierć. Kur... czy mu wyglądamy na debili, kto w to wierzy ??

bzdety napisał:
Na to, że penalizacja posiadania nie przyniosła efektów zwraca też uwagę Mateusz Klimowski. - Europejskie badanie młodzieży szkolnej ESPAD z 2019 roku pokazuje nieprzyjemną prawdę. Użycie konopi w Polsce deklaruje 21 proc. uczniów, gdy w liberalnej Holandii, gdzie konopie można legalnie kupić - tylko 22 proc. Średnia europejska to 16 proc. W Polsce 2,9 proc. uczniów w wieku do 13. roku życia ma już za sobą inicjację narkotykową. To jeden z najwyższych wskaźników w UE - wylicza Klinowski i dodaje: "Po co zatem od 20 lat obowiązują u nas tak surowe kary i nieludzkie przepisy, skoro, np. podejście holenderskie działa nawet lepiej? To kompromitacja polskiego państwa".

Statystyka .... bzdura??
 
Ostatnia edycja:

Góra Dół